آرتور و مینی‌موی‌ها ۲: انتقام مالتازارد

بررسی تخصصی انیمیشن Arthur2 the revenge of Maltazard

آرتور و مینی‌موی‌ها ۲: انتقام مالتازارد

author-img

توسط : فاطمه مقیم خان ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن قسمت دوم از سه‌گانه‌ی آرتور و مینی‌موی‌هاست و برای درک بهتر داستان لازم است سایر قسمت‌های این مجموعه را نیز مشاهده کرد. بخشی از محصول به‌صورت فیلم و باقیِ داستان در قالب انیمیشن به نمایش درآمده است. آرتور و مینی‌موی‌ها حول طبیعت و ماجراجویی‌های تخیلی متمرکز است و می‌تواند توجه ما را به تأثیراتی که بر طبیعت می‌گذاریم جلب کند.

سال 2009 ۱۰۷ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

پدر آرتور می‌خواهد زنبوری را بی‌دلیل بکشد. «پرنس بیتامش» توسط نگهبانانی ترسناک دستگیر می‌شود. آرتور و پرنس بیتامش توسط نگهبان تهدید می‌شوند. نگهبان‌ها آرتور را دنبال می‌کنند، او با وسیله‌ای به نگهبانان مشت می‌زند. پرنس سلنیا توسط مالتازارد گروگان گرفته و تهدید می‌شود. مالتازارد وقتی به دنیای انسان‌ها می‌آید، یک حشره‌ی را قورت می‌دهد. موش‌هایی غول‌پیکر آرتور را دنبال می‌کنند. قورباغه‌ای یک نگهبان را قورت می‌دهد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

آرتور برای تبدیل‌شدن به مینی‌موی، فشار و درد زیادی را تحمل می‌کند و توسط طنابی محکم پیچیده می‌شود. آرتور و بیتامش (برادر سلنیا و دوست آرتور) توسط نگهبانانی با چهره‌ی ترسناک تعقیب می‌شوند. چهره‌ی حشراتی ترسناک و غول‌پیکر نمایش داده می‌شود. پدر و مادر آرتور با یک قوچ تصادف می‌کنند. آن‌ها نگران گم‌شدن آرتور هستند. یک پروانه غول‌پیکر از پیله بیرون می‌آید در‌حالی‌که آرتور و پرنس سوارش هستند، در همین زمان پرنده‌ای بزرگ به آن‌ها حمله می‌کند و آرتور و پرنس سقوط می‌کنند. عنکبوتی با چهره‌ی ترسناک ظاهر می‌شود که البته با آرتور دوست می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در نسخه‌ی اصلی انیمیشن مکس، یکی از دوستان آرتور، به‌صورت نیمه‌برهنه در شهر می‌گردد. او با آرتور به کلوب می‌رود و با هم نوشیدنی می‌خورند و با دخترانی که در شهر می‌بینند شوخی می‌کند. آرتور بی‌خبر از دست پدر و مادرش فرار می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن پیام‌های مثبتی درباره‌ی نوع ارتباط انسان با طبیعت و تأثیراتی که انسان بر محیط زیست می‌گذارد دارد. مراقبت از حشرات کوچک و سایر حیوانات هم ازجمله پیام‌های مثبت است. درباره‌ی کمک‌کردن و اهمیت‌دادن به دوستی نیز پیام‌های مثبتی در این محصول وجود دارد.

جزئیات
الگوی مثبت

پدربزرگ آرتور شخصیتی مهربان و حامی طبیعت دارد. آرتور شجاع است و سر قولش می‌ماند و برای کمک به دوستانش خودش را به خطر می‌اندازد. آرتور به طبیعت بسیار اهمیت می‌دهد و جان یک زنبور کوچک را نجات می‌دهد.

به‌نظرت آرتور به جای بی‌خبر فرارکردن از دست پدر و مادرش چه‌کاری مي‌توانست بکند؟ چرا آرتور فکر می‌کرد پدر و مادرش او را درک نمی‌کنند؟

آیا این درست بود که برای کمک به دوستانش، بی‌خبر فرار کرد؟

تا حالا برای کمک به موقعیت‌های دشواری که خودت یا دوستانت درگیرش بوده‌اید، احساس نیاز به حضور بزرگتر‌ها و والدین داشته‌ای؟ آن‌ها توانستند به تو کمک کنند؟

می‌توانید درباره‌ي تأثیراتی که بشر روی طبیعت می‌گذارد، با فرزند خود صحبت کنید.

از فرزند خود بخواهید درباره‌ی تأثیرگذاری سبک زندگی خانواده بر حیوانات و گیاهان محل زندگی و شهر‌‌‌تان فکر کند و راهکاری ارائه دهد.

به‌نظرت ما چگونه می‌توانیم از تأثیرات منفی روی محیط زیست اطرافمان بکاهیم؟

خلاصه: به‌نظرت ما چگونه می‌توانیم از تأثیرات منفی روی محیط زیست اطرافمان بکاهیم؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه