• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن اردک دافی خسیس ( Bah, Humduck!A Looney Tunes Christmas)

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«اردک دافی خسیس» اقتباس ساده و کودکانه‌ای از رمان سرود کریسمس اثر چالز دیکنز است. این انیمیشن که که در ژانر کمدی ساخته شده، داستان اردکی ثروتمند اما بداخلاق و خسیس را روایت می‌کند که کارمندانش را آزار می‌دهد و با بی‌‌رحمی با آن‌ها برخورد می‌کند. او به اخطار‌های باگز بانی درباره‌ی رفتار‌های زشتش بی‌توجهی می‌کند تااینکه شبی ارواح ترسناک کریسمس به سراغش می‌روند تا او را تنبیه و متوجه اعمال زشتش کنند. این اثر در سال ۲۰۰۶ ساخته شده و محصول کشور آمریکاست که به‌خاطر نمایش ارواح ممکن است همراه با کمی ترس برای کودکان باشد.

سال 2006 43 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

 آقای داک فردی بدزبان، بی‌ادب‌ و ظالم است و با بی‌رحمی کارمندانش را تحقیر می‌کند و این ویژگی‌ها در طول انیمیشن مکرراً با طنز و شوخی نمایش داده می‌شود. درباره‌ی شخصیت دافی با فرزندتان صحبت کنید و نظر او را درباره‌ی رفتار­های بد او بپرسید.

سه روحی که ابتدا با دافی مواجه می‌­شوند ظاهری فانتزی دارند اما روح چهارم کمی ترسناک است و باوجوداینکه در ادامه، شوخی و طنز در این کاراکتر نمایان می‌شود، اما ممکن است در ابتدا کودک شما را بترساند. هنگام تماشای اثر فرزندتان را همراهی کنید و درصورت‌لزوم فانتزی‌بودن انیمیشن را یادآوری کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی بدزبانی‌ها و تحقیر‌های آقای داک که گاهی با طنز و کمدی همراه است با کودک خود صحبت کنید. به فرزندتان بگویید هیچکس با آدم‌های بی‌ادب دوستی نمی‌کند.

درباره‌ی دنیای ارواح به کودک توضیح دهید. به او بگویید آن‌ها هرگز نمی‌توانند وارد زندگی ما شوند و ما را مورد آزار قرار دهند. از او درباره‌ی حقوق زیردستان آقای داک بپرسید و برایش تبیین کنید که سکوت آن‌ها دربرابر بی‌احترامی‌های آقای داک اشتباه است.

ادامه متن

داستان اثر

آقای «دافی داک» یک اردک ثروتمند است که صاحب یک فروشگاه بزرگ است. او شخصیتی ظالم و نامهربان دارد و کارمندانش را بسیار آزار می‌دهد‌. روزی یکی از مشتری‌هایش که باگز بانی نام دارد به او می‌گوید که اگر به همین روند ادامه دهد، غول‌های کریسمس به سراغش می‌آیند.

آقای داک حرف او را جدّی نمی‌گیرد، تااینکه روح‌ها یکی پس از دیگری ظاهر می‌شوند تا او را متوجه اعمال زشتش کنند. روح اول به داک می‌گوید که او هم روزی گربه‌ای ثروتمند و ظالم بوده اما عاقبت می‌میرد و همه‌چیز را از دست می‌دهد. روح دوم داک را به گذشته می‌برد تا کودکی‌اش را برای او مرور کند. آقای داک به خاطر می‌آورد که سال‌های زیادی را تنها در یتیم‌خانه سپری کرده بود.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Charles Visser

نویسنده: Rey De Laurentis

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد اردک دافی خسیس

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>