• امروز : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

عصر جنگ ۲

بررسی تخصصی بازی Age of war 2

عصر جنگ ۲

author-img

توسط : الهام اسماعیلی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

بازی عصر جنگ ۲، جنگ عصرهای مختلف بشریت در سبک استراتژیک است. بازیکن با آماده کردن نیروهایش آماده مبارزه در برهه‌های مختلف تاریخ می‌شود. صدای جنگیدن در پس زمینه بازی همیشه شنیده می‌شود. بازیکن در این بازی با ژنرال‌های خونریز هم آشنا می‌‌شود. بازی فضای جذابی دارد و سیر تاریخ جنگ را هم به بازیکن نشان می‌دهد.

سال 0 جزئیات کامل اثر
دیدگاه والدین
دیدگاه کودکان

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در بازی همواره کشتار در نمای دور دیده می‌شود و صدای جنگیدن می‌آید. همچنین جنگ و کشتار روح غالب بازی است.

جزئیات
ترس

ممکن است کودکان کم‌سال به خاطر خشونت فیزیکی در بازی دچار احساس ترس شوند

جزئیات
ارزش یاددهی

این بازی به طور مستقیم اهداف آموزشی ندارد اما سیر خاصی از تاریخ جنگ‌ها را به مخاطب نشان می‌دهد و روایتی تاریخی برای بازیکن می‌سازد.

جزئیات
آسانی بازی

استفاده از این بازی پیچیدگی متوسطی دارد. نیازی به خواندن نوشته‌ها نیست، تنها آشنا بودن با ساختار بازی‌های کارتی برای استفاده لازم است.

جزئیات
بازی پذیری

استراتژیک بودن بازی و نبرد در طول تاریخ و در مکان‌های مختلف می‌تواند چند مدل از بازیکنان را به خود جلب کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین لازم است بدانند که این بازی در برداشت تاریخی فرزند آنها اخلال ایجاد می‌کند. بازی بشر را همواره در حال جنگ نشان می‌دهد. راه بقای بشر را جنگیدن نشان می‌دهد و این موجب اضطراب و ترس از آینده خودش و اطرافیانش خواهد شد. بهتر است بازی با نظارت و همراهی والدین انجام شود.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

این بازی عنصر جنگ را در سیر روایت تاریخ بسیار پر ‌رنگ نشان داده‌ است.

خوب است با فرزند خود در این باره گفتگو کنید که بشر بیشتر زمان خود را صرف یاد‌گرفتن و آباد ساختن کرده است. گرچه یک ملت برای باقی ماندن باید همواره برای دفاع از خود آماده باشد، اما خوب است که در کنار آماده بودن برای دفاع، دل‌مشغولی اصلی را به آباد کردن محیط زندگی خود و دیگران اختصاص دهیم. درباره وظیفه اصلی ملت‌ها در قبال یکدیگر با فرزند خود گفتگو کنید و اینکه جنگ آخرین راه برای ملت هاست.

خلاصه‌ی آن:

درباره شکل گیری تمدن‌ها در مقاطع مختلف بشری با فرزند خود گفتگو کنید.

ماجرای بازی

در این بازی بازیکن باید نیروهای خود را برای مبازه آماده کند و به میدان بفرستد. با پیشرفت در مراحل بازی، بازیکن وارد دوره‌های جدیدی از تاریخ خواهد شد و امکان استفاده از سربازان این دوره برای وی فراهم می‌گردد و بدین ترتیب نیروهایش تقویت خواهند شد. بازی عصر جنگ 2 یک بازی استراتژیک است که از دو بخش کلاسیک و ژنرال‌ها تشکیل شده است. بازیکن ابتدا از بخش کلاسیک بازی را شروع می‌کند. باید در 4 سطح متفاوت دشمنان را شکست دهد و با یک ترکیب مناسب به دشمن حمله کند تا نیروهای تازه نفس بتوانند وارد میدان نبرد شوند و دشمنان را نابود کنند. صدای جنگیدن و کشتار در پس زمینه بازی همواره به گوش می‌رسد. ‌بعد از گذشتن از نیروهای دشمن نوبت به خود ژنرالها یا غول‌های مرحله‌ی بعد می‌رسد که اتفاقا قیافه‌یشان خیلی شبیه ژنرال‌های خونریز تاریخ مثل ناپلئون، هیتلر یا استالین است. بازی دارای فضایی زیبا و جذاب است اما نباید از این نکته غافل شویم که بازی علاوه بر درگیری و نزاع سیر و روند تاریخ را هم به نمایش درمی‌آورد. بازیکن در جریان بازی از عصرهای مختلف یک نکته مشترک را مشاهده می‌کند که آن هم فقط جنگ است. بنابراین بازیکن خردسال یا نوجوان به مرور زمان احساس ترس می‌کند که بشر در بخش‌های مهم تاریخ مشغول جنگ بوده و در آینده هم باید منتظر جنگ بماند. به خصوص که وجود جنگ‌های معاصر هم این باور را در ذهن بازیکن تقویت می‌کند.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): ANDROID, IOS, MICROSOFT WINDOWS, WEB BROWSER, OUYA, GAMESTICK

نام توسعه دهنده: Max Game Studio

تاریخ آخرین به روزرسانی: 13 ژانویه 2021

نیاز به اینترنت: ندارد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود

امکانات آنلاین: پرداخت درون برنامه‌اي به صورت ارزی ممکن است.

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه