• امروز : 8 آذر 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن آواز دریا ( Song Of The Sea)

author-img

توسط : فاطمه طهماسبی ارزیاب کدومو

8 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

3222 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +

«آوازِ دریا»، یک داستان درام و تخیلی، همراه با چند صحنه موزیکال از افسانه‌‌ای قدیمی است. دنیای موجودات طلسم شده‌ای را روایت می‌کند که توسط «موکا» به سنگ تبدیل شده‌اند. «سیرشا» که آخرین بازمانده از سلکی‌ها است، تنها کسی است که می‌تواند آن‌ها را نجات دهد. این داستان، غم‌انگیز و ناراحت‌کننده اما سرشار از نشانه‌های امید و زندگی است.

 

ژانر : تخیلی درام

سال 2014 93 دقیقه جزئیات کامل اثر
20 مناسب خانواده 7 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 6 +
بر اساس 3 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

  آوازِ دریا فضای داستانیِ غم‌انگیزی دارد که با مرگِ مادرِ پسربچه کوچکی به‌نام بِن، شروع می‌شود. مرگِ مادر بِن یکی از اتفاقات دردناکِ این داستان، خصوصا برای شخصیت بن می‌باشد در نتیجه امکان تاثیرگذاریِ عمیق روی فرزندان یا ایجاد ترس و اضطراب از دست دادن والدین برای آن‌ها وجود دارد.

این داستان روایتِ یک افسانه‌ی تخیلی را به ‌نمایش در‌می‌آورد که مادر بِن در کودکی برای او در قالبِ داستان تعریف کرده بود و حالا بعد از گذشتِ چند سال بعد از مرگ مادرش تبدیل به واقعیت شده است. داستان‌های تخیلی به تنهایی قابلیتِ تاثیرگذاری روی کودکان را دارد، تبدیل داستان و تخیل به یک واقعیت در دنیای واقعیِ بن و خواهرش ممکن است امکانِ این تاثیرگذاری را به مراتب بیشتر کند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به نظر شما رفتارهای بن با خواهرش درست بود؟

اگر بن از رفتار نامهربان و بداخلاقش با خواهر کوچکش پشیمان نمی‌شد آیا همچنان برای نجاتِ موجوداتِ طلسم شده موفق می‌شدند؟

ادامه متن

داستان اثر

  این اثر یک داستانِ افسانه‌ای از دنیای سلکی‌های دریایی است. بن پسربچه‌ی کوچک خانواده‌ای است که مادرش آخرین سلکی از همنوعان خودش می‌باشد که به محض به‌دنیا آوردن دخترش سیرشا از دنیا می‌رود. اما سیرشا نیز یک نیمه انسان و درواقع آخرین بازمانده از سلکی‌ها است که می‌تواند هم‌نوعانش را از طلسم ماکا نجات دهد. پدر بن بعد از فوت همسرش بسیار ناراحت و افسرده می‌شود این مسئله موجب می‌شود تمام مسئولیت نگهداری از سیرشا به دوش برادرش، بن، بیفتد اما بن نیز که سیرشا را مسئول مرگ مادرش می‌داند با او بسیار بداخلاق و نامهربان است. مادربزرگ بن که نگران فرزند و نوه‌هایش می‌باشد از شهر به جزیره‌ی سکونتِ فرزندش می‌رود تا نوه‌هایش را از جزیره و آن روستای مملو از خطر به شهر بازگرداند. این اتفاق علی‌رغم میلِ بن و خواهر و پدرش می‌باشد و آن‌ها با تلاش بسیار او را منصرف می‌کنند. در آخرین شبی که مادربزرگ بچه‌ها در جزیره کنار آن‌ها می‌ماند اتفاقی می‌افتد که او را مصمم به بازگرداندنِ بچه‌ها به شهر می‌کند. سیرشا در آن شب به صورت پنهانی صدفِ جادویی بن که یادگار مادرش می‌باشد را برمی‌دارد و شروع به نواختن با سازِ صدفی می‌کند. همراه با نواختنِ ساز نورهایِ درخشانی به حرکت درمی‌آیند. سیرشا از روی کنجکاوی همراه نورها می‌دود تا به صندوقچه قدیمی می‌رسد. او بعد از پوشیدنِ لباسِ نورانی موجود در صندوق همراه نورها به دریا می‌رود و بعد از پریدن در آب به فُک دریایی درخشانی تبدیل می‌شود و همراه با سایر فُک‌ها شنا می‌کند. در نهایت درحالی که به انسان تبدیل شده است به ساحل برمی‌گردد این اتفاق مادربزرگش را بیش از پیش نگران می‌کند و صبح روز بعد با خشونت و عصبانیت بن را همراه خواهرش سیرشا از پدرشان جدا می‌کند و راهی شهر می‌شوند. اما بن که توان تحملِ دوری از سگش را ندارد همراه خواهرش از خانه مادربزرگ فرار می‌کند تا به جزیره برگردد. ساز زدن سیرشا در مسیر موجب می‌شود تا سایر پری‌ها و جغدها متوجه زنده بودن آخرین بازمانده از سلکی‌ها شوند. پری‌ها سعی دارند تا از سیرشا برای نجاتِ افرادی که توسط جغدها طلسم و به سنگ تبدیل شده‌اند استفاده کنند تا آن‌ها را نجات دهد. اما سیرشا توسط موکا ربوده می‌شود و موکا به قصدِ گرفتنِ غم و احساسات نامطلوبِ سیرشا، تصمیم دارد او را به سنگ تبدیل کند اما بن با تلاش مکرر موفق می‌شود علاوه بر نجات خواهرش، به تمامِ پری‌های طلسم شده کمک کنند تا از کالبد سنگ به کالبد اصلی خود بازگردند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Tomm moore

نویسنده/ مترجم: Will collins, tomm moore

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : محدثه حسین زاده

۱۰ شهریور ۱۴۰۱

مناسب سن 8 +

این فیلم سینمایی در قالب یک داستان بسیار ماجراجویانه ای ساخته شده است

بزرگسال

توسط : کاترین رضایی

۲۳ خرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 5 +

خیلی انیمیشن ارامش بخشی بود ولی منفی بود

بزرگسال

توسط : فاطمه زهرا باقری

۱۶ فروردین ۱۴۰۱

مناسب سن 5 +

من اینو خیلی خیلی دوست دارم چرا هیچی ستاره بهش ندادین؟

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد آواز دریا

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!