• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی بازی هورایزن زیرو دون ( horizon zero dawn)

author-img

توسط : محسن رزاقی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  بازی هورایزن زیرو دون، یک بازی جهان باز نقش آفرینی‌ست که در آینده اتفاق می‌افتد. بازیکن در آن به عنوان اِلوی ایفای نقش می‌کند تا کشف کند چه اتفاقاتی باعث شده است وضعیت جهان به نابودی برسد. بازی محتوای ارزشمند زیادی در خود دارد. هرچند بازیکن برای لذت بردن از تمام آن باید زبان انگلیسی خوبی داشته باشد. بازی یکی از عناوین موفق و با کیفیت پلی استیشن است و بسیار سرگرم کننده  و در عین حال سالم است.

سال برای PS4 در سال 2017 و برای ویندوز در سال 2020 منتشر شده است. جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

هورایزن زیرو دوون در هفته اول انتشار توانست در صدر جدول فروش در اقصی نقاط دنیا قرارگیرد. او در سال‌های قبل از انتشار توانسته جوایز متعددی در جشنواره‌های گیم و حتی غیرگیم برنده شود. برای نمونه در سال 2017 توانست در جشنواره The Independent Game Developers' Association Awards برنده بهترین بازی نقش آفرینی شود. در همان سال از جشنواره Golden Joystick Awards برنده سه جایزه مختلف از جمله بهترین بازی قصه‌گو شد. در سال 2018 از جشنواره Writers Guild of America Awards 2017 برنده دستاورد برجسته در زمینه بازی‌نامه شد و جوایز دیگری در زمینه زیبایی بصری، قصه و تکنولوژی شد. این برنده شدن، غیر از ده‌ها عنوانی ست که این بازی در آن زمینه‌ها نامزد بوده است. موسیقی بازی نیز از جمله نقاط شگفت انگیز بازی ست که کار مشترکی از هنرمندان سراسر دنیا ست.

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

هورایزن زیر دوون بازی مناسبی برای نوجوانانی‌ست که مایل اند یک بازی نقش آفرینی جهان باز با داستانی مفصل، تجربه کنند. برای پیشروی در بازی علاوه بر شجاعت و مبارزه خوب، باید برنامه‌ریزی داشت و برای شرایط مختلف آماده بود.  بازیکن در این بازی باید مدام حواسش به ابزارهایی که می‌تواند با خود همراه کند باشد و آنها را به اندازه و کارآمد نگه دارد. زمینه داستانی بازی باعث می‌شود بتوانید بهانه خوبی برای صحبت در موارد مختلف پیدا کنید و شاید این بازی برای شروع بعضی مطالعات و فیلم دیدن‌ها مناسب باشد. در بازی خشونت هست و بازیکن در برابر اعمال خشوت پاداش می‌گیرد اما این کار را با اهداف درست انجام می‌دهد و البته این خشونت فاقد جزئیات است. بازی محتوای ترسناک ندارد ولی بیشتر لحظات مبارزه، نفس‌گیر و دلهره آور است. البته والدین باید توجه کنند که شخصیت اصلی بازی مدام مورد تحقیر و توهین است اما با تلاش و پشتکار و برنامه ریزی می‌تواند اوضاع را تغییر دهد و بقیه را  واردار کند او را تحسین کنند و از او عذرخواهی کنند. به طور کلی در بازی، چیزهای بد یا تقبیح می‌شوند و عاملان آنها از آنچه انجام داده‌اند پشیمان می‌شوند یا مجازات می‌شوند. این بازی پیشنهاد خوبی به عنوان یک بازی با کیفیت و سالم است و محتواهای ارزشمند زیادی در بازی وجود دارند که والدین می‌توانند در توضیحات «ارزش یاددهی» آنها را مطالعه کنند. همچنین به خاطر آفلاین بودن بازی، هیچگونه از آسیب‌های بازی‌های آنلاین در مورد این بازی وجود ندارد و از نظر هزینه نیز بسیار مناسب است.

خلاصه‌ی آن:

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

نظر فرزندمان را در مورد رفتار قبیله‌ی الوی با او را جویا شویم؟ به نظرش آنها حق داشتند؟

 در مورد خرافات مانند نحسی با فرزنمان صحبت کنیم؟ آیا واقعا دلیل حمله به قبیله، نحسی الوی است؟ داستان در مورد چه می‌گوید؟

ادامه متن

ماجرای بازی

روند بازی( گیم پلی) به صورت کلی مبتنی مبارزه با ربات‌ها و بعضی انسان‌ها، گشت و‌ گذار و کشف در محیط، پیدا کردن برخی آیتم‌ها و حل کردن معماهاست. بازیکن در طول بازی باید چیزهای مختلفی را جمع‌آوری کند تا بتواند سلاح‌ها، دارو و تجهیزات مختلف بسازد و همواره موارد کمی هستند که می‌تواند با خود همراه کند، به همین خاطر باید بتواند مدیریت مصرف داشته باشد و راهبرد (استراتژی) برای خود تعیین کند. بازیکن در طول مسیر، بر اساس کارهایی که انجام می‌دهد، تجربه کسب می‌کند و می‌تواند شخصیت الوی را رشد دهد.

داستان بازی در حدود سال ۳۰۲۰ روایت می‌شود و زمینه اصلی همان غلبه تکنولوژی و هوش مصنوعی بر تمدن بشری‌ست و مبارزه خیر و شر در بازی عناصر پرررنگی دارد.

ادامه متن

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): پلی‌استیشن4، ویندوز

نام ناشر: sony interactive entertainment

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد هورایزن زیرو دون

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>