• امروز : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

خوک‌های بد

بررسی تخصصی بازی bad piggies

خوک‌های بد

author-img

توسط : الهام اسماعیلی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

بازی خوک‌های بد یک بازی جدی در سبک پازل است. بازیکن در این بازی با استفاده از مفاهیم حرکت در فیزیک و با تمرکز و دقت در جزئیات وسایل نقلیه‌ای برای حرکت دادن خوک‌ها می‌سازد تا بتواند یک مرحله را به پایان ببرد. انجام بازی نیاز به دقت و تمرکز بالا دارد. برای بازیکن‌های نوجوان مناسب است.

سال 2012 جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
این بار خوک‌های سبز بازی پرندگان خشمگین صاحب بازی مستقل شدند.
جزئیات
ترس

خوک ها می‌توانند از گاری خود بیرون بیایند و به موانع با سر و صدا برخورد کنند، به جای این که بترسند، تمایل دارند بخندند. برای بازیکن خردسال احتمالا ترس‌آور باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بازیکن اگر نتواند معمایی را حل کند در مراحل سخت می‌تواند با پرداخت درون برنامه‌ای مکانیک را استخدام کند و از مرحله عبور کند. انجام این عمل به نوعی ناهنجاری اجتماعی است و این تصور را در بازیکن بوجود می‌آورد که با استفاده از پول می‌تواند از پس مراحل سخت زندگی نیز برآید.

جزئیات
ارزش یاددهی

کودکان می‌توانند مهارتهای مهندسی را در سطح ابتدایی دربازی خوک‌های بد بیاموزند. در ساخت ماشین‌هایی که می‌سازند از مفاهیم حرکت در علم فیزیک استفاده می‌کنند. این روش می‌تواند علاقه کودک به ساخت وسایل در دنیای واقعی را نیز برانگیزند. این بازی خلاقیت و تخیل را تقویت می‌کند. به بچه‌ها این امکان را می‌دهد که موقعیت را به روشی متفاوت مشاهده کنند. بیش از یک راه برای غلبه بر یک سطح وجود دارد، به بچه ها اجازه می دهد هنگام ساخت تخیل داشته باشند. این بازی شم فیزیکی بازیکن را به طور قابل توجهی تقویت خواهد کرد. هر مرحله از این بازی یک پازل فیزیکی است. با توجه به ساختار این معما بازیکن در هر مرحله باید منابع محدود را مدیریت کند تا به هدف مطلوب برسد.

ادامه متن
جزئیات
آسانی بازی

پیچیدگی این بازی متوسط است. معماهای بازی با پیشروی بازیکن در مراحل سخت‌تر می‌شوند. انجام مراحل بازی به تمرکز نیاز دارد و برای بازیکن کم سال بسیار سخت خواهد بود.

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین باید بدانند بازی ظاهری زیبا و گیم‌پلی جذاب دارد اما مناسب خردسالان نیست. در بازی خوک‌های بد به جای پرتاب کردن موجودات با تیرکمان، بازیکن با وسایل مختلف در بازی یک وسیله نقلیه برای خوک‌ها می‌سازد تا آنها برای رسیدن به اهداف خود از آن استفاده کنند (مانند کسب ستاره یا جمع آوری تکه های نقشه). این بازی است که نیاز به فکر بیشتر دارد. در این بازی، بازیکن باید از منابعی که دارد به بهترین شکل استفاده کند و با این روش مهارت مصرف درست را تمرین می‌کند. بازیکن باید بتواند در هنگام هدایت وسیله نقیله‌اش در بزنگاهای مکرر مسیر تصمیم بگیرد. بنابراین هماهنگی چشم و دست بازیکن بهبود پیدا می‌کند. سرعت واکنش دادن و تصمیم‌گیری بازیکن هم افزایش می‌یابد. اگر بازی به صورت آنلاین صورت گیرد بازیکن با دیدن تبلیغ بازی‌های دیگر همین استودیو بازی‌سازی سکه جایزه می‌گیرد. بازیکن اگر بخواهد اقدام به نصب همه این بازی‌ها کند، بهتر است مصرف اینترنت در این بازی با نظارت والدین انجام شود. در بازی یک گزینه خرید درون برنامه‌ای وجود دارد که اگر بازیکن پس از مدت طولانی در یک سطح قرار گرفت، ممکن است وسوسه شود و یک خرید درون برنامه‌ای انجام دهد. بهتر است این بازی، برای بازیکن کم سال با نظارت والدین صورت گیرد.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با توجه به اینکه بازیکن در قالب شخصیت بدجنس دنیای پرندگان خشمگین بازی می‌کند بهتر است در این زمینه نیز با فرزندمان گپ بزنیم. مثلا به فرزندمان توضیح دهیم که ممکن است آدم‌های بد نیز روزی بدی را کنار بگذارند و بخواهند رفتار خوبی از خود نشان دهند.

لازم است با فرزندانمان در مورد اطاعت، پیروی کردن و همچنین توانایی نه گفتن صحبت کنیم.

باید برای او توضیح دهیم چرا، از چه کسانی و تا چه اندازه‌ای می‌تواند پیروی کند.

چه درخواسته‌هایی را باید قاطعانه آنها را رد کند.

می‌توانید بازی را به دنیای واقعی آورید و از بچه ها بخواهید برای رسیدن به اهداف خود از لگو یا کیت‌های ساختمانی مشابه برای ساخت ماشین‌های واقعی استفاده کنند. تعداد محدودی از مواد را به بچه ها بدهید و بگذارید خودشان وسیله نقلیه بسازند ، فقط تصوراتشان راهگشا باشد.

خلاصه‌ی آن: با بچه‌ها درباره پیروی از یک فرد و نحوه اطاعت کردن از آن صحبت کنید.

ادامه متن

ماجرای بازی

در این بازی بازیکن در نقش خوک‌های بدجنس دنیای پرندگانِ خشمگین ایفای نقش می‌کند. بازیکن تلاش می‌کند تا دستورهای پادشاه خوک‌ها را به بهترین شکل انجام دهد. در این بین خوک‌ها با خنگی‌های بامزه‌‌شان جذابیت ماجرای بازی را نیز افزایش می‌دهند. بازی دارای شش داستان مختلف است که به مرور زمان با به روزرسانی‌های مختلف، کامل شده است. هر داستان شامل ۳۶ مرحله است که چالش‌های جانبی هم دارد و همین باعث می‌شود که بازی مدت زمان طولانی بازیکن را درگیر خود کند. روند اصلی بازی این است که بازیکن باید وسایل نقلیه‌ای برای حمل خوک، غذا و یا هرچیز دیگری به تناسب داستان بسازد و آن را تا رسیدن به خط پایان هدایت نماید و البته آیتم‌های امتیازدار را نیز در طول مسیر جمع کند. در ابتدای هر مرحله، مقداری امکانات در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد که باید با چینش درست و البته به اندازه‌ی آنها، بهترین وسیله نقلیه ممکن را بسازد. در این راه، آیتم‌های کمکی هم وجود دارند که یا پادشاه هدیه می‌دهد یا با خرید درون‌برنامه‌ای باید تهیه شوند. در بازی، بازیکن با استفاده از وسایل مختلف - از جمله چرخ ، پنکه ، جعبه ، فنر و بالن - گاری و هواپیما می‌سازد. خوک‌ها می‌توانند با غلت زدن ، پریدن یا پرواز به سمت آن ، قطعات نقشه خرد شده را بازیابی کنند. بازیکنان سعی می‌کنند در طول مسیر قفل جعبه‌های ستاره را باز کنند. برای حل معماها اغلب بیش از یک راه وجود دارد، اما انجام بهترین راه نیاز به تمرکز و خلاقیت دارد. این بازی همچنین دارای یک حالت جهان‌باز است که به بازیکنان امکان دسترسی به تمام قسمتهای موجود را می‌دهد تا بتوانند هر آنچه را که می‌خواهند بدون محدودیت برای بدست آوردن ستاره انجام دهند. به طور کلی فضای بازی، مانند سایر بازی‌های دنیای پرندگان خشمگین، رنگارنگ بوده و برای طیف گسترده‌ای از مخاطبان جذاب است. هرچند بازی مناسب برای خردسالان دیده شده است اما به خاطر سختی بازی، سنین نوجوان و بالاتر سراغ تجربه کردن این بازی خواهند رفت که این نکته در میزان و نحوه‌ی اثرگذاری بازی تفاوت مهمی ایجاد می‌کند. خوک‌های بد یک نوع متفاوت از بازی است که نیاز به توجه به جزئیات و تمرکز دارد. البته این مسئله خوب است.  این یک بازی تفننی نیست که بازیکن می‌تواند فقط برای یک لحظه انجام دهد، بازیکن باید بنشیند و فکر کند، خود را مصمم یابد که یک سطح را به پایان برساند تا هر سه ستاره را بدست آورد. این بازی بیشتر دنبال به چالش کشیدن خلاقیت و تمرکز بازیکن است.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): تمام پلتفرم‌ها Android, IOS, Windows, Mac, Macintosh operating systems, BlackBerry, Windows Phone,

نام توسعه دهنده:   Rovio Entertainment Corporation

تاریخ آخرین به روزرسانی: November 13, 2020

نیاز به اینترنت:  ندارد

امکانات آنلاین: امکان دیدن تبلیغات وجود دارد.

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه