• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی فیلم دزدان دریایی کارائیب ۴: سوار بر امواج ناشناخته (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در قسمت چهارم از «دزدان دریایی کارائیب»، آنجلیکا، دوست‌دختر سابق جک اسپارو، او را می‌فریبد و به نزد پدرش، ریش‌سیاه می‌برد. ریش‌سیاه جک را مجبور می‌کند محل سرچشمه‌ی جوانی را به او نشان دهد. این محصول که در ژانر ماجراجویی و فانتزی ساخته شده، مملو از ارجاعات جنسی است و در بیشتر قسمت‌های فیلم، پری‌های دریایی نیمه‌برهنه هستند.

سال 2011 137 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این فیلم ماهیتی افسانه‌ای دارد. به‌طوری‌که شاهد حضور پری‌های دریایی و چشمه‌ی جوانی هستیم. از این منظر، داستان جذّاب و پرکششی است، ولی نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

میزان خشونت نسبت به قسمت‌های قبل تا حدودی کمتر است. با‌این‌حال میزان ناهنجاری در این فیلم نسبتاً زیاد است، به‌عنوان‌نمونه، پری‌های دریایی که در بسیاری از سکانس‌ها حضور دارند نیمه‌برهنه هستند. به‌علاوه جک اسپارو مثل سری‌های قبل، ارتباط زیادی با دختران دارد و تنها به فکر استفاده‌ی جنسی از آن‌هاست. صحنه‌هایی از موقعیت‌های جنسی جک با زنان در فیلم وجود دارد. درصورت صلاح‌دید، درمورد رفتار بی‌رحمانه‌ی جک با آنجلیکا با فرزندتان صحبت کرده و تاحدامکان برای نوجوانان از نسخه‌های اصلاح‌شده استفاده کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درمورد اهانت به پیامبران و مقدسات با فرزندتان صحبت کنید. در این فیلم، شخصیتی به نام فیلیپ حضور دارد که یک مسیحی معتقد است، در نهایت مشخص می‌شود او از پس امیال نفسانی خود برنمی‌آید. هالیوود در اهانت به ادیان و مقدسات، ید طولانی دارد و البته موردی که در این فیلم مشاهده خواهید کرد، به نسبت کمتر است. با این حال می‌تواند باب گفت‌‌وگو را در مورد این مساله باز کند.

داستان، بیشتر حول یافتن چشمه‌ی جوانی است. می‌توانید در مورد این موضوع با فرزندتان صحبت کنید. چرا جاودانگی و عمر زیاد برای جک اهمیت نداشت؟

ادامه متن

داستان اثر

در قسمت چهارم از فیلم‌های «دزدان دریایی کارائیب»، جک اسپارو برای نجات یکی از خدمه‌ی خود، در لباس قاضی وارد دادگاه می‌‌شود، ولی هنگام فرار، نقشه‌‌اش درست از آب درنمی‌آید و هردوی آن‌ها توسط افراد پادشاه دستگیر می‌شوند. جک آنجا متوجه می‌شود باربوسا اکنون یک ناخدا در نیروی دریایی پادشاه است.

پادشاه از جک نقشه‌ی چشمه‌ی جوانی را می‌خواهد، ولی جک نقشه را همراه ندارد. بالاخره جک موفق می‌شود از قید پادشاه نجات پیدا کند، ولی فریب آنجلیکا، دوست‌دختر سابقش را می‌خورد.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Rob Marshall/ راب مارشال

نویسنده: Ted Elliott/ Terry Rossio/ Stuart Beattie/ تد الیوت/ تری راشیو/ استوارت بتی

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد دزدان دریایی کارائیب ۴: سوار بر امواج ناشناخته

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>