ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی ۲

بررسی تخصصی انیمیشن Cloudy with a Chance of Meatballs 2

ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی ۲

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «ابری با احتمال بارش کوفته‌قلقلی ۲» به ماجرای مخترع جوانی به نام فلینت می‌پردازد. فلینت لاکوود با آخرین اختراعش یک محیط زیست متفاوت از غذاهای زنده به‌وجود آورده است و برای نابود‌کردن یا نکردن آن، در یک دوراهی بین نظر دوستانش و چستروی (قهرمان دوران کودکی‌اش) گیر کرده است. این انیمیشن کمدی نشان می‌دهد که خانواده و دوستان، افراد قابل اعتمادی هستند و به دیگران، حتی اگر دوستشان داشته باشی، آنقدرها هم نباید اعتماد کرد.

سال 2013 95 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌هایی از کتک‌زدن و درگیری فیزیکی در این انیمیشن دیده می‌شود که فانتزی و اغلب خنده‌آور است. گاهی این درگیری‌ها بین غذاهای غول‌پیکر و انسان‌ها اتفاق می‌افتد و به‌جز بلعیده‌شدن چستروی (شخصیت پلید داستان) توسط یک همبرگر، صحنه‌ای از آسیب‌دیدگی وجود ندارد. زمانی‌که فلینت لاکوود متوجه می‌شود اختراعش، غذاهای زنده و غول‌پیکر تولید می‌کند، با دوستانش برای نابود‌کردن دستگاه می‌رود و در راه، همبرگرهای غول‌پیکر به سمت آن‌ها حمله می‌کنند؛ اما به‌زودی دوستان فلینت متوجه می‌شوند که غذاها موجودات بدی نیستند و سعی می‌کنند آن‌ها را از دست دار‌ و ‌دستۀ چستروی نجات بدهند. چستروی دانشمند پلیدی است که می‌خواهد غذاهای زندۀ جزیره را نابود کند و اختراع فلینت را برای خودش بردارد. افراد او میوه‌ها و غذاها را زندانی می‌کنند و دوستان فلینت را با سلاح‌های خود منجمد می‌کنند. میوه‌ها که با کمک فلینت آزاد می‌شوند، به‌سمت افراد چستروی حمله می‌کنند و به آن‌ها ضربه می‌زنند. چستروی در یک صحنه فلینت را از بلندی داخل آب پرت می‌کند. او دوستان فلینت را می‌بندد و می‌خواهد با یک دستگاه، نابودشان کند که فلینت به کمک میمونش آن‌ها را نجات می‌دهد. در پایان چستروی توسط یک ساندویچ بلعیده می‌شود و همه از دست او نجات پیدا می‌کنند. در یک صحنۀ طنزآمیز دوستان فلینت برای کشتن پشه‌ها همدیگر را کتک می‌زنند. توت‌فرنگی بامزه‌ای در این انیمیشن وجود دارد که فلش فلینت را می‌خورد و دستیار چستروی برای پس گرفتن آن، چاقو درمی‌آورد؛ اما دوستان فلینت به او اجازۀ آسیب‌زدن به توت فرنگی را نمی‌دهند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

این انیمیشن کمدی و اغلبِ صحنه‌های آن خنده‌آور است؛ اما در ماجراجویی فلینت لاکوود و دوستانش خطراتی وجود دارد. آن‌ها با چهره‌های نگران از داخل جزیره‌شان که خیلی تغییر کرده است، رد می‌شوند. غذاهای غول‌پیکر به‌سمت آن‌ها حمله می‌کنند. چستروی پلید فلینت را از بلندی پرت می‌کند و دستگاه او را می‌دزدد. او زندگی غذاهای زنده را رو به نابودی می‌برد، دوستان فلینت را زندانی می‌کند و می‌خواهد آن‌ها را با یک دستگاه بکشد؛ اما درنهایت فلینت و تمام دوستانش نجات پیدا ‌می‌کنند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در چند صحنه استفاده از الفاظ ناپسند مانند «خفه شو»، یا «احمق» شنیده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

فلینت پس از حادثۀ طوفان غذاهای غول‌پیکر و ازبین‌بردن اختراعش، دوستان جدیدی پیدا کرده است. آن‌ها باهم صمیمی هستند و نسبت به هم احساس مسئولیت می‌کنند. سم اسپارکس، دوست جدید فلینت، سعی می‌کند حامی او باشد و برای برای رسیدن به موفقیت به او کمک کند. دوستان جدید فلینت در مأموریت او برای نجات جزیره تنهایش نمی‌گذارند. آن‌ها برای حفظ امنیت یکدیگر تلاش می‌کنند و صحنه‌هایی از نجات جان یکدیگر دربرابر غذاهای زندۀ غول‌پیکر دیده می‌شود. درحالی‌که چستروی سعی می‌کند بین فلینت و دوستانش جدایی بیندازد و آن‌ها را دشمن فلینت جلوه دهد تا به اهداف پلید خودش برسد، سم اسپارکس با گفتن یک ضرب‌المثل چینی، به فلینت می‌فهماند که حتی دشمنان دیروز می‌توانند بهترین دوست امروز باشند و تأکید می‌کند که دوستی گران‌بهاست. زمانی‌که معلوم می‌شود چستروی یک فریب‌کار است و تلاش می‌کند دوستان فلینت را بکشد، فلینت برای نجات دوستانش تلاش زیادی می‌کند و درنهایت موفق می‌شود. سم اسپارکس بارها به فلینت یادآوری می‌کند موجودات زنده‌ای را که در جزیره به‌وجود آمده‌اند، نباید از بین برد، موجودات ناشناخته را تنها باید مطالعه کرد و فلینت که زندگی خانوادگی غذاهای زنده را می‌بیند متوجه درستی حرف سم می‌شود. فلینت و پدرش خیلی یکدیگر را درک نمی‌کنند و علاقه‌های متفاوتی دارند؛ (فلینت عاشق اختراع‌کردن است و پدرش عاشق ماهی‌گیری و دریانوردی) اما همدیگر را دوست دارند و سعی می‌کنند از یکدیگر مراقبت کنند. فلینت برای به‌خطر‌نیفتادن جان پدرش از او می‌خواهد وارد جزیرۀ خطرناک نشود. او در پایان داستان موفق می‌شود با پدرش یک عملیات تیمی موفقیت‌آمیز انجام دهد و با کمک پدرش، موجودات جزیره و دوستانش را از دست چستروی نجات دهد. او در پایان، همان‌طور که پدرش همیشه دوست داشت، با او به ماهی‌گیری می‌رود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

فلینت پسر تلاش‌گری‌ است. او برای مخترع‌شدن تمام تلاشش را می‌کند. در این راه گاهی شکست می‌خورد؛ اما نهایتاً تلاش‌های او، زندگی غذاهای جاندار را از دست چستروی بدجنس نجات می‌دهد. سم اسپارکس دوست خوبی برای فلینت است. او را راهنمایی می‌کند و در مواقع ناراحتی، یا سختی فلینت را تنها نمی‌گذارد. پدر فلینت مرد مهربانی است. او خیلی پسرش را درک نمی‌کند؛ اما او را دوست دارد و از دیدن موفقیت او خوشحال می‌شود.

ادامه متن

فلینت لاکوود چه اشتباهی انجام داد؟ (به اشتباه او در اعتماد‌کردن به غریبه و بی‌توجهی به دوستانش اشاره کنید)

اگر جای فلینت بودی به حرف چستروی گوش می‌دادی، یا دوستانت؟

فلینت چگونه توانست اشتباهش را جبران کند؟

چه عواملی باعث موفقیت فلینت شد؟ (به جز تلاش به همکاری فلینت و پدرش برای رسیدن به هدف اشاره کنید)

اگر موجوداتی ببینیم که برای ما عجیب هستند، باید آن‌ها را از بین ببریم؟

فکر می‌کنی فلینت لاکوود از این ماجراجویی چه درس‌هایی گرفت؟

خلاصه: فکر می‌کنی فلینت لاکوود از این ماجراجویی چه درس‌هایی گرفت؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه