• امروز : ۸ بهمن ۱۳۹۹

مِیجر مِیهم

بررسی تخصصی بازی Major mayhem

مِیجر مِیهم

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«مِیجر میهم» یک افسر «آمریکایی» ا‌ست که به دستور شخص رئیس جمهور می‌خواهد دنیا را از آدم‌بدها پاک کند. او در انجام این کار به جاهای مختلف دنیا سفر کرده، می‌دود و آدم می‌کُشد. این بازی ساده و تک‌نفره است و به اینترنت نیاز ندارد.

سال 2011 جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این بازی علت خشونت در محتوای خود را دفاع از مردم و از بین‌بردن آدم‌های بد معرفی می‌کند. بازیکن در‌برابر سرعت بالای کشتن، کشتن مکرر، تیر‌زدن به سر و کشتن حیوانات دشمن امتیاز می‌گیرد. اِعمال خشونت هیجان‌انگیز و لذت‌بخش است و آستانۀ تحمل خشونت بازیکن را بالا می‌برد.

جزئیات
ترس

این بازی محتوای ترسناکی ندارد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

این بازی تبلیغ پخش‌ می‌کند و برای دیدن تبلیغ پاداش می‌دهد. ازآنجایی‌که بازیکن با هر کشتن پول می‌گیرد، ممکن است کشتن برای کسب درآمد و فعالیت اقتصادی مطلوب جلوه کند.

جزئیات
آسانی بازی

از‌آنجایی‌که «مِیجر میهم» بخش آنلاین و رقابتی ندارد و فرایند نشانه‌گیری و تیراندازی با لمس صفحه انجام می‌شود، بازی ساده‌ای‌ است. تنها چالش بازی سرعت عمل بازیکن است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

در مورد جنگ و جنگیدن با فرزندمان حرف بزنیم.

دلایل جنگ را از او بپرسیم.

از فرزندمان دربارۀ راه‌حل‌های جایگزین جنگ و دعوا سؤال کرده و سعی کنیم اهمیت صحبت‌کردن را برای او روشن کنیم.

به او تأکید کنیم جنگ آخرین راه‌حل است و برای دفاع از خود مجاز است.

در این بازی کشتار حیوانات وجود دارد، نظر فرزندمان را دربارۀ آزار و اذیت و کشتن حیوانات جویا شویم و با او گفت‌و‌گو کنیم.

آمریکا در طول عمر کوتاه خود درمقایسه با سایر کشورها، جنگ‌های زیادی را آغاز کرده، یا در آن‌ها مشارکت داشته است.

با فرزندمان دربارۀ شروع جنگ، جنایات جنگی و آسیب‌های جنگ با دلایل ظاهراً‌درست، صحبت کنیم.

آنچه لازم است والدین بدانند

میجر میهم ماجرای یک سرباز آمریکایی‌ است که برای نجات دنیا عازم نقاط مختلف می‌شود. این بازی ساده است؛ اما نیاز به سرعت‌ عمل زیادی دارد. بازی نیازی به اینترنت ندارد و از این جهت دغدغه‌های خانواده‌ها کمتر می‌شود.

با توجه به پایان بازی، این پیام به بازیکن منتقل می‌شود که سربازان زحمت‌کش و درست‌کار هستند و سیاست‌مداران از آن‌ها سوءاستفاده می‌کنند، در‌حالی‌که می‌دانیم سربازان آمریکایی خشونت‌های کم‌نظیری را در جنگ‌ها از خود نشان داده‌اند، ازاین‌رو والدین باید راجع‌به این تحریف، حساس باشند.

بازیکن به‌خاطر کشتار و اِعمال خشونت پاداش می‌گیرد و رشد می‌کند، هم‌چنین در بخش‌هایی از بازی، بازیکن حیوانات را نیز می‌کشد.

بازیکن در این بازی، به‌راحتی دشمنان را از سر راه بر‌می‌دارد و با تکرار این بازی و سبک‌های مشابه، حوصله و توان حل مسئله را از دست می‌دهد، در مواجه با مشکلات صبر لازم را از خود نشان نمی‌دهد و به حذف صورت مسئله تمایل پیدا خواهد کرد. به‌همین‌خاطر والدین باید از تکرار مداوم این بازی و بازی‌های مشابه ازسوی کودکان حساس باشند.

بازی به‌خاطر هیجان بالایی که دارد، بازیکن را به‌طور طولانی به خود مشغول می‌کند، به‌همین‌خاطر باید به طول مدت انجام بازی دقت کرد.

از‌آنجایی‌که هیجان بازی بالاست، بین انجام بازی و کارهایی که نیاز به سکون و آرامش دارد؛ مثل مطالعه و خوابیدن، باید فاصله انداخت.

داستان بازی

این بازی ماجرای یک سرباز آمریکایی ا‌ست که از شخص رئیس جمهور «ایلات متحده» دستور می‌گیرد تا با آدم‌بدها مبارزه کرده، آن‌ها را نابود کند و دنیا را نجات دهد. رئیس جمهور به این سرباز خبر می‌دهد که دوست‌دختر او نیز اسیر آدم‌بدهاست که «نینجا» خطاب می‌شوند. سرباز آمریکایی در جنگل‌های استوایی که یادآور «ویِتنام» است، در محیط شهر که شبیه شهرهای بزرگ تجاری دنیاست و در بیابان که آشکارا محیط «مصر» است، با آدم‌بدها مبارزه می‌کند و در آخرین مرحله متوجه می‌شود رئیس آدم‌بدها و کسی که دوست‌دخترش را گروگان گرفته، همان رئیس جمهور ایالات متحده است که بعد از شکست به فضا می‌گریزد. بازی در چند حالت مختلف قابل انجام است. حالت‌های کلاسیک (داستانی)، زمانی و تلاش برای زنده‌ماندن، از حالات مختلف بازی هستند که ارزش تکرار آن را بالا می‌برد. بازی با ارائه حق انتخابِ لباس و کلاه به بازیکن، قابلیت سفارشی‌سازی را عرضه می‌کند و به‌این‌ترتیب بر جذابیت آن برای بازیکنان افزوده می‌شود. پخش موسیقی جنگی و افکت‌های صوتی انفجار و تیراندازی، هیجان بازی را برای بازیکن بالا برده و حس انجام یک نبرد واقعی را القا می‌کند. ریتم بازی بسیار‌سریع است و بازیکن به‌سرعت مراحل بازی را طی می‌کند، همین مسئله، دل‌کَندن از بازی را برای بازیکنان دشوار کرده و آنان را به خود وابسته می‌کند. ممکن است بازیکن زمان از دستش خارج شود و مدت طولانی مشغول بازی شود. هم‌چنین به‌خاطر دقت در نشانه‌گیری ممکن است صفحه را بیش از اندازه به چشمان خود نزدیک کند که باعث آسیب به چشم، مخصوصاً قدرت فوکوس چشم می‌شود. ممکن است این تصور در بازیکن شکل بگیرد که برای حل مسائل باید صورت‌مسئله را پاک کرد. هم‌چنین پشت‌سر‌گذاشتن دشمنان به‌سرعت، باعث می‌شود به‌مرور حوصلۀ بازیکن در مواجه با مسائل کم شود. در این بازی میان دشمنان، دانشمندانی وجود دارند که نباید به آن‌ها آسیبی وارد شود و حفظ آن‌ها پاداش به همراه دارد.

جزئیات بازی

سازندگان: Rocket jump

سیستم‌عامل:Android, Microsoft Windows, iOS, Linux, Windows Phone, Macintosh operating sy

تعداد نفرات: تک‌نفره

امکانات آنلاین: پرداخت درون‌برنامه‌ای، تماشای تبلیغ

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه