• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن استیلواتر (Stillwater)

author-img

توسط : کوثر سعیدفر ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 5 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «استیلواتر» نامزد جایزه‌ی بهترین انیمیشن تلویزیونی و دارای گرافیکی زیبا و چشم‌نواز است. داستان درباره‌ی تعامل چند کودک با پاندایی به نام استیلواتر است که با تعریف‌کردن داستان‌های قدیمی برای بچه‌ها به آن‌ها در حل‌کردن مشکلاتشان کمک می‌کند. این انیمیشن عاری از خشونت و ترس است و دارای پیام‌های مثبت زیادی درباره‌ی مهارت زندگی برای کودکان است.

سال 2020 1 فصل/ 6 قسمت 25دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن به آموزش مهارت‌های زندگی موردنیاز و دغدغه‌های کودکان در سنین کودکی توجه دارد. موضوع خاصی که درباره‌ی انیمیشن وجود دارد این است که هیچ شخصیت بزرگسالی در انیمیشن وجود ندارد و پیام‌های مثبت انیمیشن در خلال صحبت‌های کودکان و یک پاندای خردمند منتقل می‌گردند و برعکس کلیشه‌های موجود در پویانمایی‌های دیگر، آموزش در این انیمیشن به‌صورت نصیحت بیان نمی‌شود و استیلواتر صرفاً داستان‌های فولکلور و قدیمی را برای بچه‌ها تعریف می‌کند و هرکدام از بچه‌ها خودشان از داستان نتیجه‌گیری می‌کنند و پیوند بین داستان و چالش‌هایی که برایشان پیش‌آمده را کشف می‌کنند. این باعث می‌شود که تأثیرگذاری پیام‌های مثبت این انیمیشن سطح خیلی بالایی داشته باشد.

خلاصه: تأثیرگذاری پیام‌های مثبت این انیمیشن به دلیل دوری از نصیحت‌های کلیشه‌ای بالاست و شاخص ترس و خشونت در انیمیشن وجود ندارد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

بعد از دیدن هر قسمت می‌توانید با کودک درباره‌ی تجربه‌های شخصی‌شان که شبیه به داستان آن قسمت انیمیشن بود صحبت کنید و از آن‌ها بپرسید آیا در موقعیتی شبیه به موقعیت شخصیت‌های انیمیشن قرار گرفته است؟ واکنشش دربرابر آن اتفاق چه بوده و چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی بین واکنش شخصیت‌های انیمیشن واکنش او وجود داشته؟

همچنین می‌توانید درباره‌ی اینکه شخصیت‌هایی که در دنیای واقعی وجود دارند ما را مثل استیلواتر در این انیمیشن راهنمایی می‌کنند صحبت و تبادل‌نظر کنید.

ادامه متن

داستان اثر

در انیمیشن استیلواتر سه کودک که خواهر و برادر هستند وجود دارد که در خانه‌ای در طبیعت زندگی می‌کنند و در نزدیکی خانه‌ی آن‌ها یک پاندا به نام استیلواتر وجود دارد که وقتی بچه‌ها برایشان مشکلی پیش می‌آید با تعریف‌کردن داستان‌های قدیمی و فولکلور آن‌ها را راهنمایی می‌کند و به آن‌ها برای حل‌کردن مشکلاتشان کمک می‌کند.

جزئیات اثر

کارگردان: roy-burdine / jun-falkenstein

نویسنده: براساس مجموعه کتاب‌های Zen Shorts نوشته‌ی Jon J Muth

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد استیلواتر

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>