• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم بربرها (Barbarians)

author-img

توسط : مهدی کهن ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سریال «بربرها» در ژانر درام و ماجراجویی به داستان یک جنگجوی بربر می‌پردازد که با ایجاد اتحاد بین قبایل ژرمن، آن‌ها را علیه سپاه روم می‌شوراند. صحنه‌های درگیری و جنگ تن‌به‌تن با شمشیر به دفعات در فیلم مشاهده می‌شود. فضای هول‌انگیز و اضطراب‌آور نیز در صحنه‌های مختلف ایجاد می‌شود که تماشای این سریال را برای افراد زیر 17 سال نامناسب کرده است.

سال 2020 فصل اول/شش قسمت 45دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند این سریال حتی با یک‌بار دیدن هم می‌تواند تأثیر نامطلوبی بر روی مخاطب کودک و نوجوان بگذارد. سطح خشونت صحنه‌های خشن این سریال بسیار بالاست و همچنین برخی ناهنجاری‌ها نیز توسط شخصیت‌های اصلی اتفاق می‌افتد.

فضای نمایشی سریال به‌صورت صحنه‌های تاریک به تصویر کشیده شده است که می‌تواند برای مخاطب کودک ترسناک باشد. ناهنجاری‌های اجتماعی نیز همچون مصرف مشروبات و برهنگی و اختلاط زن و مرد در نسخه‌های سانسورشده هم مشاهده می‌شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

بازگویی داستان برای مخاطب می‌تواند به فهم بهتر موضوع و داستان سریال در ذهن او کمک کند. درباره‌ی تلاش و کوشش جوانان برای آزادی از بند رومیان با مخاطب سریال گفت‌وگو کنید. چرا رؤسای قبایل نتوانستند مانند جوان‌ها برای شکست دشمن و مقابله با رومیان متحد شوند؟ چرا آرمینیوس نسبت به رومیان تغییر عقیده داد؟ درباره‌ی وطن‌دوستی و تلاش برای کسب استقلال و آزادی با فرزند یا اعضای خانواده‌ی خود گفت‌وگو کنید.

خلاصه: درباره‌ی داستان واقعی این سریال با مخاطب صحبت کنید. انگیزه‌های قیام بربرها را بررسی کنید. درباره‌ی انگیزه‌های وطن‌دوستی جوان‌ها و تلاش آن‌ها برای کسب آزادی و استقلال گفت‌وگو کنید.

داستان اثر

رومیان به شمال اروپا و سرزمین ژرمن‌ها تسلط پیدا کرده‌اند. آن‌ها برای تسلط بر قبایل ژرمن تلاش می‌کنند با زور شمشیر و گرفتن مالیات سنگین و همچنین به‌کارگیری فرزندان آن‌ها و تربیت آن‌ها در بین رومیان، آن‌ها را کنترل کنند.

یکی از فرزندان رؤسای قبایل بعد از سال‌ها که در ارتش روم آموزش می‌بیند به قبیله‌ی خود برمی‌گردد تا ادارة‌ی آن را برعهده بگیرد. اما او از ظلمی که بر مردم ژرمن می‌رود آگاه می‌شود و تلاش می‌کند با متحدکردن قبایل مختلف، با ارتش روم بجنگد و آن‌ها را از زیر سلطه‌ی رومیان خارج کند. آرمینیوس که یک ژرمن از قبیله‌ی گروسی‌هاست با کمک دیگر قبایل و فریب لشگر وروس، آن‌ها را در نبرد معروف توتوبرگ به‌سختی شکست می‌دهد.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Barbara Eder, Stephen St. Leger/باربارا ادر، استفان سنت لجر

نویسنده/ مترجم: Andreas Heckmann, Arne Nolting, Jan Martin Schar/آندریاس هكمن، آرن نولتینگ، یان مارتین شارف

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد بربرها

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>