• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

تاریک و شرور

تاریک و شرور

بررسی تخصصی فیلم The Dark And The Wicked

author-img

توسط : گیتی بهامیر ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«تاریک و شرور» فیلمی در ژانر وحشت و ساخته‌ی کشور آمریکاست. «لوئیز» و «مایکل» خواهر و برادری هستند که با شنیدن خبر بیماری پدر به مزرعه می‌آیند، ولی مادرشان آن‌­ها را از آمدنشان نکوهش می‌کند. آن‌­ها چیزهای عجیبی در مزرعه می‌بینند و بعد می‌فهمند که مزرعه در تسخیر ارواح است و همگی در این مزرعه جان خود را از دست می‌دهند. فیلم میزان بالایی از خشونت را واضح و همراه با موسیقی دلهره­‌آور به نمایش می‌گذارد.

سال ۲۰۲۰ 95 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

مادر که درحال خردکردن هویج است انگشتان خود را قطع می‌کند و خون جاری می‌شود و همان شب خودش را دار می‌زند. کشیش چارلی که تحت تأثیر روح قرار گرفته خودش را با اسلحه می‌کشد و پرستار خانه هم اول به لوئیز حمله می‌کند و بعد میل‌های بافتنی را اول در چشمان خودش فرو می‌کند و بعد به شکمش می‌زند و خودش را می‌کشد. مایکل وقتی از مزرعه به خانه می‌رسد، جسد همسر و دخترانش را دور میز غرق در خون می‌بیند و همان‌جا با چاقو گلوی خودش را می‌برد درصورتی‌که این‌ها توهم مایکل بود. لوئیس در حالی که ترسیده است، توسط روح مادر کشته می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

در فیلم سراسر ترس و وحشت حاکم است. از بازشدن خودبه‌خود در به دفعات زیاد، به‌صدادرآمدن زنگوله‌ها وقتی ارواح ظاهر می‌شوند، ترس بچه‌ها از خودکشی مادر و... . وقتی لوئیز در حمام است یک دفعه پدرش را جلوی در حمام می‌بیند در حالی که سرش مرتب می‌چرخید و چشمانش سفید بود، وقتی لوئیز کنار تخت پدر می‌رود ناگهان از دهان پدر عنکبوت بیرون می‌آید و زمانی که مایکل می‌خواست بخوابد، چراغ مرتب خاموش و روشن می‌شود. مایکل گاهی روح مادرش را کنار پنجره می‌بیند همزمان با این صحنه، موسیقی‌های ترسناکی نواخته می‌شود و ترس بیننده را دوچندان می‌کند. دیدن روح زخمی مادر که به مایکل نزدیک می‌شود و به او حمله می‌کند، چسبیدن پدر به سقف و مرگ او و کشته شدن لوئیز به وسیله‌ی روح از دیگر صحنه‌های ترسناک فیلم است.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

سیگارکشیدن لوئیز در طول فیلم و مشروب‌خوردن او از ناهنجاری‌های فیلم است.

جزئیات
پیام مثبت

مراقبت لوئیز از پدرش در بستر بیماری و صحبتی که پرستار با لوئیز می‌کند و به او می‌گوید همه به عشق و محبت نیاز دارند پیام مثبت فیلم است.

جزئیات
الگوی مثبت

تنها الگوی مثبت فیلم لوئیز است که به‌خاطر عشق به خانواده به مزرعه می‌آید و تا دم مرگ پدر را رها نمی‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

این فیلم ترس‌ها و خشونت‌های بسیار بالایی مانند وجود ارواح، قطع‌شدن اعضای بدن، خودکشی‌های مکرّر شخصیت‌های فیلم و خونریزی‌های شدیدی دارد که بچه‌ها را می‌تواند تحت تأثیر شدید قرار دهد.

در انتخاب فیلم با توجه به حساسیت و روحیات فرزندتان عمل کنید و هنگام تماشای فیلم با فرزندان همراه باشید و به غیرواقعی‌بودن فیلم اشاره کنید. زیرا ممکن است تماشای این میزان از خشونت بی‌­پرده و ترس و اضطراب به روح و روان فرزندتان آسیب جدی وارد کند.

خلاصه: والدین باید بدانند بچه‌ها از نظر روحی و روانی خیلی شکننده هستند. پس در انتخاب‌ها فیلم باید دقت کافی را داشته باشند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره محتوای فیلم با فرزندتان صحبت کنید تا فرزندتان متوجه اتفاقات و ماجراهای در فیلم بشود. از فرزندتان بخواهید احساسش را از دیدن فیلم بیان کنند.

خلاصه: از فرزند جوانتان بخواهید برداشتش از فیلم را برایتان بازگو کند.

داستان فیلم

«توربره» روستایی دورافتاده از تگزاس است که زن و شوهری در آن زندگی می‌کنند. مرد که بیمار است و در بستر مرگ، به‌وسیله‌ی پرستاری مراقبت می‌شود. مایکل و لوئیز، بچه‌های خانواده، از شنیدن بیماری پدر به مزرعه می‌آیند ولی اتفاقات عجیبی می‌بینند. مادر موقعی که هویج خرد می‌کند در حالی که در تسخیر ارواح شرور است انگشتان خود را قطع می­کند و بعد خودش را دار می‌زند. اتفاقات عجیب پی‌درپی خود را نشان می‌دهند. لوئیز و مایکل روح مادر را می‌بینند و روح آن‌­ها را اذیت می‌کند. کشیشی به نام چارلی که بچه‌ها را از اوضاع مزرعه تا حدودی آگاه می‌کند با تسخیر روحی شبیه لوییز خودش را می‌کشد. مایکل که از این اوضاع ترسیده به منزل خودش برمی‌گردد ولی اجساد همسر و دخترانش را می‌بیند و فکر می‌کند واقعیت است در صورتی که توهم بوده، گلوی خودش را می‌برد. لویئز که از رفتن برادرش از مزرعه ترسیده و ناراحت است دختر جوانی را می‌بیند که نوه چارلی است ولی بعد معلوم می‌شود که او هم روح بوده و برای اذیت‌کردن او آمده است. در همین هنگام پدر لوئیز می‌میرد و زمانی که کنار تخت او ایستاده روح آوازخوان مادر را می­بیند و به او حمله می‌کند و او هم کشته می‌شود.

جزئیات فیلم

کارگردان: Bryan Bertino

نویسنده: Bryan Bertino

تهیه‌کننده: Bryan Bertino / Adrienne Biddle

بازیگران: Marin Ireland Michael Abbott Jr. Xander Berkeley

شخصیت‌ها:

لوئیز: دختر خانواده که برای دیدن پدر بیمارش به مزرعه می‌رود.

مایکل: با اینکه پسر خانواده است به‌خاطر همسر و دخترانش مزرعه را ترک می‌کند. مادر: به این دلیل که ارواح او را تسخیر کرده‌اند، خودش را می‌کشد.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Unbroken Pictures The Traveling Picture Show Company Inwood Road Films

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد