• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی فیلم تقاطع (Intersection )

author-img

توسط : فاطمه نوری پور ارزیاب کدومو

8 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

585 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«جیک گالوی»، مرد سرمایه‌دار و البته کلاهبرداری است که مدام درحال زدوبندهای کلان است. او همه نوع کلاهبرداری را نوعی بیزنس می‌داند. خبر ربوده‌شدن فرزند برای پدری که به زندگی خانوادگی‌اش اهمیت نمی‌دهد، بسیار شوکه‌کننده است. «جاش» پسر جیک توسط یک ناشناس گروگان گرفته‌شده‌است. آدم‌ربا نه پول می‌خواهد و نه سهام شرکت. او می‌خواهد از جیک امتحان بگیرد؛ آزمون سنجش عشق خانوادگی. تماشای این اثر به سه دلیل برای مخاطب کم‌سن توصیه نمی‌شود؛ ابهام طولانی‌مدت در داستان، فضای تاریک و معمایی و تهدیدهای مدام به قتل، مخاطب کم‌سن را مشوش و مضطرب می‌کند. محصول حاضر، پیام‌آور اهمیت پذیرش مسئولیت کارهای ناپسند است.

ژانر : دلهره‌آور

سال 2020 75 دقیقه جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

محصول حاضر پیام عمیقی دارد و برای مخاطب انذاردهنده است. پیام مسئولیت‌پذیری، ظرفیت گفت‌وگو را ایجاد می‌کند. بخصوص اینکه اقتضای سن مخاطب جوان و نوجوان، آزمون و خطاست. نوجوان بیشتر حق‌به‌جانب و کمتر مسئولیت‌پذیر است. پس چه بهتر که والدین از این فرصت استفاده کرده و در مورد پیام اصلی با فرزندشان صحبت کنند. این اثر برای پسران جوان و نوجوانی که پدرانگی را برای خود تصور می‌کنند الهام‌بخش است. ممکن است فرزندتان رابطه خود و پدرش را با رابطه جیک و جاش مقایسه کند. تماشای این فیلم همراه با پدران نیز توصیه می‌شود.

تماشای نسخه پالایش‌شده برای مخاطب نوجوان منعی ندارد. قتل‌های ساختگی اثر خشونت را تاحدودی خنثی می‌کند. نکته اینجاست که ممکن است نوجوان با فضای فیلم ارتباط برقرار نکند. کل 75 دقیقه فیلم در تاریکی شب و در ماشین اتفاق می‌افتد. یکنواختی فضا برای مخاطب کم‌سن خسته‌کننده است. ازطرفی بستر روایت خشن است. آدم‌ربا، جیک را وارد آزمونی خشن و سخت می‌کند. اضطراب جیک عمیقاً بر مخاطب اثرگذار است و او را دچار دلهره می‌کند. کدومو بدلیل فضای یکنواخت، اضطراب و تعلیق  تماشای این فیلم را به نوجوانان کم‌سن و کودکان توصیه نمی‌کند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

جیک در تقاطع چه چیزهایی قرار گرفته است؟

چگونه می‌توان صرف نظر از خطای دیگران، مسئولیت اشتباهمان را بپذیریم؟

ادامه متن

داستان اثر

جیک گالوی، یک سرمایه‌دار گردن‌کلفت است که هیچکس از گزند زدوبندهای او در امان نیست. او تنها درپی کسب سود کلان است.. هیچ درکی از همسر و پسرش ندارد. ازطرفی به حلقه مفقوده زندگی خود آگاه است. او می‌داند که اطرافیان، از خانواده تا شرکا دل خوشی از او ندارند. بنابراین سعی می‌کند با کمک‌های هزاران دلاری به خیریه‌ها درد عذاب وجدانش را کمی تسکین دهد.

در میان یکی از این کلاهبرداری‌ها، متوجه می‌شود که پسرش، جاش ربوده شده‌است. صدایی ناشناس، با تماس‌های مشکوک، حرف‌های عجیبی به جیک می‌زند. آدم‌ربا نه به دنبال پول است و نه هیچ سود مادی دیگر. او قصد دارد جیک را از خوابی عمیق بیدار کند. اما با روشی خشن و سخت. شاید این صدا، صدای وجدان باشد. جیک باید برای نجات پسرش، امتحاناتی را که آدم‌ربا تدارک دیده‌است، قبول شود. او باید:

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: ساموئل بارتلت/Samuel Bartlett

نویسنده/ مترجم: ساموئل بارتلت/Samuel Bartlett

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد تقاطع

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!