مرد آهنی

بررسی تخصصی فیلم Iron man

مرد آهنی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

تونی استارک، مدیرعامل بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده‌ی سلاح و مهمات است که برای رونمایی از جدیدترین ساخته‌اش به افغانتسان می‌رود. این محصول در سال ۲۰۰۸؛ یعنی در سال‌های اشغال عراق تولید شده است. خشونت و ترس در این محصول رسانه‌ای قابل توجه است.

سال 2008 126 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

انفجار موشک در آزمایش تونی استارک و درگیری‌های مرد آهنی و دشمانش، شلیک گلوله در درگیری‌ها، قتل ازسوی گروه تروریستی در روستاها و غارت آن‌ها، شکنجه تونی استارک در غار و درگیری‌اش با کسانی که او را به‌گروگان گرفتند، صحنه‌های خشونت‌آمیزی است که در این اثر نمایش داده می‌شود. داستان مرکزی فیلم حول درگیری تونی استارک و شریکش، استین، شکل گرفته است.

جزئیات
ترس

تقریباً نمایش ترس در این محصول وجود ندارد. صحنه‌هایی را که در آن رئیس گروه حلقه اقدام به کشتار روستاییان می‌کند یا در حال شکنجه تونی است، می‌توان به‌عنوان نمایش ترس درنظر گرفت.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

خوش‌گذرانی‌های استارک در مهمانی‌ها، نمایش رابطه‌ی جنسی، نوشیدن مشروبات الکلی و قماربازی از ناهنجاری‌های اجتماعی این اثر می‌باشند.

جزئیات
پیام مثبت

تونی استارک، شخصیت اصلی داستان، در تمام مراحل سعی بر حفظ صلح جهانی دارد و خود را حامی منافع جهان معرفی می‌کند. از طرفی او یک آمریکایی وطن‌پرست است که حاضر است برای کشورش هرکاری بکند.

جزئیات
الگوی مثبت

تونی استارک شخصیتی خونسرد، فداکار و امیدوار دارد، او با این روحیات با مشکلات مواجه می‌شود. تونی در صحنه‌های مختلف فیلم نشان می‌دهد انسان شوخ‌طبعی است و همیشه آماده‌ی فداکاری برای نجات جان دیگران است. تونی استارک باوجوداینکه بسیار آماده‌به‌خدمت و تیزهوش است، در تصمیم‌گیری‌ها خودرأی و مغرور است و هرگاه تصمیمی می‌گیرد، دیگر مشورت دیگران نمی‌تواند نظر او را عوض کند.

1) اگر او جای تونی بود، چطور با استین برخورد می‌کرد؟

2) اگر او جای مرد آهنی بود، چطور صلح را در جهان برقرار می‌کرد؟

3) چقدر این نیروها واقعی است؟ آیا در زندگی حقیقی می‌توان به این نیروها تکیه کرد؟

خلاصه: چه چیزی از مرد آهنی برای تو جذاب است؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه