• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن آواز ۲ (Sing 2)

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

7 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1665 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
انیمیشن آواز محصول سالمی است و  به‌خوبی توانسته نتیجه دوستی و کارگروهی را نشان دهد. در قسمت دوم انیمیشن آواز، باسترمون و دوستانش به شهر ردشور می‌روند تا در برج کریستال نمایش اجرا کنند اما شرط کریستال برای این نمایش بازگشت «کِلِی کالوی» اسطوره راک به دنیای موسیقی است. باسترمون که رویای اجرا را در سر دارد، این شرط را قبول می‌کند و به دنبال راهی برای بازگشت کِلِی است. این اثر بر اساس داستان «شخصیت‌ها» اثر «گارث جنینگز» ساخته شده است و به واسطه ژانر موزیکالی که دارد، صحنه‌های رقص و موسیقی در آن دیده می‌شود.

ژانر : کمدی ماجراجویی

سال 2021 110دقیقه جزئیات کامل اثر
20 مناسب خانواده 10 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن آواز محصول سالمی است و  به‌خوبی توانسته نتیجه دوستی و کارگروهی را نشان دهد. باسترمون و اعضای گروهش به همدیگر اعتماد دارند و همیشه حامی و پشتیبان هم هستند. آن‌ها هدف مشترک دارند و برای رسیدن به رویاهایشان ناامید نمی‌شوند و حتی در مواقع حساس هم از باسترمون تبعیت می‌کنند. شما می‌توانید بعد از تماشای انیمیشن با فرزندتان درباره راز موفقیت باسترمون و تیمش صحبت کنید و از او بخواهید تا پیامی که از داستان دریافت کرده است را برای شما بگوید.

نکته قابل توجه این است که این اثر به فراخور ژانر موزیکالی که دارد، در اکثر سکانس‌هایش موسیقی پخش می‌شوند و شخصیت‌ها در حال رقص و آوازند. این میزان از موسیقی در انیمیشن می‌تواند کودکان را تحت تاثیر قرار دهد، به‌طوری که او هم با ریتم آهنگ همراهی کند. در صورتی که تماشای رقص و موسیقی را  برای فرزندتان مناسب نمی‌دانید، می‌توانید انیمیشن را از نسخه مورد اعتماد کدومو تماشا کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

علت موفقیت باسترمون و دوستانش چه بود؟ چرا آن‌ها بعد از شکست باز دست از تلاش برنمی‌داشتند؟ باسترمون و تیمش چه ویژگی‌هایی دارند؟ ویژگی مثبت هر کدام از اعضا چیست؟ کلی کالوی چه‌جوری توانست دوباره به اجرا برگردد؟

خلاصه: به‌نظرت پیام این انیمیشن چه بود؟ 

داستان اثر

 باسترمون دوستانش را دور هم جمع می‌کند و نمایشی راه می‌اندازد تا بتواند در  آزمون ورودی اجرا در شهر ردشور قبول شود. اما خانوم سوکی لین که استعدادیاب برنامه است، آن‌ها را تایید نمی‌کند. باسترمون که رویای اجرا در برج بزرگ کریستال از سرش بیرون نمی‌رود، اعضا را آماده می‌کند تا به شهر ردشور بروند. آن‌ها بعد از ورود به شهر به‌صورت پنهانی وارد برج می‌شوند و به دفتر کریستال می‌روند تا از او اجازه اجرا بگیرند. کریستال که ایده اجرای علمی تخیلی باستر و تیمش خوشش امده است، شرط می‌گذارد تا کِلِی کالوی هم در اجرا حضور داشته باشد. کِلِی کالوی خواننده مشهور راک است که بعد از فوت همسرش خوانندگی را کنار گذاشته و منزوی شده است. باستر با وجود این که از حضور  کلی کالوی مطمئن نیست اما شرط را می‌پذیرد و خانم کراولی را به مأموریت می‌فرستد تا به دنبال کلی کالوی برود. کراولی به خانه کِلِی می‌رود اما موفق نمی‌شود او را همراه خود به شهر بیاورد. باستر که تحت فشار‌های کریستال است تصمیم می‌گیرد خودش به خانه کِلِی برود و از او دعوت کند. در نهایت باستر و اَش موفق می‌شوند کِلِی را بعد از 15 سال انزوا به شهر برگردانند و او هم عضوی از تیم نمایش بشود.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: گارث جنینگز / Garth Jennings

نویسنده/ مترجم: گارث جنینگز / Garth Jennings

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد آواز ۲

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!