• امروز : ۸ بهمن ۱۳۹۹

خانه‌ی امن

بررسی تخصصی سریال

خانه‌ی امن

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«خانه‌ی امن» به پرونده‌های امنیتی سال‌های اخیر در ایران می‌پردازد. از جمله‌ی این پرونده‌ها عملیات‌های داعش در کشور است. نیروهای امنیتی در تلاش هسنتند تا سرکرده‌های داعش در ایران را دستگیر کرده و جلوی عملیات‌های تروریستی را بگیرند. این محصول که در صداوسیمای ایران تولید شده است صحنه‌های خشونت آمیز زیادی دارد؛ این صحنه‌ها شامل درگیری نیروهای امنیتی ایرانی و داعش می‌شود.

سال 1399 45 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

نیروهای امنیتی ایرانی به صورت مخفیانه وارد مقر داعش در عراق می‌‌شوند، زمان پاکسازی این محل نیروهای داعشی و ایرانی با یکدیگر درگیر می‌‌شوند. تیراندازی همراه با نمایش خونریزی، پرت شدن از روی بلندی و پخش شدن خون روی زمین و انفجار نارنجک که منجر به مرگ یک نیروی داعشی می‌‌شود نمایش داده می‌‌شود. در ابتدای سریال انفجار یک بمب و دختربچه‌ای که در حال گریه است نشان داده می‌شود. امجد طاها به دلیل اطلاعاتی که همسرش به نیروهای ایرانی داده است سعی می‌‌کند او را خفه کند که با دخالت بازجو موفق نمی‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

صحنه‌های درگیری نیروهای امنیتی ایرانی با داعش به دلیل آنکه تیراندازی همراه با نمایش خون می‌‌تواند ترسناک باشد. در صحنه‌ای یکی از داعشی‌ها بعد از تیر خوردن از ساختمان به زمین می‌‌افتد و خون او روی زمین پخش می‌‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

نیروهای عملیاتی در تلاش هستند تا تنها به وظیفه شان عمل کنند. در هنگام پاکسازی مقر داعش، نیروی امنیتی ایرانی یکی از داعشی‌ها را به شدت ترسیده است نمی‌‌کشد و فقط دست و پای او را می‌‌بندد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

هدف از انجام عملیات‌های نظامی چیست؟ نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی با چه سازوکارهایی عملیات خود را به سرانجام می‌رسانند؟ اهمیت فعالیت‌های نیروهای عملیاتی چیست؟ گروه‌های افراطی مانند داعش چه هدفی دارند؟ چگونه می‌توان آن‌ها را شناخت؟   خلاصه: هدف از انجام عملیات‌های نظامی و اطلاعاتی چیست؟

آنچه لازم است والدین بدانند

از آخرین سریال صداوسیما با موضوع امنیتی مدت نسبتا زیادی است که می‌گذرد. این سریال به موضوعات امنیتی سال‌های اخیر می پردازد و می‌تواند برای نوجوانان جذاب باشد. با آنکه سریال سعی کرده است دیالوگ‌های داستان در طول داستان به بررسی ایدئولوژی داعش بپردازد و آن را نقد و نفی کند اما این کار را کاملا مصنوعی نمایش داده است؛ حتما شما می‌توانید با زبان بهتر و اطلاعات بیشتری به فرزندتان برای شناخت نیروهای افراطی کمک کنید.

خشونت‌های به نمایش گذاشته‌شده در این سریال ممکن است برای همه‌ی کودکان به‌خصوص کودکانی که بازی‌های رایانه‌ای جنگی انجام نمی‌دهند یا تا به حال از دیدن محصولات اکشن به دور بوده‌اند، اذیت‌کننده و ترسناک باشد. بعد از دیدن این سریال احتمالا کودکانتان را در حال انجام بازی تیراندازی و تعقیب‌وگریز می‌بینید. شما می‌توانید با فرزندان خود در این بازی‌ها شریک شوید؛ اما در فرصت مناسب از او بخواهید نظرش را درباره‌ی جنگ و موضوعات مرتبط بیان کند تا با گفتگو کردن بتوانید اشتباهات او را اصلاح کنید.

به بهانه‌ی این سریال با فرزندان خود تحقیقی درباره‌ی داعش و دیگر گروه‌های افراطی شروع کنید و سعی کنید وظیفه‌ی فرزندتان در این زمینه را برای او روشن سازید.

خلاصه: خشونت‌های به نمایش گذاشته شده در این سریال ممکن است برای همه‌ی کودکان مخصوصا کودکانی که بازی‌های رایانه‌ای جنگی انجام نمی‌دهند یا تا به حال از دیدن محصولات اکشن به دور بوده‌اند، اذیت‌کننده و ترسناک باشد. با آنکه سریال سعی کرده است دیالوگ‌های داستان در طول داستان به بررسی ایدئولوژی داعش بپردازد و آن را نقد و نفی کند اما این کار را کاملا مصنوعی نمایش داده است؛ حتما شما می‌توانید با زبان بهتر و اطلاعات بیشتری به فرزندتان برای شناخت نیروهای افراطی کمک کنید.

داستان سریال

«خانه امن» سریالی امنیتی است که به روایت تلاش نیروهای امینتی برای بررسی و پیگیری پرونده‌های امنیتی سال‌های اخیر در ایران می‌پردازد. در ابتدای داستان نیروهای امنیتی ایرانی وارد مقر داعش در عراق می‌شوند و سعی دارند با پوشش داعش، امجد طاها، یکی از سرکرده‌های داعش را که حالا قرار است با آمدن به ایران عملیات‌های تروریستی را ساماندهی کند، به تهران منتقل کنند. امجد طاها در میانه‌ی راه به نیروهای انتقال‌دهنده شک می‌کند و در جریان دستگیری مشخص می‌شود یکی از افراد داعش قصد دارد در تهران عملیات تروریستی انجام دهد. نیروهای امنیتی فرد تروریست را تعقیب می‌کنند و سعی دارند هم او و هم فردی را که انتقال دهنده‌ی مواد منفجره هست دستگیر کنند. در عین حال نشان داده می‌شود که امجد طاها در حال بازجویی است و حرف نمی‌زند تا آنکه مشخص می‌شود همسرش در عراق به دست نیروهای حاج قاسم سلیمانی دستگیر شده است.

جزئیات سریال

نام اثر: خانه امن

قالب اثر: سریال

ژانر اثر: امنیتی پلیسی

کارگردان/ مولف: احمد معظمی

نویسنده/ مترجم: حسین تراب نژاد

نام تهیه کننده: ابوالفضل صفری

نام بازیگران: حمیدرضا پگاه. امین زندگانی. پرویز فلاحی. سیما تیرانداز. سپیده خداوردی

کشور سازنده: ایران

کمپانی سازنده: سیمای جمهوری اسلامی

سال تولید: 1399

زمان اثر: 45 دقیقه

مخاطب اثر: بزرگسال

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه