• امروز : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

دورهمی

دورهمی

بررسی تخصصی برنامه تلويزيونی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

دورهمی برنامه‌ای گفت‌و‌گو محور با مجری‌گری مهران مدیری است که در هر قسمت موضوع مشخصی دارد و از چند بخش نمایش، استندآپ کمدی و مصاحبه حول موضوع آن قسمت تشکیل شده. اکثر موضوعات این برنامه موضوعات اجتماعی مثل دروغ، اقتصاد، نوروز و... است

سال 1394 تاکنون 85 دقیقه(هر قسمت) جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

برنامه از چند آیتم مختلف تشکیل شده است که در بخش نمایش با توجه به موضوع برنامه عادات زشت و نادرست نشان داده می‌شود. در این آیتم ناهنجاری‌های اجتماعی و رفتاری مثل توهین، دعوا، سودجویی، فریب و... دیده می‌شود. البته نمایش این مسائل به شکل طنز و برای نقد این ناهنجاری‌هاست. مثلا قیمت دستفروشی دروغگو و منفعت طلب است.همچنین در بین مصاحبه با میهمانان برنامه یا مخاطبان حاضر گاهی به رفتار‌های نادرست آنها اشاره می‌شود. مثلا یک میهمان اعتراف می‌کند که به استفاده از تلفن همراه اعتیاد دارد یا چراغ قرمز را بعضی وقت‌ها رد می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

هر قسمت از برنامه حول موضوع اجتماعی_فرهنگی ساخته شده که پیام‌های مثبت قابل توجهی دارد. بخش قابل توجهی از این پیام در استندآپ‌های مهران مدیری(مجری) به شکل کلامی منتقل می‌شود. همچنین نمایش‌های هر برنامه هم مربوط به موضوع برنامه است و معمولا با نشان دادن ناهنجاری‌های رفتاری سعی در نقد آنها دارد.

آنچه لازم است والدین بدانند

مجموع آموزش‌های اجتماعی این برنامه می‌تواند برای فرزندانتان مفید باشد. همچنین دعوت مهمانان مختلف و بیان تجربه‌هایشان نکات آموزنده قابل توجهی دارد اما نکته مهم آن است که فرزندتان درگیر فرهنگ سلبریتی سالاری نشود. میهمانان برنامه لزوما الگوهای درستی نیستند و حضور آنها در برنامه به این معنی نیست که کارها و صحبت‌هایشان قابل اتکاست. با توجه به فرهنگ حاکم بر هنر و فضای مجازی بسیار مهم است که درباره الگو قرار گرفتن و میزان حقیقت در صحبت‌های سلبریتی‌ها با فرزندانتان صحبت کنید.

خلاصه: ممکن است تماشای برنامه منجر به  تقویت فرهنگ سلبریتی سالاری در فرزندتان شود.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

مسائل فرهنگی چگونه حل می‎شوند؟

مشکلات فرهنگی از کجا ناشی می‌شود؟

مشکلات فرهنگی چگونه زندگی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

چقدر حرف سلبریتی‌ها قابل اتکاست؟

خلاصه: مسائل فرهنگی چگونه حل می‎شوند؟

داستان برنامه تلويزيونی

برنامه دورهمی که چندین فصل از آن ساخته شده تقریبا در همه‌ی فصل‌ها ساختار مشخصی دارد. مهران مدیری مجری این برنامه است و در هر قسمت با توجه به موضوع برنامه استدآپ کمدی اجرا می‌کند همچنین بازیگرانی با نقش‌های ثابت حول آن موضوع چند نمایش کوچک اجرا می‌کنند. این شخصیت‌ها معمولا منفی هستند و این نمایش‌ها در نقد این شخصیت‌ها ساخته شده‌اند. هر برنامه یک میهمان از ستارگان سینما، موسیقی، تئاتر و ... دارد. که بخشی از برنامه با مصاحبه‌ با آن میهمان می‌گذرد

جزئیات برنامه تلويزيونی

ژانر اثر:خانوادگی

کارگردان:مهران مدیری

بازیگران:مهران مدیری(مجری)، سروش جمشیدی، سیامک انصاری و...

نویسنده:جمعی از نویسندگان

کمپانی ساخت :صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

کشور سازنده:ایران

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه