• امروز : ۸ اسفند ۱۳۹۹

ثور، جهان تاریک

بررسی تخصصی فیلم Thore, dark world

ثور، جهان تاریک

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 این قسمت از ثور در سال ۲۰۱۳ توسط شرکت مارول ساخته شده است. ثور آرامش را به جهان‌های نه‌گانه بازمی‌گرداند؛ اما مالکیت، دشمن سرسخت آزگارد، از خواب برمی‌خیزد و قصد دارد جهان را نابود کند، ثور و دارسی نمی‌گذارند این اتفاق بیفتد. نمایش درگیری‌ها و جنگ‌های متعدد میان ثور و دوستان و دشمنان او در صحنه‌های متعددی وجود دارد.

سال 2013 112 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

نمایش درگیری و جنگ‌های بی‌شمار میان ثور و دوستان و دشمنان او در صحنه‌هایی متعددی وجود دارد، از جنگ‌های ابتدای فیلم در آناهیم تا آزگارد. قسمت دیگر درگیری‌ها نیز به زمین بازمی‌گردد؛ یعنی درگیری و جنگ‌هایی که در زمین رخ می‌دهد.

جزئیات
ترس

به جز صحنه‌های درگیری و قتل، صحنه‌ی ترسناک دیگری وجود ندارد. البته باید به چهره‌ی ترسناک مالکیت هم اشاره کرد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

نمایش برهنگی و مشروبات الکلی در چندصحنه به اضافه‌ی فریاد لوکی بر سر مادرش ناهنجاری اجتماعی این اثر محسوب می‌شوند.

جزئیات
پیام مثبت

در شرایطی که ناامیدی بر وجود همه غالب شده است و همه فکر می‌کنند دیگر نمی‌توان در مقابل مالکیت ایستاد، ثور امیدوارانه به دوستانش این نکته را گوشزد می‌کند که اگر آن‌ها در کنار هم باشند، می‌توانند از پس مشکلاتشان بربیایند. هدف آن‌ها برقراری صلح در جهان و دفاع از مردم است.

جزئیات
الگوی مثبت

ثور با اینکه شرایط ازدواجش در آزگارد فراهم شده است و دختران زیادی می‌خواهند با او ازدواج کنند؛ ولی هم‌چنان به دارسی، معشوق زمینی خود، پایبند است. او درمقابل مشکلات تسلیم نمی‌شود و با فداکاری جان دیگران را نجات می‌دهد.

آنچه لازم است والدین بدانند

این محصول که در ادامه‌ی محصولات شرکت مارول می‌باشد، می‌تواند تقلید از شخصیت‌های داستان را به همراه داشته باشد. تقلید از شخصیت‌های داستان به‌معنای تلاش برای شبیه‌سازی ظاهری تا رفتارکردن مشابه آن‌هاست. نکته‌ی دیگری که لازم است به آن توجه شود، میزان خشم نمایش‌داده‌شده در اثر است. بهتر است برای مدیریت هیجانات حتماً با کودک خود گفت‌وگو کنید.

شما می‌توانید با بررسی نکات فیلم به همراه فرزند نوجوان به او اجازه دهید تا خودش ویژگی‌های مثبت و منفی شخصیت‌ها را برداشت کند.

خلاصه: برای مدیریت هرچه بهتر احساسات و تقلیدهای احتمالی، حتماً در مورد جوانب مختلف فیلم با کودک گفت‌وگو کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

ثور چطور می‌توانست از دشمنانش اتقام بگیرد؟ اگر او جای ثور بود، چه راهی را برای انتقام‌گرفتن از لوکی انتخاب می‌کرد؟ آیا اساطیر قابل باورند؟ اگر او جای دارسی بود، از قدرتش استفاده می‌کرد؟

خلاصه: اگر او جای ثور بود، چه راهی را برای انتقام‌گرفتن از لوکی انتخاب می‌کرد؟

 

داستان فیلم

بعد از آنکه خیانت برادر «ثور» به‌ خانواده‌اش مشخص می‌شود و ثور قدرتش را پس می‌گیرد، برای مبارزه با دشمنان «آزگارد» و حاکم‌کردن نظم در سرزمین‌های نه‌گانه به تمام این نُه سیاره می‌رود و با تلاش فراوان موفق می‌شود تا آن‌ها را سامان‌دهی کند، در همین موقع که نظم به آزگارد بازگشته است، دشمن دیرینه‌ی آن‌ها از خواب بیدار می‌شود. در همین زمان، معشوقه‌ی ثور در زمین، متوجه اتفاقاتی می‌شود که طبیعی نیست، او متوجه می‌شود در برخی نقاط زمین، بعضی از اشیا غیب می‌شوند و گویا حفره‌ای میان آن نقطه و نقطه‌ی نامعلوم دیگری وجود دارد، او در حین تحقیق دراین‌باره وارد جهان دیگری می‌شود و به شیئی دست می‌زند که منشأ قدرت است. «مالکیت»، دشمن آزگارد که بعد از شکست از «اودین»، به خواب رفته بود، حالا با اتفاقی که هرچندهزارسال رخ می‌دهد، یعنی هم‌ترازی تمام عوالم نُه‌گانه، بیدار می‌شود و قصد دارد تمام جهان‌ها را نابود کند تا بتواند بر آ‌ن‌ها حکومت کند. در این زمان «دارسی» و تیم تحقیقاتی‌اش در زمین متوجه این اتفاق شده‌ و توانسته‌اند وسیله‌ای تهیه کنند که این بحران را کنترل کند. ثور از دارسی که خودش تبدیل به منبع انرژی شده و مالکیت دنبال آن است، استفاده می‌کند و موفق می‌شود تا با مالکیت بجنگد و او را از بین ببرد.

ادامه متن

جزئیات فیلم

کارگردان/ مؤلف: کنت برانا

نویسنده/ مترجم: اشلی میلر، زک استنتز و دن پاین

نام تهیه‌کننده: ـ

نام بازیگران: کریس همسورث، تام هیدلستون، کلارک گرگ

نام شخصیت‌ها: ـ

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Marvel

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه