• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

آنا

بررسی تخصصی انیمیشن Anna

آنا

author-img

توسط : نرگس شفیعی ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«آنا» یک انیمیشن کوتاه است که در سال ۲۰۱۵ ساخته شده است. این انیمیشن کوتاه، روایت دقایقی از زندگی دختربچه‌ای است که در سقوط یک هواپیما جان سالم به‌در برده و در کنار اجساد مسافران و لاشه‌ی هواپیما مشغول بازی است. تا زمانی‌که این دختربچه در کوهستان تنهاست، یک «ببر درنده» از او مراقبت می‌کند.

سال 2015 8 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این انیمیشن صحنه‌ای از رفتارهای خشونت‌آمیز ندارد. تنها لاشه‌ی یک هواپیما نمایش داده می‌شود که مشخص است تمام مسافران آن طی سقوط از بین رفته‌اند و در یک صحنه، دست یکی از اجساد نمایش داده می‌شود.

جزئیات
ترس

آنا دختربچه‌ای است که به‌تنهایی در کوهستان است و در کنار او لاشه‌ی یک هواپیمای سقوط‌کرده دیده می‌شود. دانستن این موضوع که تمام مردم هواپیما از بین رفته‌اند و نمایش دست یکی از اجساد در طی داستان، می‌تواند غمگین‌کننده باشد. نزدیک‌شدن حیوان درنده به آنا که مشغول بازی است، در ابتدا ممکن است باعث ترس یا اضطراب شود؛ اما در ادامه مشخص می‌شود که قصد او مراقبت از کودک است.

جزئیات
پیام مثبت

مهم‌ترین پیام این اثر کوتاه، در قالب مراقبت یک حیوان درنده از یک کودک تنها و بی‌دفاع نمایش داده می‌شود و اهمیت رحم‌کردن به ضعیفان و دلسوزبودن برای دیگران را به انسان یادآوری می‌کند.

جزئیات
الگوی مثبت

حیوان درنده که یک کودک تنها را در کوهستان می‌بیند، به‌جای حمله به کودک، از او مراقبت می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن کوتاه و مفهومی، نمایش می‌دهد که چطور یک حیوان درنده از کودکی تنها در کوهستان مراقبت می‌کند. این انیمیشن به خوبی رحم‌کردن به دیگران و اهمیت دلسوزی را به انسان یادآوری می‌کند. فهم این انیمیشن ممکن است برای کودکان در سنین پایین دشوار باشد و شاید بتوان گفت که مخاطب این اثر بیشتر بزرگ‌سالان هستند. نمایش لاشه‌ی هواپیما در کنار دختربچه و نمایش دست یکی از اجساد، این موضوع را می‌رساند که همه‌ی افراد هواپیما از بین رفته‌اند و این موضوع می‌تواند باعث ناراحتی مخاطبان شود، البته صحنه‌ی مستقیم و دلخراشی وجود ندارد. والدین عزیز می‌توانند با شناختی که از میزان درک کودک خود و روحیه‌ی او دارند، برای انتخاب این اثر تصمیم بگیرند.

خلاصه: برای انتخاب اثر، به دشواربودن فهم آن برای کودکان سنین پایین و اشاره‌ی داستان به مرگ افراد هواپیما که بدون نمایش صحنه‌های دلخراش است، دقت کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با پرسش پیرامون رفتار حیوان درنده با دخترکوچولو، می‌توانید فرزندتان را در فهم پیام انیمیشن یاری کنید.

خلاصه: با پرسش پیرامون رفتار حیوان درنده با دخترکوچولو، می‌توانید فرزندتان را در فهم پیام انیمیشن یاری کنید.

داستان انیمیشن

دختر کوچولویی که تنهابازمانده‌ از سقوط یک هواپیماست، در کوهستان تنها مانده و در کنار لاشه‌ی هواپیما و اجساد مسافران، مشغول بازی شده است. در طول داستان، حیوان درنده‌ای که به‌نظر می‌رسد خطرناک باشد، از دختربچه تا زمانی‌که مردم او را پیدا کنند، مواظبت می‌کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Alexia Rubod, Antoine Poyard, Jordann Jacobé, Alexis Choquard, Sophie Bracmard, Yunhan Liu / الکسیا رابود، آنتونی پویارد، جوردن جاکوب، الکسیس چوکوارد، سوفی براکمارد، یونهان لیو.

نویسنده: Alexia Rubod, Antoine Poyard, Jordann Jacobé, Alexis Choquard, Sophie Bracmard, Yunhan Liu / الکسیا رابود، آنتونی پویارد، جوردن جاکوب، الکسیس چوکوارد، سوفی براکمارد، یونهان لیو.

نام تهیه‌کننده: Julien Deparis / جولین دپاریس

نام شخصیت‌ها:

آنا: دختر کوچولویی که از یک سانحه‌ی هوایی جان سالم به‌در برده و حالا در کوهستان به‌تنهایی مشغول بازی است.

کشور سازنده: فرانسه

کمپانی سازنده: MOPA

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه