جانوران شگفت ‌انگیز و زیستگاه آن‌ ها

بررسی تخصصی فیلم Fantastic Beasts

جانوران شگفت ‌انگیز و زیستگاه آن‌ ها

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

نیوت یک محقق جادوگر از مدرسه‌ی هاگوارتز است که برای تکمیل تحقیقاتش در زمینه‌ی حیوانات شگفت‌انگیز به نیویورک می‌آید. مشکلاتی در این شهر برای او به‌وجود می‌آید که او با توانایی و صبر خود تمام آن‌ها را حل می‌کند. فیلمی کاملاً فانتزی و هم‌داستان با فیلم هری‌پاتر.

سال 2016 133 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت به‌نمایش‌درآمده از نوع درگیری فیزیکی یا زدوخورد همراه با خونریزی نیست. از آنجا که این اثر فانتزی و در فضای کارهای غیرواقعی و جادویی است، صحنه‌های درگیری بین جادوگران با ابزار و روش‌های جادویی به‌نمایش درمی‌آید. پرتاب اشیاء به‌سمت یکدیگر یا پرت‌کردن دیگران با قدرت جادویی، نابودکردن وسایل و امکانات شهر و استفاده از قدرت جادویی برای غلبه بر یکدیگر از خشونت‌های مشاهده‌شده در این فیلم است.

ادامه متن
جزئیات
ترس

میزان ترس در این فیلم در قسمت‌هایی مانند نمایش موجوداتی عجیب با قیافه‌هایی غیرمعمول است، ممکن است این چهره‌ها برای مخاطب کودک مناسب نباشد. همچنین ترس موجود در شخصیت‌های فیلم در برخورد با موجودات عجیب نیز به تصویر کشیده می‌شود. تصاویری از حمله‌ی این موجودات به انسان‌ها و کشتن آن‌ها نیز در دو صحنه نمایش داده شده است. موجوداتی با چهره‌هایی غیرطبیعی نیز ممکن است عامل ترس در این سریال محسوب شوند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناهنجاری‌ها در این فیلم به برخی صحنه‌ها ازجمله رابطه‌ی عاشقانه‌ی آقای کوالسکی و خانم کویینی که در حد لمس و بوسیدن است، هم‌چنین لباس‌های نیمه‌برهنه خانم کویینی و تینا گلدستین در برخی صحنه‌ها دیده می‌شود. در یک سکانس به مشروب‌فروشی می‌روند و علاوه بر نمایش رقص و آوزخوانی یک جن خانگی، خوردن مشروب نیز به نمایش درمی‌آید.

جزئیات
پیام مثبت

این اثر در یک فضای کاملاً فانتزی و غیرواقعی جادویی است. جادوگرانی که با استفاده از قدرت‌های جادویی خود زندگی می‌کنند و انسان‌های معمولی را پایین‌تر از خود می‌بینند. این فیلم نمایشی سرگرم‌کننده از داستانی غیرواقعی از دنیای تخیلی جادوگری است. شخصیت‌ها نیز در یک فضای کاملاً تخیلی که با استفاده از قدرت جادویی، دارای توانایی‌های خاصی هستند، زندگی می‌کنند. تصویری از زندگی جادوگران در صدسال گذشته که درخطر افشاشدن و برملاشدن اسرارشان هستند، نمایش داده می‌شود. در این بین یک جادوگر سعی دارد از قدرت فراواقعی یک موجود خطرناک به نام نهانه استفاده کند تا بتواند بر انسان‌ها حکومت کند. نیوت که برای تحقیقات خود دررابطه با حیوانات شگفت‌انگیز به نیویورک آمده است، اشتباهی چمدانش جابه‌جا می‌شود و حیوانات داخل چمدان در شهر پراکنده می‌شوند، او تلاش می‌کند آن‌ها را پیدا کند و در این بین مجبور می‌شود با یک موجود عجیب در شهر که به مردم حمله می‌کند، مقابله و او را کنترل کند. او درنهایت موفق می‌شود و آن جادوگر را که در اصل «گریندلوالد» نام دارد دستگیر می‌کند. در این فیلم شخصیت اصلی به حیوانات جادویی‌اش اهمیت می‌دهد و برای آن‌ها ارزش قائل است، هم‌چنین جادوگری را برای مقاصد شخصی‌اش نمی‌آموزد، بلکه سعی دارد در این راه به دیگران هم کمک کند. او به بی‌جادوها نگاه تحقیرآمیزی ندارد و به آقای کوالسکی نیز که یک بی‌جادوست، کمک می‌کند. نیوت سعی می‌کند تا به سازمان جادوگران کمک کند و از افشای اسرارشان جلوگیری می‌کند. او تلاش می‌کند تا روابط بین جادوگران و مردم عادی به حالت عادی برگردد و نظم در شهر نیویورک برقرار شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت اصلی داستان فردی خجالتی و سربه‌زیر است؛ اما در کار خود خِبره است. او با حیوانات شگفت‌انگیز خود مهربان است، برای حفظ آن‌ها تلاش می‌کند و از آن‌ها برای حفظ اسرار جادوگران استفاده می‌کند. او برای تکمیل تحقیقات خود به نیویورک آمده است؛ اما در این سفر دچار اتفاقات ناخواسته می‌شود که مجبور است برای حل آن‌ها اقدام کند. او همیشه سعی می‌کند به تنهایی و با تکیه بر توانایی خود مشکلات را برطرف کند؛ اما در این سفر به‌طور اتفاقی با خانم تینا آشنا می‌شود و با همکاری او شهر نیویورک و جامعه‌ی جادوگران را نجات می‌دهد. شخصیت اصلی داستان اهل مشروبات الکلی نیست، زنباره نیست و تنها به تحقیقات و نوشتن کتابش فکر می‌کند؛ اما در این سفر احساس می‌کند عاشق خانم تینا شده است. خانم تینا گلدستین نیز زنی منضبط و قانون‌مدار است و سعی می‌کند به جامعه‌ی جادوگران وفادار باشد. خانم تینا همراه خواهرش زندگی می‌کند. او را از کارآگاهی در جامعه‌ی جادوگران تنزل داده و به یک کار معمولی مشغول کرده‌اند. تینا سعی می‌کند با نشان‌دادن قابلیت خود به جایگاه قبلی‌اش برگردد. شخصیت‌های اصلی مهربان و قانون‌مدار هستند و برای کمک به دیگران از توانایی خود استفاده می‌کنند.

ادامه متن

چرا تینا آقای نیوت را دستگیر کرد و به مرکز جامعه‌ی جادوگران برد؟ با این سؤال به اهمیت قانون‌مداری اشاره کنید.

چرا آقای نیوت به آقای کوالسکی کمک کرد تا او بتواند شیرینی‌پزی خود را برپا کند؟ هدف از این سؤال توجه به تشکر و جبران کمک دیگران است.

نتیجه‌ی کار گریندلوالد چه شد؟ عاقبت افرادی را که دنبال استفاده از قدرت برای تسلط بر دیگران هستند، به کودک خود توضیح دهید.

خلاصه: درباره‌ی وظیفه‌شناسی خانم تینا و کمک آقای نیوت به آقای کوالسکی، با فرزندان خود گفت‌وگو کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه