پیکی بلایندرز (فصل اول)

بررسی تخصصی سریال peaky blinders season 1

پیکی بلایندرز (فصل اول)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه
17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در سال ۱۹۱۹ و بعد از جنگ جهانی اول، پیکی بلایندرز یک گروه خانوادگی مستقر در بیرمنگام انگلستان است. داستان بر روی گروه رومانیایی پیکی بلایندرز و بلندپروازی‌ها و رئیسشان، تامی شلبی متمرکز است. کارآگاه ویژه چستر کمپل به دستور نیروی شهربانی سلطنتی از بلفست به بیرمنگام فرستاده می‌شود تا شهر را از وجود ارتش جمهوری‌خواه ایرلند، کمونیست‌ها، گروه‌های خرابکار و جنایتکاران پاک کند. در این مسیر وجود پیکی بلایندرز نظرش را جلب می‌کند. وینستون چرچیل ، کمپل را مأمور رسیدگی به اغتشاشات بیرمنگام و بازیابی مهمات جنگی می‌کند که قرار بود به لیبی منتقل شود.

سال 2013 6 قسمت 60 دقیقه ای جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در اکثر قسمت های این سریال، خشونت های کلامی و توهین و ناسزا (استفاده از کلمات رکیک و f words)، استفاده از آلات قتل سرد و گرم و تیراندازی و زد و خورد فیزیکی و مشت و لگد و شکنجه کردن به چشم میخورد. حتی در برخی صحنه ها، خشونت های جنسی(تجاوز و تکه کلام جنسی) مثل صحنه ای که در آن، توماس، گریس را برای بهره کشی جنسی به کیمبر قرض داد و کیمبر نیز سعی داشت به او تجاوز کند، وجود دارد.

جزئیات
ترس

قتل(قتل نمایندگان ارتش جمهوری خواه ایرلند به دست تام و گریس، قتل یک نفر به دست دنی، با چاقو و دیگر صحنه های قتل)، زد و خورد و مشت و لگد، مانند آنچه در کلوپ بوکس زیرزمینی بین آرتور و پدرش اتفاق افتاد یا صحنه حمله پیکی بلایندرز به یکی از اعضای خانواده لی، کابوس های شبانه تام و یک مورد حمله سگ، از جمله صحنه های ترسناک این سریال هستند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

قمار، که یکی از بنمایه های روایت این سریال است، شرب خمر و استعمال دخانیات توسط همه شخصیت های اصلی و فرعی داستان، استفاده از ناسزاهای رکیک، دزدی، مانند دزدی اسلحه ها به دست پیکی بلایندرز یا دزدی آرتور از صندوق خانوادگی، بدعهدی و دوز و کلک، که عمدتا از طرف تام اتفاق می افتد، خودکشی آرتور و چند مورد پرتاب آب دهن بر زمین و دستشویی در کنار خیابان، از جمله صحنه های ناهنجاری اجتماعی این سریال هستند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

در روایت جزئی این داستان، در یک صحنه، توسط یکی از اعضای پیکی بلایندرز، تاکید میشود که در پیشگاه خدا، فقیر و غنی فرقی ندارند و خدا بر همه چیز تواناست. همچنین در برخی موارد، ضرورت اتحاد اعضای خانواده نیز، به صورت جزئی به نمایش گذاشته میشود. از سویی، اهمیت خانواده، از جانب تام و پاول، شخصیت های محوری داستان، در برخی صحنه ها، گوشزد میشود. همچنین، در چند مورد، ارجحیت برخورد منطقی با مسائل، از جانب پاول، نمایش داده میشود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

پاول، یکی از اعضای مهم پیکی بلایندرز، شخصیتی مهربان و دلسوز دارد که سعی میکند، مسائل را با آرامش و اعتدال حل کند. همچنین فردی، برای خانواده و همسرش، اهمیت زیادی قائل است و خود را برای آنها به خطر می اندازد.

شیوه مواجهه تامی با مشکلات چگونه بود؟

آیا خشونت ورزی و دوز و کلک، آنگونه که تامی انجام میداد، راه هایی درست برای حل مشکلات هستند؟

آیا برای پیش برد اهداف و خواسته های خود، هرچند صحیح، میتوان دست به روش هایی غلط زد؟

عشق گریس به تامی را چگونه میتوان توجیه کرد؟ آیا میتوان به یک جنایتکار عشق ورزید؟

در دنیای واقعی، پیامدهای رفتارهای خلاف قانون مثل زورگویی، قمار و قتل، چیست؟

خلاصه:آیا خشونت ورزی و دوز و کلک، آنگونه که تامی انجام میداد، راه هایی درست برای حل مشکلات هستند؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه