• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم سلول‌های یومی (yumi`s cells )

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

6 روز پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

205 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«سلول‌های یومی» داستانِ پستی‌ها و بلندی‌های چند سال از زندگی یک دختر جوان است. در طول این اثر جزییات افکار و احساسات او به صورت انیمیشن و در قالب دهکده‌ای از سلول‌ها در ذهنش به نمایش درمی‌آید. این سریال به دغدغه‌های مربوط به جوانان می‌پردازد؛ با توجه به این نکته و درجه ناهنجاری اثر، مخاطب آن بزرگسالان هستند.

ژانر : روان‌شناسی عاشقانه

سال 2021 -2022 دو فصل 14 قسمتی (مجموعاً 28 قسمت) هر قسمت حدود 60 دقیقه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«سریال سلول‌های یومی» اثری در ژانر روان‌شناسی است که جزییات احساسات و روابط انسان‌ها را به نمایش در می‌آورد. شخصیت اصلی این سریال در طول دو فصل چالش‌های متعددی را تجربه می‌کند، مانند شروع یک رابطه جدید، ارتقا شغلی، پایان یک رابطه عاشقانه، تغییر شغل و ... در طول این اتفاقات، احساسات او در ذهنش به صورت انیمیشن به نمایش در می‌آید. به همین ترتیب این سریال اثری مناسب برای درک بهتر احساسات در زندگی است. برای مثال تقابل میان احساسات و منطق، نمایش نحوه‌ی تصمیم‌گیری سلول عشق، تفاوت انسان‌ها در استفاده از سلول‌های مختلف و ... به خوبی به تصویر کشیده می‌شود.

این اثر تقریباً از کلیشه‌های رایج سریال‌های کره‌ای پیروی نمی‌کند و اثری واقع‌گرایانه است و روابط شخصیت‌های اصلی سریال را بر پایه‌ی اتفاقات زندگی واقعی به تصویر می‌کشد. برای مثال وونگ و یومی در یک قرار از پیش تعیین شده همدیگر را ملاقات می‌کنند و آشنایی آن‌ها مانند بسیاری از سریال‌ها حاصل اتفاقاتی هیجان‌انگیز و دراماتیک نیست. زوج‌های سریال کارهای معمولی روزمره خود را انجام می‌دهند و حادثه‌های غیرمعمولی در زندگی آن‌ها اتفاق نمی‌افتد به طور کلی حوادث داستان بر پایه اتفاقات ساده‌ی زندگی هر انسان است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

پس از تماشای هر قسمت در مورد رفتارهای یومی و بخشی از سلول‌هایی که در آن قسمت به نمایش در آمده گفتگو کنید. هر یک از این سلول‌ها چه نقشی در زندگی ما دارند؟

در مورد سلول منحصر به فرد خود گفتگو کنید. کدام سلول در ذهن شما سلول اصلی است؟

ادامه متن

داستان اثر

«سلول‌های یومی» سریالی ترکیب شده با انیمیشن است که داستان زندگی عادی یک دختر جوان در دهه سی سالگی را به تصویر می‌کشد و در کنار زندگی او، اتفاقاتی که در ذهنش می‌افتد را به صورت انیمیشن به نمایش در می‌آورد. برای مثال سلول‌های عشق، منطق، گرسنگی، نویسندگی، تمیزکاری و ... در ذهن یومی مشغول اداره کردن احساسات و امور زندگی او هستند.

یومی در آستانه سی سالگی بعد از مدت‌ها موفق شده شغل و درآمدی ثابت داشته‌باشد و خانه‌ای مستقل برای خود اجاره کند. او سه سال پیش یک رابطه ناموفق داشته و دوست پسرش به او خیانت کرده است و حالا نسبت به عشق و هر نوع رابطه‌ای احساس خوبی ندارد. سلول عشق یومی که سلول اصلی و منحصر به فرد ذهن او بوده، حالا در حالت کما قرار دارد و ذهن یومی به خاطر نبودن سلول منحصر به فرد شرایط ایده‌آلی ندارد. در همین ایام یکی از همکارانش، پسری به نام «گو وونگ» را به او معرفی می‌کند تا با هم به قرار از پیش تعیین شده بروند. یومی می‌داند که از این پسر خوشش نخواهد آمد اما به سر قرار می‌رود. گو وونگ بعد از دیدن یومی به او علاقه‌مند می‌شود و سلول عشق او تمام تلاشش را می‌کند که به دهکده ذهن یومی راه پیدا کند. بعد از تمام این اتفاقات سلول عشق وونگ سلول عشق یومی را از حالت کما در می‌آورد و بعد از زنده شدن دوباره سلول عشق، یومی و وونگ وارد یک رابطه‌ی عاشقانه می‌شوند. فصل اول سریال پستی و بلندی‌های رابطه وونگ و یومی را به تصویر می‌کشد. تمام اتفاقات داستان در کنار نمایش وضعیت دهکده‌ی سلول‌های دو شخصیت به نمایش در می‌آید. برای مثال زمانی که وونگ و یومی مشاجره می‌کنند کدام یک از سلول‌ها وضعیت ذهن آن‌ها را در دست گرفته و به چه دلیل چنین رفتاری از خودشان نشان می‌دهند. در انتهای فصل اول یومی و وونگ به علت اختلافاتی که در رابطه داشتند از یکدیگر جدا می‌شوند. در فصل دوم وضعیت یومی پس از اتمام رابطه با وونگ به نمایش در می‌آید، اینکه بعد از تمام شدن یک رابطه عمیق عاطفی ذهن او و سلول‌هایش چه وضعیتی دارند و او چطور می‌تواند از این بحران عبور کند. پس از مدتی «یو بابی» که کارشناس بخش بازاریابی شرکتی است که یومی در آن کار می‌کند به یومی علاقه‌مند می‌شود و تلاش می‌کند که توجه او را جلب کند اما یومی در شرایطی نیست که وارد یک رابطه جدید شود اما بعد از مدتی با تلاش همه‌ی سلول‌ها، ذهن او و سلول عشق برای یک رابطه جدید آماده می‌شوند. یومی و بابی وارد یک رابطه عاشقانه می‌شوند و در فصل دوم جزییات رابطه‌ی این دو نفر و وضعیت سلول‌‌هایشان به نمایش در می‌آید. داستان یومی تنها به ماجرای عاشقانه زندگی او محدود نمی‌شود. در طول این اتفاقات شخصیت یومی به تدریج رشد می‌کند. او از نوجوانی آرزو داشته که نویسنده شود اما به خاطر وضعیت زندگی و پیدا کردن شغل ثابت این آرزوی خود را نادیده گرفته‌است و سلول نویسندگی او مُرده و دفن شده‌است. در فصل اول یو بابی متوجه توانایی یومی در نویسندگی می‌شود و به همین خاطر او از بخش حسابداری به بخش بازاریابی منتقل می‌شود و به عنوان نویسنده کار خود را ادامه می‌دهد و سلول نویسندگی‌اش مجدداً زنده می‌شود. در فصل دوم با حمایت بابی، یومی از منطقه امن خود خارج می‌شود و بعد از خروج از شرکت به دنبال آرزوی قدیمی‌اش یعنی نوشتن رمان می‌رود. در انتهای فصل دوم، یومی نویسنده موفقی است که یک کتاب پرفروش دارد و شخصیت او به طور قابل توجهی نسبت به گذشته رشد پیدا کرده است. در انتها یومی از بابی هم جدا می‌شود و تا پایان فصل دوم نتیجه‌ی زندگی عاشقانه او به نمایش در نمی‌آید.

جزئیات اثر

کارگردان: Song Jae-jeong سونگ جه‌جونگ

نویسنده: Kim Kyung-ran ،Kim Yoon-joo کیم کونگ‌ران کیم یون‌جو

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد سلول‌های یومی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!