• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم بیوه‌ی سیاه ( Black Widow)

author-img

توسط : فاطمه نوری پور ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

اگر علاقمند به ابرقهرمانی‌های مارول هستید، حتما «ناتاشا رومانوف» را در کاپیتان آمریکا و انتقام‌جویان می‌شناسید. بیوه‌ی سیاه 2021، داستان زندگی پر فراز و نشیب اوست. ناتاشا شما را به اوهایو در سال 1996 می‌برد. زمانی که نزد خانواده‌ی نه‌چندان صمیمی و واقعی خود زندگی می‌کرد. او برای شما خواهد گفت که در طی 20 سال، چه شد که «ناتاشا» شد؟ این فیلم در ژانر اکشن و ابرقهرمانی ، داستانی زنانه اما خشن از نجات جهان را روایت‌ می‌کند... .

سال 2021 133 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

ابرقهرمانی در داستان بیوه‌ها با محوریت زنان پیش می‌رود. قضاوت دشوار است که آیا داستان فیلم بر مدار فمنیسم است یا خیر؟ در فیلم می‌بینیم که تمامی شخصیت‌های رزمی زن هستند. اصرار بر قدرت زنان و برابری آنها با مردان، سویه‌های اندیشه‌ی فمنیسم را منتقل می‌کنند. تأکید نامحسوسی بر موج سوم فمنیسم در اثر مشاهده می‌شود؛ اینگونه که زن درعین گرایش به مردانگی و قدرتمند بودن، رگه‌هایی از تمایل به خانواده و فرزند داشتن در او وجود دارد، اما تعریف او از خانواده متفاوت با تعریف رایج است. او خانواده را دوست دارد اما به شرطی که به استقلال و تمایلات و آزادی او صدمه وارد نشود؛ ارتباطات و آداب در خانواده‌ی موج سوم متفاوت با آداب پذیرفته‌شده‌ی خانوادگی است. الکسی به‌عنوان پدر، هیچ جایگاهی ندارد. او نه تنها نسبت به ملینا، رده سازمانی پایین‌تری دارد، بلکه توسط دختران هم جدی گرفته نمی‌شود. در این مورد با فرزند خود صحبت کنید.

دراین‌باره بخوانید: داستان پیچیده ابرقهرمانان زن

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا بیوه‌ی سیاه یک فیلم سیاسی است؟

به نظرت ناتاشا پس از نابودی دریکوف چه راهی درپیش دارد؟

ادامه متن

داستان اثر

در سال‌های ابتدایی پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، کسی تصور نمی‌کرد که بلوک شرق در عالم سیاست، امنیت و جاسوسی چیزی در چنته داشته باشد. حال آنکه «ژانرال دریکوف»، فرمانده‌ی بلامنازع پایگاه فوق پیشرفته‌ی تربیت بیوه‌ها، بنا دارد، چهره‌ای دیگر از روسیه نشان دهد. او برای تحقق اهداف خود، دختران را انتخاب می‌کند. «ناتاشا رومانوف» و خواهرخوانده‌اش، «یلینا بلوا» نیز جزئی از پروژه‌ی دریکوف هستند. موجودیت آنها برای سازمان دریکوف است. «الکسی شوستاکوف» و «ملینا وستوکوف»، ناتاشا و یلینا را تحت سرپرستی خود، برای تبدیل شدن به بیوه‌های دستگاه دریکوف آماده کرده‌اند.  بیوه‌ها نه خانواده‌ای دارند و نه احساسی. آنها سنگ‌های متحرکی هستند که فقط برای نبرد ساخته شده‌اند. در سال 1996، وقت آن فرا رسیده است که ناتاشا و یلینا با حقیقت مواجه شوند. آنها باید علی‌رغم میل خود به «اتاق قرمز» منتقل شده و سپس تحت آموزش‌های سخت دریکوف قرار گیرند. ناتاشا ما را به 20 سال بعد می‌برد؛ زمانی که از تسخیرشدگی در دستگاه دریکوف به تنگ آمده است. او درپی نقض قرارداد سوکوویا و نجات استیو راجرز(کاپیتان آمریکا، رهبر انتقام‌جویان)، دولت روسیه و دریکوف را در برابر خود قرار داده است. از طرفی، یلینا با دستیابی به فرمول خنثی‌سازی کنترل بیوه‌ها، از تسخیرشدگی نجات یافته و به دنبال خواهرش می‌گردد. ناتاشا و یلینا با در دست داشتن گاز ضد انقیاد شیمیایی، بنا دارند بیوه‌ها را نجات داده و مرکز فرماندهی دریکوف را نابود کنند. برای این کار به کمک الکسی و ملینا نیازمندند. وقت آن رسیده است که زنان فوق قدرتمند، از فرمول‌های دریکوف، علیه خودش استفاده کرده و بجای جست‌جوی سوژه‌های ترور، در جست‌وجوی خانواده و سرنوشت خود باشند... .

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Cate Shortland/ کِیت شورتلند

نویسنده/ مترجم: Eric Pearson/ اِریک پیِرسون

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد بیوه‌ی سیاه

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>