استارداگ و توربوکت

بررسی تخصصی انیمیشن StarDog and TurboCat

استارداگ و توربوکت

author-img

توسط : فاطمه جعفرپور ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشنی کمدی و فانتزی که ابرقهرمانان آن یک سگ و یک گربه هستند. این انیمیشن روابط حیوانات و انسان‌ها را روایت می‌کند. سگی که سال‌ها پیش به فضا رفته است، به زمین برمی‌گردد و متوجه می‌شود در این مدت انسان‌ها و حیوانات نسب به‌هم احساس خطر پیدا کرده‌اند. او به گروهی از حیوانات ملحق می‌شود و با همکاری آن‌ها انسان‌ها را از خطر یک دستگاه نجات می‌دهد، درنتیجه نظر انسان‌ها به حیوانات تغییر می‌کند. روابط سازگارانه و کارگروهی از پیام‌های مثبت این انیمیشن است.

سال 2019 90 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

زدوخوردهای زیادی بین بادی و فیلیکس وجود دارد. تعقیب‌و‌گریزهای همراه با اتفاقات ناگوار نیز دیده می‌شود. استفاده از سلاح‌های برقی، شوک برقی و پرتاب طناب در این اثر قابل مشاهده است. فیلیکس شخصیتی شبیه بتمن است که سلاح‌های بسیاری را جهت مراقبت از خود و حمله به دیگران دارد. شخصیت‌های انیمیشن تقریباً همگی مورد ضرب‌وشتم قرار می‌گیرند. خوردن به زمین با صورت و بیهوش‌شدن با اسلحه می‌تواند از صحنه‌های خشونت‌آمیز این انیمیشن باشد. صحبت‌های میان حیوانات و متلک‌هایشان می‌تواند کمی آزاردهنده باشد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

سقوط ماشین در دره و یا استفاده از اسلحه‌ی شوک برقی و درگیری‌ها میان شخصیت‌ها می‌تواند برای کودکان شما کمی ترسناک باشد. فیلیکس گربه در این انیمیشن با استفاده از ظاهر بتمن خود را به‌عنوان قهرمان معرفی می‌کند و سلاح‌های کشنده‌ای در اختیار دارد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

استفاده از الفاظ نامناسب مانند گند زدی، احمق، کوفت و... می‌تواند برای کودکان شما نامناسب باشد. روحیه‌ی انتقام‌گیری و درگیری‌های کلامی بین شخصیت‌ها نمایش داده می‌شود. شخصیت‌ها با تخریب یکدیگر و بی‌توجهی به‌هم، کارها را پیش می‌برند. البته بین بادی و فیلیکس کار جمعی صورت می‌گیرد و تلاش می‌کنند که به انسان‌ها زیستن مسالمت‌آمیز را یادآوری کنند.

جزئیات
پیام مثبت

زندگی مسالمت‌آمیز انسان‌ها و حیوانات می‌تواند یک چالش فراگیر در این انیمیشن باشد. بادی با اعتمادی که به صاحب خود، «دیوید» داشت، به دنبال یافتن او بود. غلبه بر نگاه‌های متعصبانه چه در انسان‌ها و چه در شخصیت‌هایی مثل فیلیکس و کسیدی، یکی دیگر از پیام‌های مثبت است. کار جمعی میان حیوانات به‌ویژه بادی و فیلیکس و کمک به هم برای رسیدن به هدف، می‌تواند برای کودکان شما پیامی مثبت باشد.

جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت‌های این انیمیشن یاد می‌گیرند که حیوانات و انسان‌ها می‌توانند زندگی مسالمت‌آمیزی داشته باشند. فیلیکس و بادی اختلاف‌نظرهای زیادی باهم دارند؛ اما به‌تدریج بر اختلافات خود غلبه و به هم کمک می‌کنند. فیلیکس با نمایش ظاهری شبیه بتمن سعی دارد خود را قهرمان جلوه دهد و بادی هم به‌خاطر رفتن به فضا خود را قهرمان معرفی می‌کند؛ اما در پایان متوجه می‌شوند که قهرمانی به تلاش برای نجات جان موجودات دیگر است. بادی سگ مهربانی ا‌ست و با مهربانی خود سعی دارد روابط خصمانه میان انسان‌ها و حیوانات را به زندگی مسالمت‌آمیز تبدیل کند.

ادامه متن

با فرزندانتان درباره‌ی شخصیت‌های بادی و فیلکیس صحبت کنید، نحوه‌ی زندگی مسالمت‌آمیز با حیوانات را از زبان بچه‌ها بشنوید.

با وجود اینکه شخصیت‌های داستان با هم دوست می‌شوند؛ اما با هم اختلاف دارند، از فرزندتان بپرسید که آن‌ها چگونه می‌توانند ارتباط بهتری با یکدیگر برقرار کنند؟

درباره‌ی قهرمان این انیمیشن با کودک خود صحبت کنید. آیا قهرمان‌بودن بادی، به‌دلیل رفتن به فضا بود؟

فیلیکس قهرمانی خود را مدیون تظاهرسازی به بتمن بود یا امکانات و سلاح یا جان‌فشانی؟

خلاصه: با کودکان درباره‌ی اختلافات میان دوستان و زندگی مسالمت‌آمیز و ویژگی جان‌فشانی قهرمانان صحبت کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه