آخرین بچه های زمین

بررسی تخصصی انیمیشن THE LAST KIDS ON EARTH

آخرین بچه های زمین

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«آخرین بچه‌های زمین» نام سریالی انیمیشنی است که در آن چند نوجوان در شهری پر از زامبی و هیولا محاصره می‌شوند و سعی می‌کنند با کمک یکدیگر زنده بمانند و برای مبارزه با زامبی‌ها و هیولاها راه‌حل‌هایی پیدا کنند. کتابی که این اثر از روی آن اقتباس شده، به فارسی ترجمه شده است.

سال 2019 فصل اول در یک قسمت 60 دقیقه‌ای، فصل دوم در 10 قسمت 23 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

زد‌و‌خورد در این سریال به‌طور فانتزی به نمایش درآمده و در تمام موارد با هیولاها و زامبی‌ها و شخصیت‌های منفی است. درگیری شخصیت‌ها با هیولاها و موجودات ناشناخته زیاد است و در بیشتر صحنه‌ها مجبور می‌شوند با آن‌ها درگیر شوند و جان خود را نجات دهند؛ اما این درگیری‌ها از خشونت پایینی برخوردارند و در بیشتر صحنه‌ها شخصیت‌های اصلی داستان پیروز می‌شوند. این درگیری‌ها حاوی صحنه‌های خون‌ریزی و یا قطع عضو به‌صورت خشن نیست.

ادامه متن
جزئیات
ترس

ترس در این سریال ناشی از نمایش چهره‌های زامبی‌گونه و تصاویر هیولاهایی عجیب و غریب است که البته وجهۀ فانتزی دارند. شخصیت‌های اصلی همواره از طرف آن‌ها تهدید می‌شوند و سعی می‌کنند برای نجات خود از دست آن‌ها فرار کنند. ترس ناشی از حملۀ موجودات ترسناک و فرار از دست آن‌ها در این انیمیشن وجود دارد. موجودات ماورایی که برای تسخیر دنیا آمده‌اند و نیروهای خارق‌العاده دارند. ترسِ شخصیت اصلی داستان نیز از تغییر هویت یکی از هیولاهای اهلی به نمایش درمی‌آید.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناهنجاری اجتماعی موجود در این اثر منحصر در نمایش رابطۀ دوستی بین جک و جون است و این رابطه به‌طور واضح توسط جک به‌وسیلۀ ابراز احساسات به نمایش در‌می‌آید. در برخی از صحنه‌ها جک به جون ابراز علاقه می‌کند و بقیۀ دوستانش نیز این مطلب را می‌فهمند؛ ولی جون به این ابراز احساسات توجهی نمی‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

در این سریال به مفاهیمی مانند کار گروهی، هم‌فکری، اهمیت به اعضای گروه، مشورت و استفاده از توان و استعداد فردی و گروهی پرداخته شده است. شخصیت اصلی سریال سعی دارد تا اعضای گروه را با یکدیگر متحد کند تا در شهری پر از زامبی و هیولا زنده بمانند. در طول سریال مشکلاتی برای گروه پیش می‌آید که او سعی می‌کند راه‌حلی برای آن بیابد. اعضای تیم سعی می‌کنند در مواقع لزوم به یکدیگر کمک کنند و یگدیگر را تنها نگذارند. جک به جون علاقه‌مند است و این علاقه را به جون ابراز می‌کند. این رابطۀ دوستی در سریال بین یک پسر و دختر به‌طور طبیعی نمایش داده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت‌های اصلی داستان اگرچه نوجوان و بازی‌گوش هستند؛ اما بعد از تشکیل گروه سعی می‌کنند تا با یکدیگر همکاری کنند، نسبت به اعضای گروه متعهد باشند و در مواقع لزوم به یکدیگر کمک کنند. آن‌ها از یکدیگر در مقابل حملۀ زامبی‌ها، یا خطر حملۀ هیولاها محافظت و در رهایی از مشکلات با یکدیگر هم‌فکری می‌کنند، هم‌چنین از استعدادهای فردی برای کمک به گروه و اعضای گروه بهره می‌گیرند. جک تلاش می‌کند تا گروه را رهبری کند و در این راه از مشورت بقیه نیز استفاده می‌کند. کویین که روحیۀ علمی دارد از این توانایی و استعداد برای غلبه بر هیولاها استفاده می‌کند. درک که نوجوان قوی‌هیکلی است با توانایی جسمی خود در مواقع لزوم برای نجات، یا فرار از دست هیولاها کمک می‌گیرد. در این سریال رابطۀ عاطفی بین جک و جون نیز صرفاً با الفاظ احساسی به نمایش در‌می‌آید که متناسب با این سن نیست.

ادامه متن

چرا جک به دنبال جمع‌کردن بقیه دوستان و تشکیل گروه بود؟ با این سؤال اهمیت کار گروهی را در حل مشکلات یادآوری کنید. هرکدام از شخصیت‌ها در چه زمینه‌ای توان‌مندی دارند؟ با این سؤال سعی کنید به کارایی استعداد هر فرد اشاره کنید.

آیا جک به تنهایی می‌توانست هیولا را شکست دهد؟ به‌وسیلۀ این پرسش به اهمیت هم‌فکری و کار گروهی اشاره کنید.

جک در ابتدا به تنهایی در خانۀ درختی زندگی می‌کرد، چرا بعد از مدتی به دنبال دوستانش رفت؟ با این سؤال به اهمیت زندگی جمعی و تعامل با دیگران اشاه کنید.

خلاصه: چرا جک به دنبال جمع‌کردن بقیه دوستان و تشکیل گروه بود؟ هرکدام از شخصیت‌ها در چه زمینه‌ای توان‌مندی دارند؟ آیا جک به تنهایی می‌توانست هیولا را شکست دهد؟ جک در ابتدا به تنهایی در خانه درختی زندگی می‌کرد، چرا بعد از مدتی به دنبال دوستانش رفت؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه