• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

آخرین شعبده‌باز

آخرین شعبده‌باز

بررسی تخصصی انیمیشن Bilem Bam Budin

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سرزمین «بیلمبام ­بودین» به‌خاطر اشتباهات پادشاهش، چندین سال است که دچار خشکسالی شده است. «آلدانا» دختر خردسالی است که تصمیم دارد طبیعت «بیلمبام‌ بودین» را نجات دهد. این انیمیشن تولید سال 2014 در کشور آرژانتین است و ژانر فانتزی و کمدی دارد.

سال 2014 71 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ترس

آلدانا با پدر و مادرش به دیدن تئاتر می‌رود که در یک اتفاق عجیب وارد یک سرزمین افسانه‌ای می‌شود. در این سرزمین موجودات ترسناکی مانند روح و انسان‌هایی با جثه‌ی بزرگ که به‌صورت فانتزی نمایش داده می‌شوند زندگی می‌کنند. آلدانا بعد از دیدن آن‌ها در لحظه‌ی اول می‌ترسد اما به‌مرور با آن‌ها دوست می‌شود و موفق می‌شوند باهم مشکل آن سرزمین را حل کنند. سفر ناگهانی و عجیب آلدانا و نمایش موجودات ترسناک ممکن است برای کودکان همراه با ترس و اضطراب باشد.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

حفظ طبیعت و جلوگیری از نابودی آن مهم‌ترین پیام مثبت انیمیشن است. زمانی‌که تاسیلو پادشاه سرزمین بیلمبام بودین می‌شود، دستور ساخت کارخانه‌های صنعتی و پخش موسیقی‌های دلخراش را می‌دهد و این کار باعث می‌شود که طبیعت زیبای آن سرزمین از بین برود و مردم شهر افسرده شوند. اما زمانی‌که ناتورالیا، مادر طبیعت، همراه با چهار فرزند خود که عناصر طبیعت هستند با او درگیر می‌شوند و او را متوجه اشتباهش می‌کنند، دوباره شادی و نشاط به بیلمبام بودین برمی‌گردد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

طبیعت سرزمین بیلمبام بودین به‌خاطر اشتباهات تاسیلو، پادشاه آن سرزمین، درحال نابودی است و هر آن ممکن است ناتورالیا، مادر طبیعت، جانش را از دست بدهد. برای همین آلدانا که دختر شجاعی است تصمیم می‌گیرد تا با تاسیلو صحبت کند و جان ناتورالیا را نجات دهد.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «آخرین شعبده‌­باز» داستان سفر دختری به نام «آلدانا» به سرزمین افسانه‌­ای «بیلمبام­‌بودین» است. این انیمیشن توانسته است با ژانری فانتزی، پیام‌های مثبتی مانند حفظ طبیعت و مراقبت از آن و آشنایی با عناطر طبیعت را آموزش دهد. اما کودکان در این سن خودمدار هستند و دنیا را همان­‌گونه که تصوّر می‌کنند می‌­بینند. به‌همین‌خاطر لازم است که شما در کنار صحبت درباره‌ی پیام­‌های مثبت انیمیشن با فرزندتان، به تخیّلی‌بودن داستان هم اشاره کنید.

سفر آلدانا به بیلمبام­ بودین و نمایش موجودات ترسناک ممکن است همراه با ترس و اضطراب برای کودکان باشد. بنابراین در هنگام تماشای انیمیشن درکنار فرزندتان باشید و در صحنه­‌های ترسناک با او همراهی کنید.

           

خلاصه: درباره‌ی فانتزی‌بودن انیمیشن با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزندتان درباره‌ی ویژگی­‌های مثبت شخصیت آلدانا بپرسید. درباره‌ی چهار عنصر طبیعت و نقش آن‌ها در زندگی ما با فرزندتان گفت‌وگو کنید. از فرزندتان بپرسید اگر جای شخصیت آلدانا بود، به ناتورالیا کمک می‌کرد؟ از او بخواهید پیام‌های مثبت انیمیشن را به شما بگوید. راه‌­های مراقبت از طبیعت چیست؟ چه چیز­های به حیوانات و گیاهان آسیب می‌زند؟ اگر به گیاهان آسیب بزنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

خلاصه: درباره‌ی علّت سفر آلدانا به این سرزمین از فرزندتان سؤال کنید.

داستان انیمیشن

دختر خردسالی به نام آلدانا به همراه پدر و مادرش به تماشای تئاتر می‌رود. او درحالی‌که نمایش پیرمرد شعبده‌­باز را تشویق می‌کند با اتفاق عجیبی روبه‌رو می­‌شود. پیرمرد شعبده‌­باز که جرمیاس نام دارد بعد زا اینکه متوجه می‌­شود تنها آلدانا به نمایش­‌هایش توجه می­‌کند، حرکت جدیدی انجام می­‌دهد و یک اژدها ظاهر می‌کند تا با آن آلدانا را به سرزمین بیلمبام‌ بودین ببرد.

سرزمین بیلمبام­ بودین چند سالی است که دچار خشکسالی شده است و جرمیاس معتقد است که آلدانا می­‌تواند آن را از این وضعیت نجات دهد. برای همین علّت خشکسالی و مشکلات سرزمین را برای آلدانا تعریف می‌­کند و از او می­‌خواهد تا با رفتن پیش ناتورالیا و راهنمایی خواستن از او بتواند با پادشاه سرزمین صحبت کند و مشکلات را حل کند.

ناتورالیا نماد طبیعت هست و دستورات تاسولیا، پادشاه بیلمبام بودین، باعث شده است تا عمر او کوتاه‌­تر شود. تاسولیا علاقه‌­ای به طبیعت ندارد و با تولید مواد صنعتی و آلودگی صوتی تلاش می­‌کند تا حیوانات و گیاهان را از بین ببرد.

آلدانا بعد از گذشتن از موانع مختلف برای رسیدن به خانه‌ی ناتورالیا، از او راهنمایی­ می­‌گیرد و به سمت قصر تاسولیا می‌رود تا با او صحبت کند. او با کمک چهار عنصر طبیعت موفق می‌­شود تاسولیا را متوجه اشتباهش بکند و طبیعت بیلمبام‌ بودین را نجات بدهد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: دیگو رودریگز / Diego Rodriguez

نویسنده: مارتین مسیاندارو Martin Masciandaro/ - السا بورنمن / Elsa Bornemann

شخصیت‌ها:

آلدانا: دختر مهربانی که به کمک شعبده­‌باز می­‌رود تا سرزمین بیلمبام­ بودین را نجات دهد.

جرمیاس: شعبده‌بازی که آلدانا را برای نجات بیلمبام بودین انتخاب می‌کند.

ناتورالیا: زنی که نماد طبیعت است و فرزندانش چهار عنصر طبیعت هستند.

تاسولیا: پادشاه بیلمبام‌ بودین که از طبیعت بیزار است و تلاش می‌کند آن را نابود کند.

کشور سازنده: آرژانتین

مخاطب اثر: کودک

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد