• امروز : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

آقای بی‌تفاوت

بررسی تخصصی انیمیشن Mr. Indifferent

آقای بی‌تفاوت

author-img

توسط : فاطمه جعفرپور ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشنی کوتاه و بی‌کلام که در آن اهمیت نوع‌دوستی و تأثیر رفتار مردم بر یکدیگر نشان داده شده است و بی‌تفاوتی نسبت به جامعه و دیگران در آن مذمت می‌شود.

سال 2018 2 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

نوع‌دوستی و توجه به جامعه و مردم در این انیمیشن نشان داده شده و به اهمیت آن اشاره شده است. رفتارهایی مانند اهدای خون و کمک‌های داوطلبانه در این انیمیشن به نمایش گذاشته شده است.

جزئیات
الگوی مثبت

آقای بی‌تفاوت می‌آموزد به دیگران و جامعه کمک کند و مردم را به این امر تشویق نماید.

آنچه لازم است والدین بدانند

در ابتدای انیمیشن آقای بی‌تفاوت نسبت به اطرافیان و محیط پیرامونش بی‌تفاوت است؛ ولی درخواست پیرزن برای عبوردادنش از خیابان باعث تغییر نگرش او می‌شود و او به فردی تبدیل می‌شود که کارهای خیرخواهانه انجام می‌دهد. والدین می‌توانند با فرزندان خود درباره‌ی وظایفشان در قبال دیگران و اجتماع گفت‌وگو کنند و درباره‌ی این موضوع که ما با انجام چه کارهایی می‌توانیم به جامعه خدمت‌رسانی کنیم سخن بگویند. آقای بی‌تفاوت بعد از تحولی که در او شکل می‌گیرد، سعی می‌کند این روحیه را در جامعه گسترش دهد و افراد را دعوت به همدلی کند. والدین می‌توانند درباره‌ی تأثیر مردم روی یکدیگر با فرزندان خود گفت‌وگو کنند.

خلاصه: والدین می‌توانند با فرزندان خود درباره‌ی وظایفشان در قبال دیگران و اجتماع و تأثیر مردم روی یکدیگر گفت‌و‌گو کنند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از فرزندتان بپرسید وظایف ما در قبال دیگران و جامعه چیست؟

ما با انجام چه کارهایی می‌توانیم به جامعه خدمت‌رسانی کنیم؟

چگونه می‌توانیم روحیه همدلی را در جامعه گسترش دهیم؟

خلاصه: از فرزندتان بپرسید وظایف ما در قبال دیگران و جامعه چیست؟

داستان انیمیشن

«آقای بی‌تفاوت» نسبت به مسائل اطرافش و مردم بی‌تفاوت است و به آن‌ها اهمیت نمی‌دهد. یک روز «پیرزنی» هنگامی عبور از چهارراه دست او را می‌گیرد و از او می‌خواهد که او را از خیابان عبور دهد. یک ماشین در این مسیر نزدیک بود که به آن‌ها برخورد کند؛ اما آقای بی‌تفاوت از پیرزن محافظت می‌کند و جان او را نجات می‌دهد. بعد از این اتفاق آقای بی‌تفاوت به محیط اطرافش و دیگران توجه بیشتری می‌کند و کارهای خیرخواهانه زیادی را انجام می‌دهد. در آخر او از آدمی که مانند گذشته‌ی خودش نسبت به دیگران بی‌تفاوت است، تقاضای کمک می‌کند تا چرخه نوع‌دوستی و محبت در جامعه رواج پیدا کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Aryasb Feiz/ اریاسب فیض

نویسنده: Aryasb Feiz / اریاسب فیض

نام تهیه کننده: Aryasb Feiz/ اریاسب فیض

نام شخصیت‌ها:

آقای بی‌تفاوت: آقای بی‌تفاوت انسانی است که نسبت به مردم و جامعه بی‌تفاوت است و به آن‌ها اهمیت نمی‌دهد؛ اما تحولی در او شکل می‌گیرد که این روحیه او را به‌کلی تغییر می‌دهد.

کشور سازنده: امارات

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : زهرا ش احمدی

۱۴ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 5+ گزارش نظر
یک روایت ساده و آموزنده

متاسفانه مشکل بزرگ عصر حاضر خودخواهی و فردگرایی آدم هاست. در این انیمیشن میبینیم که شاید خیلی از وقت ها این رفتار فقط از روی ناآگاهی ست و یک تلنگر کوچک می تواند باعث تقاوت شود. یک انیمیشن کوتاه که میتواند موضوع گفت و گوی فراوانی با بچه ها باشد. میتو.ان در زندگی روزمره مثال های زیادی هم برای بی تفاوت نیودن و کمک به همنوعان میتوان پیدا کرد و با بچه ها درمیان گذشت.

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه