• امروز : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

خزنده

بررسی تخصصی بازی Slither.io

خزنده

author-img

توسط : الهام اسماعیلی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
خزنده

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در این بازی بازیکن به شکل یک مار یا کِرم ایفای نقش می‌‏کند. این مار با خوردن دانه‏‌های رنگی که در صفحه وجود دارد، طول بدن خود را افزایش می‌دهد و رشد می‌نماید. در حین حرکت لازم است بازیکن دقت کند تا به مارهای دیگر برخورد نکند، چرا که باعث باخت خواهد شد. در این بازی سرگرم کننده کمی استراتژی در حرکت هم لازم است.

سال 2016 جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

تلاش برای از بین بردن مارهای دیگر و خوردن باقی‌مانده آن‌ها خشونت کمی را در بازی به تصویر می‌کشد.

جزئیات
ارزش یاددهی

شاید افزایش هماهنگی چشم و دست را بتوان از فواید این بازی دانست.

جزئیات
آسانی بازی

بازی در حالت آفلاین و بازی با هوش مصنوعی ساده و در حالت آنلاین نسبتا سخت است.

جزئیات
بازی پذیری

یک بازی ساده برای سرگرم شدن در فاصله دو ایستگاه مترو یا مسیر خانه تا منزل مادربزرگ

آنچه لازم است والدین بدانند

  انجام بازی‏‌های موبایلی و رایانه‏‌ای برای اوقات فراغت درنظر گرفته می‏‌شود، بنابراین تنظیم و کنترل مدت زمان بازی فرزندان از جمله مهمترین وظایف والدین است. این مدل بازی‏‌های رکوردی، به دلیل جذابیت برای کودکان امکان برنامه‌‏ریزی و انجام فعالیت‏‌های روزانه را تحت تأثیر قرار می‏‌دهد. باید برای فرزندانمان توضیح دهیم که بازی صرفا برای سرگرمی و استراحت است، نباید انجام بازی به عنوان یک هدف یا وظیفه اصلی برای او تلقی شود.

طراحی این بازی به شکلی است که در آن بازیکن برای بقای خود و کسب امتیاز بیشتر دیگران را از بین می‏‌برد. مارهای بزرگتر، کوچکترها را می‌خورد و این تصویر که بقا و رشد من در ازای نابودی دیگران است، ناخودآگاه در ذهن فرزند ما شکل می‏‌گیرد. خوب است به فرزندمان یادآوری کنیم که این تصویر چندان انسانی و اخلاقی نیست و در فرهنگ ایرانی، اسلامی نیز بسیار نکوهش شده است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

خانواده‌ها می توانند در مورد اینکه چرا بازی‌های تفننی جذاب‌اند صحبت کنند.

اگر کودک شما از مار در حال انفجار یا امتیاز کم طول ناامید شده است ، در مورد ذات سرگرم کننده این بازی‌ها صحبت کنید.

از آنجایی‌که این بازی اعتیادآور است، در مورد تعادل در زمان استفاده از گوشی و بازی صحبت کنید .

درباره ارزش‌های انسانی شفقت، مهربانی و دلسوزی بر ضعیفان با فرزند خود صحبت کنید.

ماجرای بازی

برای انجام بازی لازم است که ابتدا نام کاربری را وارد کنید تا به صفحه بازی دسترسی پیدا کنید، سپس در آنجا یک کرم کوچک با نام کاربری خود مشاهده خواهید کرد. بازیکن مار را با کشیدن‌های کوتاه به سمت "خوردن" گلوله‌های کوچک نور هدایت می‌کند، که باعث رشد مار می شود. بازیکن با دوبار ضربه زدن روی صفحه و نگه داشتن مار سرعت را می‌تواند افزایش دهد.  اگر به مار دیگری برخورد کند، منفجر می‌شود و در نور حل می‌شود، که توسط دیگران خورده می‌شود. هرچه مار شما بزرگتر شود، گیم پلی بازی دشوارتر می‌شود.  بازیکنان می‌توانند طول کنونی مار خود، طولانی‌ترین و بازیکنان رده بالا را در گوشه سمت راست بالای صفحه مشاهده کنند. در این بازی بازیکنان در مسیرهای کوچک، پر پیچ و خم، از بین مارها مختلف عبور می‌کنند. بازیکن سعی می‌کند به دیگر مارها بخصوص مارهای بزرگتر برخورد نکند، که اگر این اتفاق افتد، منفجر می‌شوند و به صورت گلوله‌های نورانی در سطح صفحه بازی ظاهر می‌شوند که دیگر مارها آنها را می‌بلعند. بهتر است بازی در حالت آفلاین انجام شود تا تبلیغات بی‌مورد مشاهده نشود. در حالت آنلاین بازی با دیگر بازیکن‌ها انجام می‌شود که امکان رقابت هم وجود دارد و می‌توان جدول رقابت را مشاهده کرد. امکان چت و ایجاد گروه وجود ندارد. بازی باعث افزایش تمرکز و هماهنگی چشم و دست در بازیکنان می‌شود. اما به شدت اعتیادآور است. انجام آن نظارت و همراهی والدین را لازم دارد.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): Android, IOS

نام ناشر:  استیو هاوز

نام توسعه دهنده:   LOWTECH STUDIO

تاریخ انتشار:  4 آوریل 2016

تاریخ آخرین به روزرسانی: 11 جولای 2020

نیاز به اینترنت:  ندارد

امکانات آنلاین: خرید درون برنامه‌ای، مشاهده جدول رقابت و همچنین تبلیغات بسیاری دارد.

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه