آخر هفته ها

بررسی تخصصی انیمیشن Weekends

آخر هفته ها

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشن کوتاه «آخر هفته­‌ها» داستان زندگی یک بچه‌ی طلاق است که آخر هفته را همواره درحال رفت‌وآمد بین خانه‌ی پدر و مادرش است. این انیمیشن محصول کشور آمریکاست و تاکنون در چندین جشنواره‌‎، موفق به دریافت جوایز متعددی شده است. در نودویکمین دوره‌ی جوایز اسکار نیز، در بخش بهترین انیمیشن کوتاه، نامزد دریافت جایزه شده است.

سال 2007 15 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

پسربچه به‌خاطر حس بدی که به همسر مادرش دارد، او را مردی خشن و بدون سر تصور می¬کند. او فکر می کند به‌جای سر روی گردن او، یک شمع است و زمانی‌که می خواهد آن را فوت کند، شمع شعله ور می شود و ممکن است او را بسوزاند.

جزئیات
ترس

زمانی‌که مادر پسربچه با مردی ازدواج می¬کند، او حس خوبی به آن مرد ندارد و در تصوراتش او را مردی بدون سر تصور می¬کند. او در صحنه¬ای تصور می¬کند که به‌جای سر، یک شمع روی گردن¬ آن مرد است. بعد از فوت‌کردن آن، شمع شعله¬¬ور می¬شود و ممکن است او را بسوزاند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

پدر و مادر پسربچه در صحنه هایی از انیمیشن سیگار می کشند.

جزئیات
پیام مثبت

از پیام های اصلی انیمیشن، تأثیر طلاق والدین بر فرزندان است. پسربچه ای که پدر و مادرش از هم جدا شده¬اند، هرهفته درحال رفت‌وآمد به خانه های آن¬هاست و این اتفاق باعث افسردگی و تنهایی او شده است.

احساست درباره‌ی طلاق چیست؟ با ازدواج مجدد والدین موافق هستی؟ خلاصه: احساست درباره‌ی طلاق چیست؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه