• امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

آکادمی اسکای لندرز

آکادمی اسکای لندرز

بررسی تخصصی انیمیشن Skylanders Academy

author-img

توسط : امیرحسین کهوندی فاضل ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

اژدهایی جوان به حضور در گروه نگهبانان آسمان برای مبارزه با اهریمنان علاقه‌مند است. بنابراین وارد آکادمی «اسکای لندرز» می‌شود تا آموزش‌های لازم را ببیند. «آکادمی اسکای لندرز» انیمیشنی در ژانر ماجراجویی است که در سال 2016 ساخته شده است.

سال 2016 44 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در طول تمرین‌های آکادمی، شخصیت ها دائما با یکدیگر مبارزه می‌کنند. اسپایرو یک اژدهاست که برای حمله به دیگران از دهانش آتش خارج می‌کند. کیاس به عنوان شخصیت منفی قصد نابودی دنیا و ازبین بردن نگهبانان آسمان را دارد. او نیز از طلسم و جادو استفاده می‌کند.

جزئیات
ترس

اگرچه چندین اژدها در این مجموعه وجود دارد و آنها با یکدیگر مبارزه می‌کنند اما صحنه‌ی ترسناکی در این مجموعه دیده نمی‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

یکی از شخصیت‌های داستان به نام «بو گندو» دائما آروغ می‌زند که امری ناپسند و ناهنجار به حساب می‌آید.

جزئیات
پیام مثبت

کارگروهی، دوستی، شجاعت و مسئولیت پذیری از جمله مفاهیم مثبتی است که در این مجموعه دیده می‌شود. اسپایرو اگرچه با سایر اعضای آکادمی رقابت دارد اما هرگز دوستی بین آنها از بین نمی رود و صمیمیت آنها تغییری نمی‌کند. اسپایرو با مسئولیت پذیری و شجاعت با کیاس مبارزه کرده و سرزمین نگهبانان آسمان را نجات می‌دهد.

جزئیات
الگوی مثبت

اسپایرو در ابتدا فردی مغرور است که قبولی در امتحان را قطعی می‌داند بنابراین با تنبلی کردن و بی‌توجهی به تذکرات اهالی آکادمی زمان را پشت سر می‌گذراند. باگذشت زمان و عدم قبولی در امتحان او متوجه اشتباهاتش شده و با پس گرفتن کتاب سعی در جبران اشتباهاتش می‌کند. او در پایان فردی شجاع و مسئولیت پذیر می‌شود.

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین باید بدانند که این مجموعه در ژانر ماجراجویی و فضایی ـ تخیلی ساخته شده است. صحنه‌هایی که مربوط به نبردهای تمرینی است، دارای خشونت است؛ اما به دلیل فضای اثر و عدم جراحت شخصیت‌ها، شدت کمی دارد. یکی از شخصیت‌ها از «آروغ‌زدن» به‌عنوان سلاح استفاده و دائماً این عمل را تکرار می‌کند که تماشای آن برای کودکان نامناسب است. کار گروهی، مسئولیت‌پذیری و شجاعت ازجمله مفاهیم مثبتی است که در این مجموعه دیده می‌شود. شخصیت اسپایرو با وجود شیطنت‌هایش دارای شخصیتی قوی و تأثیرگذار برای کودکان است؛ او اشتباهاتش را جبران می‌کند و همراه با دوستانش از سرزمین نگهبانان آسمان دفاع می‌کند. والدین می‌توانند نظر فرزند خود را درباره‌ی کلیت داستان بپرسند و درصورت نیاز آن را اصلاح کنند. گفت‌وگو درباره‌ی شخصیت‌هایی مانند اسپایرو نیز به والدین توصیه می‌گردد.

خلاصه: کار گروهی، مسئولیت‌پذیری و شجاعت ازجمله مفاهیم مثبتی است که در این مجموعه دیده می‌شود.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چرا کیاس قصد نابودی جهان را دارد؟

اسپایرو چه ویژگی هایی دارد؟ کدام ویژگی او را بیشتر دوست دارید؟

از دوستان اسپایرو، کدام شخصیت رفتار بهتری دارد؟

خلاصه: چرا کیاس قصد نابودی جهان را دارد؟

داستان انیمیشن

«اسپایرو» اژدهای جوانی است که برای ورود به تیم «نگهبانان آسمان» باید دوره‌ی آموزشی را در «آکادمی نگهبانان آسمان» بگذراند و امتحانات را با نمره مناسب به پایان برساند. اسپایرو بعد از چندسال آموزش و تمرین، به دلیل تأخیر در امتحان، نمره‌ی قبولی را دریافت نمی‌کند و بسیار ناراحت می‌شود. «کیاس» فرد بدذات داستان، برای نابودی جهان باید ابتدا نگهبانان آسمان را از بین ببرد. بنابراین تصمیم می‌گیرد که کتاب نگهبانان آسمان را که نام نگهبانان در آن ثبت می‌شود، بدزدد. در روز ثبت‌نام نگهبانان جدید، او کتاب را می‌دزدد و با منجدکردن آن باعث یخ‌زدن همه‌ی نگهبانان آسمان می‌شود. تنهافردی که می‌تواند نگهبانان را نجات دهد، اسپایروست؛ زیرا نام او در کتاب نیست و اکنون سالم و آزاد است. او به نبرد کیاس می‌رود و با پس‌گرفتن کتاب، همه را نجات می‌دهد. با شجاعت و مسئولیت‌پذیری که اسپایرو از خود نشان می‌دهد، با موافقت همه، او به نگهبانان آسمان اضافه می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مولف: Arthur Qwak/ آرتور کواک

نویسنده/ مترجم: Eric Rogers/ اریک راجرز

نام تهیه کننده: Coco Francini/ کوکو فرانچینی

نام بازیگران: Justin Long, Ashley Tisdale, Jonathan Banks, Chris Diamantopoulos/ جاستین لانگ، اشلی تیسدال، جاناتان بنکس، کریس دیامانتوپولوس

نام شخصیت ها: اسپایرو: اژدهایی جوان که علاقه زیادی به حضور در گروه نگهبانان آسمان دارد. او فرد باهوش و پرتلاشی است که با موفقیت ماموریت هایش را به پایان می رساند.

کیاس: فردی بدذات و فرزند یک جادوگر است. او برای نابودی جهان ابتدا تصمیم به از بین بردن نگهبانان آسمان گرفته است.

الف مخفی: او نیز چون اسپایرو در آکادمی آموزش دیده و وارد گروه نگهبانان شده است. توانایی اصلی او نامرئی شدن است.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Activision Blizzard Studios

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه