• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی سریال آقای ملکه (mr queen)

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

383 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«آقای ملکه» داستانی فانتزی با بستری تاریخی است که ماجرای جابه‌جا شدن روح یک ملکه در چوسان قدیم و یک آشپز در سال 2020 را روایت می‌کند. این جابه‌جایی موقعیت‌های طنزی را به وجود می‌آورد و در نهایت روح آشپز در جسم ملکه موفق می‌شود پادشاه را از یک پادشاه بی‌کفایت به یک پادشاه مقتدر در تاریخ کره تبدیل کند. قرار گرفتن روح یک مرد در بدن یک زن موجب ایجاد میزان قابل توجهی ناهنجاری اجتماعی در این سریال شده است.

ژانر : تاریخی عاشقانه

سال 2021-2020 20 قسمت تقریبا 70 دقیقه ای. دو قسمت ویژه 30 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
6 مناسب خانواده 5 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«آقای ملکه» سریالی طنز، تاریخی، فانتزی است که در زمان پخش محبوبیت قابل ‌توجهی در بین بینندگان داشته ‌است. علت اصلی محبوبیت، طنز و مسائل عاشقانه‌ی آن است. والدین باید توجه داشته‌ باشند که فارغ از هر محتوایی آنچه نوجوانان را به این اثر جذب می‌کند همین دو ویژگی است. نمی‌توان گفت طنز این سریال برای نوجوانان مناسب است. با توجه به فضای کلی داستان یعنی جابه‌جایی روح یک زن و یک مرد، بیشتر قسمت‌های طنزآمیز حول محور مسائل جنسی است. به همین ترتیب اگر خانواده نسبت به چنین مسائل حساسیت دارند بهتر است که همراه فرزندان خود به تماشای این سریال نپردازند و جدای از این نکته خوب است با نوجوانان در مورد انواع طنز و مضامینی که ایجاد طنز می‌کنند صحبت شود.

 نکته بعدی، مسائل عاشقانه‌ی سریال است. علاوه بر عشق میان دو شخصیت اصلی چند شخصیت فرعی نیز در داستان وجود دارند. برای مثال پادشاه علاوه بر ملکه، همسر دیگری نیز دارد که در ابتدای داستان به او علاقه‌مند است. به این ترتیب در ابتدای داستان یک مثلث عشقی میان این سه فرد شکل می‌گیرد. در کنار این نکته شاهزاده‌ای در داستان وجود دارد که از کودکی به «ملکه سویونگ» علاقه داشته و پیش از ازدواج او این علاقه را ابراز کرده و حتی او را بوسیده است. اما بعد از ازدواج ملکه این علاقه را تا حدی پنهان می‌کند، گرچه تمایل دارد ملکه‌ی جدید (که در حقیقت روح جانگ‌بونگ‌هوان است.) به خاطرات خوب گذشته آن‌ها پایبند باشد. در کنار این نکته افسری از گارد پادشاه نیز به همسر دوم پادشاه علاقه‌مند می‌شود اما علاقه‌ی خود را ابراز نمی‌کند. در نهایت بعد از کشمکش میان این چند شخصیت، «پادشاه چول‌جونگ» و «ملکه سویونگ» به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند و دیگر شخصیت‌ها به حاشیه می‌روند. در ابتدا باید توجه داشت که نوجوانان به دنبال کردن چنین روابطی و صحبت در مورد آن علاقه دارند. خوب است که والدین در مورد ویژگی‌های مثبت و منفی هر رابطه و برخورد هر شخصیت با فرزندان خود صحبت کنند. مثلا اینکه چرا نهایتاً پادشاه به ملکه سویونگ علاقه‌مند شد و همسر دوم پادشاه چه اشتباهاتی کرد که توجه پادشاه نسبت به او کمتر شد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود در مورد مسائل عاشقانه‌ی سریال صحبت کنید و رفتارهای شخصیت‌های داستان را تحلیل کنید.

پیام مثبت سریال و تلاش پادشاه چول‌جونگ برای برقراری عدالت را بررسی کنید. از نوجوانان بخواهید تغییرات ملکه سویونگ در مواجهه با پادشاه را تحلیل کنند.

ادامه متن

داستان اثر

«کیم‌سویونگ» ملکه‌ای اهل چوسان قدیم است که از خانواده‌ی بزرگ «کیم» برخاسته است. او بناست به علت روابط سیاسی دربار با «پادشاه‌چو‌ل‌جونگ» ازدواج کند، در حالی که می‌داند پادشاه به او علاقه‌ای ندارد.

 از طرفی «پادشاه‌چول‌جونگ» در تاریخ کره به عنوان پادشاهی بی‌کفایت و زن‌باره شناخته شده‌است اما در این اثر این طور به نمایش درمی‌آید که پادشاه در پشت پرده فردی زیرک، دلسوز مردم و عدالتخواه است ولی برای در امان ماندن از شر درباریان در ظاهر نقش یک پادشاه بی‌کفایت و احمق را بازی می‌کند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Sung-Shik Yoon / سونگ‌شیک‌یون

نویسنده:

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد آقای ملکه

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!