• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

یک کریسمس دیگه

یک کریسمس دیگه

بررسی تخصصی فیلم Just another christmas

author-img

توسط : طیبه فرج زاده ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 «یک کریسمس دیگه» داستان مردی است که از کریسمس متنفّر است و ازقضا در روز کریسمس گیر می‌افتد! او هرروز که بیدار می‌شود کریسمس است و نمی‌تواند یکسالی که سپری شد را به خاطر بیاورد. آنقدر این چرخه ادامه می‌یابد تا او ارزش این روز و درکنارهم‌بودن در این روز را بداند.

سال 2020 100 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

خانم‌ها در این فیلم بی‌پرده سیگار می‌کشند. درباره‌ی مصرف مواد مخدر یا قاچاق آن بی‌پرده سخن گفته می‌شود. همچنین «جورج» که نقش اصلی داستان است به همسرش خیانت می‌کند. اما از کارش پشیمان است. مصرف مشروبات الکلی و نمایش‌دادن بار نیز در این فیلم به چشم می‌خورد.

جزئیات
پیام مثبت

کمک‌بودن در مواقع سختی و رهانکردن یکدیگر به هنگام نیاز بارزترین پیام مثبتی است که در این فیلم به چشم می‌خورد. گیرافتادن جورج در روز کریسمس به‌خاطر این موضوع بود که ارزش واقعی خانواده‌اش و این درکنارهم‌بودن را بفهمد و در آخر او به‌خوبی متوجه این موضوع شد.

جزئیات
الگوی مثبت

«آنینا» همسر صبور و مهربانی است. او «جورج» را در هنگام نیازش رها نکرد. او با بیماری فراموشی او کنار آمده بود و سعی می‌کرد به او کمک کند تا از وقایعی که به یاد نمی‌آورد خبردار شود. او از اشتباهات جورج می‌گذرد و او را می‌بخشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

این فیلم در ژانر کمدی برای گذران اوقات‌فراغت بزرگ‌ترهای خانواده می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این فیلم علاوه‌بر لحظات شاد و خنده‌داری که برایتان فراهم می‌کند، ناهنجاری‌هایی مثل استعمال سیگار، خیانت، روابط بی‌بندوبار و... را نمایش می‌دهد. پس لازم است با فرزندتان درباره‌ی این ناهنجاری‌ها سخن بگویید.

خلاصه: درباره‌ی ناهنجاری‌های این محصول با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا پنهان‌کاری‌های جورج کار درستی بود؟

جورجِ شب‌های کریسمس چه تفاوتی با جورج در روزهای عادی سال داشت؟

آیا آنینا جورج را بخشید و به او فرصت دوباره داد؟

چه اتفاقاتی جورج را به این نتیجه رساند که آرزوی برگشت به عقب کند؟

خلاصه: درباره‌ی شخصیت‌های فیلم با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

داستان فیلم

 «جورج» دقیقاً در روز کریسمس به دنیا آمده و به همین‌خاطر از کریسمس متنفّر است. همه همیشه کریسمس را جشن می‌گرفتند و تولد او فراموش می‌شد. این تنفّر تا بزرگسالی با او ماند تا کریسمس سال 2011 که زندگی او را عوض کرد.

«جورج» و خانواده‌اش یک مهمانی خانوادگی برای کریسمس برگزار کرده بودند و هرکس از اعضای خانواده مسئول آوردن یکی از غذاهای سفره یود. «جورج» که از سروصدا و دعواهای همیشگی آن‌ها خسته شده بود سعی می‌کند به یک گوشه‌ی آرام خانه برود که همسرش متوجه می‌شود کسی که از او خواسته بودند بیاید و نقش بابانوئل را بازی کند نمی‌آید. او از جورج می‌خواهد این کار را انجام دهد.

«جورج» که همین حالا هم از کریسمس متنفّر است به زمین و زمان غر می‌زند. پدربزرگ آن‌ها، سال‌های سال نقش بابانوئل را بازی می‌کرده و حالا از پا افتاده است. «جورج» رو به او می‌کند و می‌گوید تو باید به جای من این کارهای مسخره را انجام می‌دادی! و پدربزرگی که سال‌های سال بی‌حرکت بود زبان باز می‌کند و به او می‌گوید که تو بعدها قدر این روز را خواهی دانست.

بعد از آن جورج هر روز صبح که بیدار می‌شود روز کریسمس است! او اوایل از این اوضاع ناراحت و کلافه بود. از اینکه نمی‌دانست در طی سال چه اتفاقی افتاده است و فکر می‌کرد فقط یک شب خوابیده و بیدار شده است. اما رفته‌رفته به این اوضاع عادت کرد تا اینکه فهمید اوضاع زندگی‌اش در روزهایی که او به خاطر نمی‌آورد زیاد خوب نیست.

او به همسرش خیانت کرده بود، اما به یاد نمی‌آورد و این مسئله هم خودش و همسرش را اذیت می‌کرد. او روند رشد فرزندانش را نمی‌دید و نمی‌دانست در طول سال چه کارهایی کرده است. سال‌ها سپری شد، تااینکه «جورج» متوجه اهمیت خانواده‌اش و روز کریسمس شد. آدم‌هایی که دوستش داشتند و او آن‌ها را دوست داشت. پس در یکی از روزهایی که بیدار شد، درست روز کریسمس سال 2021 آرزو کرد که دوباره برگردد و تمام اشتباهاتش را جبران کند و از تمامی لحظه‌هایش درکنار خانواده لذّت ببرد.

ادامه متن

جزئیات فیلم

کارگردان: Roberto Santucci

نویسنده: Paulo Cursino

تهیه‌کننده: André Carreira

بازیگران:Arianne Botelho / José Rubens Chachá Louise Cardoso /

شخصیت‌ها:

جورج: نقش اصلی این داستان جورج است. مردی میانسال که بااینکه تولدش دقیقاً در روز کریسمس است از کریسمس متنفّر است.

آنینا: همسر جرج است. زنی صبور و مهربان که در تمام سختی‌های زندگی همراه جورج بوده است.

مارسیا: او کسی است که باعث سختی‌های زیادی در زندگی این زوج شده است.

کشور سازنده: برزیل

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد