آستریکس در سرزمین گال

بررسی تخصصی انیمیشن Asterix The Gual

آستریکس در سرزمین گال

author-img

توسط : فاطمه جعفرپور ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن، ماجراجویانه است و در سال ۱۹۶۷ ساخته شده است. گالی‌ها و رومی‌ها در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. رومی‌ها می‌خواهند علت قوی‌بودن گالی‌ها را متوجه شوند، به‌همین‌خاطر یک جاسوس به گال می‌فرستند.

سال 1967 65 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در گفتار فرمانده‌ی رومی‌ها و سربازانش خشونت کلامی اندکی وجود دارد. آن‌ها در درباره‌ی کشتن و شکنجه‌کردن صحبت می‌کنند. اردوگاه سربازهای رومی و درگیرشدنشان با گالی‌ها نیز نمایش داده می‌شود؛ ولی این صحنه‌ها به‌صورت فانتزی هستند.

جزئیات
پیام مثبت

اهالی گال مردمانی باهوش و ذکاوت هستند و برای حل مشکلاتشان تدبیر می‌کنند. آن‌ها با یکدیگر مهربان هستند و در سختی‌ها و مشکلات یکدیگر را یاری می‌کنند.

جزئیات
الگوی مثبت

آستریکس فردی باهوش و زیرک است که توانست خودش و کاهن را از اردوگاه رومی‌ها نجات دهد. او دلسوز و مهربان است و دیرکردن کاهن، او را نگران می‌کند و باعث می‌شود به‌دنبال او برود. کاهن نیز مردی دانا و مهربان است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

والدین می‌توانند با فرزندان خود درباره‌ی راه‌هایی که مردم شهر یا کشور می‌توانند از آن در برابر حمله و نفوذ دشمنانشان استفاده کنند، گفت‌وگو کنند.

همچنین می‌توانند درباره‌ی راه‌هایی که می‌تواند صفا و صمیمیت را بین مردم یک شهر زیاد کند، سخن بگویند.

والدین می‌توانند توضیحاتی درباره‌ی تمدن رومی‌ها به فرزندان خود نیز بدهند.

خلاصه: والدین می‌توانند با فرزندان خود درباره‌ی راه‌های مقابله با دشمن و ایجاد صمیمیت بین مردم شهر و تمدن رومی‌ها با فرزندان خود گفت‌وگو کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

در این انیمیشن اردوگاه سربازهای رومی و درگیرشدنشان با گالی‌ها نمایش داده می‌شود؛ ولی این صحنه‌ها به‌صورت فانتزی هستند و ترس و خشونت را به مخاطب منتقل نمی‌کنند. ترفندهایی مانند جاسوسی‌کردن و حقه‌های آستریکس و کاهن به رومی‌ها، ممکن است توجه کودکان را به خود جلب کند. والدین می‌توانند دراین‌باره با فرزندان خود گفت‌وگو کنند.

خلاصه: نمایش مبارزات در این انیمیشن به‌صورت فانتزی است.

داستان انیمیشن

این انیمیشن، ماجراجویانه است و در سال 1967 ساخته شده است. گالی‌ها و رومی‌ها در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. رومی‌ها می‌خواهند علت قوی‌بودن گالی‌ها را متوجه شوند، به‌همین‌خاطر یک جاسوس به گال می‌فرستند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Ray Goossens / ری گوسنس

نویسنده: René Goscinny / رنه گوسیننی

نام بازیگران: Roger Carel , Jacques Morel Pierre Tornade, / رجرکارل،  جکوئس مورل، پیئر تورناده

نام شخصیت‌ها:

آستریکس: آستریکس مردی باهوش که از اهالی گال است، او نیز مانند سایر مردم شهر گال با خوردن معجون قدرت زیادی پیدا می‌کند.

کشور سازنده: فرانسه، بلژیک

کمپانی سازنده: Dargaud Films

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه