• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

جانور

جانور

بررسی تخصصی فیلم the Beast

author-img

توسط : الهام طالبی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

16 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«جانور» فیلمی اکشن، مهیّج و ماجراجویانه و ساخت سال 2020 در ایتالیاست. این فیلم اکشن روایت مردی به نام «لئونیدا ریوا» است که زمانی افسر ارتش بود و به دلیل مسائلی دچار افسردگی می‌شود. او دور از خانواده‌­اش زندگی می‌کند، اما روزی دخترش، «تریزا»، به دست آدم­‌رباها گرفتار می‌شود. لئونیدا تمام تلاش خود را می‌کند تا بتواند او را نجات دهد. این فیلم سینمایی علاوه‌بر خشونت و صحنه­‌های درگیری و مرگ، دارای موسیقی اضطراب­‌آور و صحنه­‌های دلهره‌­آور است.

سال 2020 96 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

این فیلم سینمایی دارای سکانس‌های خشونت‌آمیز زیاد می‌باشد مثل دعوا، درگیری با اسلحه، فروکردن جسم تیز در شکم، خفه‌کردن و پرت‌کردن انسان‌ها از ارتفاع برای کشتن آن‌ها. در صحنه‌ای، دختری که تریزا را ربوده بود به‌وسیله‌ی نایلون فریزر خفه می‌کند. در صحنه‌ای دیگر، یکی از آدم‌رباها یک جسم تیز را در شکم لئونیدا فرو می‌کند. با تفنگ به پلیس شلیک شده و او را به قتل می‌رسانند. همین‌طور در صحنه‌ی انتهایی فیلم، لئونیدا یک شخص را مستقیم از ارتفاع به پایین می‌اندازد که موجب مرگ او می‌شود. در این فیلم صحنه‌هایی مثل مردن و خونریزی شدید خیلی آشکار و بی‌پرده مشخص است که این عوامل به‌طور متعدد تکرار می‌شود. البته به‌جز خشونت‌های فیزیکی، این فیلم دارای خشونت‌های روانی زیادی است. مثل زمانی که لئونیدا پلیس را با اسلحه تهدید به مرگ می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

صحنه‌های ترسناک این فیلم همراه با موسیقی اضطراب‌آور است و این صحنه‌ها بسیار پرتکرار است. مثل زمانی‌که ترزا گم می‌شود، زمانی‌که لئونیدا ناگهان از پشت سر به کسی حمله کرده و او را به قتل می‌رساند و همچنین صحنه‌ی فرار، تعقیب‌وگریز بسیاری در این فیلم مشاهده می‌شود. اما رایج‌ترین نوع ترس در خانه اتفاق می‌افتد. زمانی‌که همسر لئونیدا به خانه می‌آید و احساس می‌کند کسی وارد خانه شده است. در این صحنه، موسیقی اضطراب‌آور پخش می‌شود. او می‌بیند که لئونیدا در حمام مشغول بخیه‌زدن زخم شکم خود است و به بهانه‌ی آوردن باند به اتاق می‌رود تا با پلیس تماس بگیرد ولی لئونیدا متوجه می‌شود و به‌صورت ناگهانی در آینه اتاق ظاهر می‌شود. در این صحنه اصلاً خشونتی رخ نمی‌دهد، اما دارای ترس زیاد در محیط خانه می‌باشد.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

رایج‌ترین صحنه‌ی ناهنجاری در این فیلم سیگارکشیدن افراد است. سیگارکشیدن پسر نوجوان در گروه دوستان خود، سیگارکشیدن مادر درمقابل فرزندان خود و... به‌طور مکرر در این فیلم سینمایی نمایان است. همچنین رانندگی پرخطر هم در این فیلم سینمایی وجود دارد که گذراست. به‌دلیل تعقیب‌وگریزهای مکرّر، به نقض قوانین راهنمایی و رانندگی توجه نمی‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

از پیام‌های مثبت این اثر می‌توان به توجه و علاقه به خانواده اشاره کرد. لئونیدا دور از همسر و دو فرزند خود زندگی می‌کند و اما این برای محافظت از جان آن‌هاست. وقتی آدم‌رباها تریزا، دختر لئونیدا را در جلوی رستوران می‌ربایند، لئونیدا تمام تلاش خود را برای نجات دخترش می‌کند. او وقتی مورد سرزنش پسرش، ماتیا، قرار می‌گیرد، صبوری می‌کند. از دیگر پیام‌های مثبت این فیلم سینمایی جسارت عذرخواهی‌کردن است. ماتیا وقتی متوجه می‌شود پدرش تمام این کار را برای حفاظت از جان آن‌ها می‌کند از او معذرت‌خواهی کرده و پشیمان می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

لئونیدا ریوا، افسر سابق نیرو ارتش، به‌دلیل حفاظت از جان خانواده‌اش، دور از آن‌ها زندگی می‌کند. اما مراقب آن‌هاست و تمام تلاش خود را برای نجات دخترش می‌کند. ماتیا، پسر لئونیدا که درمورد پدرش فکر می‌کرد او فردی خودخواه است و آن‌ها را ترک کرده، وقتی به اشتباهش پی می‌برد، پشیمان می‌شود و از پدرش معذرت‌خواهی می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند این فیلم علاوه‌بر اکشن‌بودن، درام است. همچنین دارای صحنه‌های ترسناک زیادی است و می‌تواند فرزند شما را درگیر اضطراب و ترس کند. در این فیلم صحنه‌های قتل و مرگ افراد به‌صورت­ وحشتناک اتفاق می‌افتد، علاوه‌بر خشونت‌های فیزیکی، این فیلم خشونت‌های روانی زیادی مثل تهدید به مرگ دارد.

خلاصه: ترس، اضطراب و نگرانی‌های روحی و  قتل‌های پرتکرار در این فیلم وجود دارد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزند خود راجع‌به این موضوع صحبت کنید که آیا کار لئونیدا درست بود که برای حفاظت از خانواده­اش از آن‌­ها دوری کرد؟ ماتیا حق داشت از پدرش متنفّر باشد یا زود قضاوت کرده بود؟ نظرت درمورد شجاعت تریزا، دختر 6ساله، چه بود؟

داستان فیلم

 این فیلم داستان یک سرباز قدیمی ارتش به نام «لئونیدا ریوا» است، سربازی که دچار افسردگی شده و برای حفظ جان خانواده‌­اش از آن‌ها دور زندگی می‌کند. در یک حادثه دختر 6ساله لئونیدا، «تریزا» را آدم‌­رباها می‌ربایند. آن‌ها قصد فروش دختران را دارند.

لئونیدا تمام تلاشش را می‌کند که دخترش را پیدا کند. او با کمک یکی از دوستان قدیمی خود، شماره‌تماس آدم‌رباها را پیدا می‌کند و محل سکونت آن‌ها را ردیابی می‌کند. در این زمان، درگیری‌های خشونت‌آمیز و قتل‌های متعدد بین آدم­رباها و پلیس رخ می‌دهد و لئونیدا به‌شدّت زخمی می‌شود. او با آمبولانس به بیمارستان منتقل می‌شود اما به کمک پسرش، ماتیا، از بیمارستان فرار کرده و به محلّی که آدم‌رباها تریزا را در آنجا نگه داشته‌اند می‌رود تا دخترش را نجات دهد. در انتهای داستان لئونیدا موفق می‌شود دخترش را پیدا کند.

جزئیات فیلم

کارگردان: Ludovico Di Martino

نویسنده: :Ludovico Di Martino , Nicola Ravrea

تهیه‌کننده: Matteo Rovere

بازیگران: Fabrizio Gifuni ,Lino Musella , Monica Piseddu

شخصیت‌ها:

لئونیدا ریوا: افسر سابق ارتش که دچار افسردگی شده است. او برای حفط امنیت خانواده‌اش، از آن‌ها فاصله می‌گیرد که باعث می‌شود پسرش از او متنفّر شود.

ماتیا: پسر لئونیدا که از او متنفّر شده اما در آخر پیشیمان می‌شود.

تریزا: دختر لئونیدا که توسط آدم‌رباها ربوده شده است.

کشور سازنده: ایتالیا

کمپانی سازنده: Groenlandia, Warner Bros , Regione Lazio

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد