• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

تپه‌های اژدها

تپه‌های اژدها

بررسی تخصصی بازی dragon hills

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
تپه‌های اژدها

دیدگاه کدومو

15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

داستان بازی تپه‌های اژدها ، داستان دخترکی است که درون یک برج گرفتار شده و منتظر کمک است. وقتی دخترک بالای برج در انتظار کمک است، یک سرباز صندوقچه طلای دخترک را می‌دزدد. حالا دخترک باید با اژدهای خود به دنبال صندوقچه طلای خود برود و حقش را بگیرد که گرفتن حق نکته مثبت بازی محسوب می‌شود. نکته حائز اهمیت این است که دخترک برای گرفتن حق خود، هرچیز و هر موجود زنده‌ای که سر راهش باشد را نابود می‌کند و در ازای این کار پاداش هم دریافت می‌کند که به عنوان یک محرک تشویقی برای اعمال خشونت محسوب می‌شود، به ویژه که این پاداش‌ها برای خرید سلاح‌های بیشتر برای اعمال خشونت بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و تاثیر این آسیب را، خصوصا برای سنین پایین، بیشتر می‌کند.

سال 2015 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

دخترک برای پس گرفتن صندوقچه طلای خود، هر چیز و موجود زنده‌ای که سر راهش باشد نابود می‌کند. در ازای کشتن سربازها و تخریب خانه‌ها سکه‌هایی را به عنوان پاداش دریافت می‌کند که از آن‌ها برای قدرت بخشیدن به خود و اعمال خشونت بیشتر باید استفاده کند. همچنین در حین تخریب خانه‌ها و کشتن سربازها، دخترک خوشحالی می‌کند که این خوشحالی را می‌توان در صدای دخترک شنید.

جزئیات
ترس

وجود موجودات ماورایی و غول‌های پایانی هر مرحله با صداهای عجیب و غریب و ترسناک باعث ایجاد محیطی دلهره آور، مخصوصا برای سنین پایین می‌شود. بازنمایی صدای مرگ سربازها در بازی نیز جزو بخش‌هایی است که می‌تواند ترس را به بازیکن کم سن القا کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

طراحی کاراکتر دخترک درون بازی می‌تواند برای بازیکن حساسیت زا باشد. پا کوبیدن به زمین دخترک، زمانی که شکست می‌خورد، می‌تواند باعث الگوگیری غلط بازیکن با سن کم بشود. قتل و تخریبی که دخترک به خاطر پس گرفتن صندوقچه خود نشان می‌دهد، از این جهت که با خونسردی کامل اتفاق میوفتد و حتی دخترک در حین کشتن سربازها و تخریب ساختمان‌ها از خود هیجان نشان می‌دهد می‌تواند اثر منفی بر روی بازیکن بگذارد. همچنین این را هم باید در نظر بگیریم که در ازای کشتار سربازها، تخریب ساختمان‌ها و کشتن حیوانات سر راه، که نوعی خشونت علیه حیوانات محسوب می‌شود، سکه‌هایی را به عنوان پاداش دریافت می‌کند که هم جنبه تشویقی برای اعمال خشونت دارد و هم از این سکه‌ها برای قدرت بخشیدن به خود برای اعمال خشونت بیشتر استفاده می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

روند کند بازی، بازیکن را به سمت خرید درون برنامه‌ای سوق می‌دهد، چراکه سکه‌های بدست آمده از هر مرحله کم می‌باشد و برای پیروز شدن در هر مرحله نیاز به اژدهای قوی‌تر و سلاح جدیدتری وجود دارد. در کنار آن نیز امکان احیا مجدد با پردخت سکه‌های درون بازی میسر است و شکست‌های متوال در هر مرحله ممکن است بازیکن را به سمت خرید درون برنامه‌ای سوق دهد. همچنین در صورت اتصال به اینترنت ، تبلیغات زیادی در بازی نشان داده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ارزش یاددهی

گرفتن حق خود از کسانی که صندوقچه طلای شاهزاده بازی را دزدیده‌اند، نکته‌ای مثبت در بازی است ولی این بازپس‌گرفتن حق با اعمال خشونت زیادی، مخصوصا در برابر افرادی که به شاهزاده ظلمی نکرده‌اند همراه است. همراهی این نکته مثبت و خشونت همراه با آن ممکن است پیش فرض‌های غلطی از مطالبه حق در ذهن بازیکن ایجاد کند.

جزئیات
آسانی بازی

گیم پلی بازی بسیار راحت طراحی شده و تمام دکمه‌هایی که لازم است در آن استفاده شود، فقط لمس صفحه و برداشتن دست از روی صفحه است! با این حال مهارت در لمس به موقع صفحه و برداشتن دست عنصر کلیدی در پیشبرد بازی است. رد کردن چالش‌های بازی نیاز به دقت، سرعت عمل و واکنش سریع در برابر چالش‌ها دارد و می‌تواند برای بازیکن‌های مبتدی سخت و کمی اذیت کننده باشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی تپه‌های اژدها به خاطر ظاهر کارتونی، برای افراد بالغ بازی کودکانه‌ای جلوه می‌کند. اما ارزیابی ما نشان می‌دهد که در این بازی خشونت و ترس می‌تواند دو پارامتر آسیب زا برای فرزند شما باشد. به ویژه که خشونت موجود در بازی، مثل کشتن سربازها و حیوانات سر راه و همچنین تخریب خانه‌هایی که سر راه بازیکن قرار می‌گیرد، به خاطر اینکه دخترک به دنبال حق خود است، توجیه می‌شود. این نوع از توجیه خشونت در کنار پاداش و سکه‌هایی که در ازای اعمال این خشونت می‌گیرد، می‌تواند آسیب رفتارهای خشونت آمیز را بیشتر کند و خشونت را موجه و به عنوان راه حل به فرزندان شما نشان دهد. رد کردن چالش‌های بازی نیاز به سرعت عمل و واکنش سریع بازیکن دارد و همین مساله باعث شکست‌های زیاد در طول بازی می‌شود. درصورت شکست بازیکن، دخترک داخل بازی، به خاطر نرسیدن به خواسته‌ی خود، به حالت لجبازی شروع به گریه کردن و پاکوبیدن به زمین می‌کند. اگر فرزند شما در سنین کودکی است، بهتر است که حواستان باشد که با بازی کردن «تپه‌های اژدها»، نرسیدن به خواسته‌هایشان باعث بروز رفتارهای لجبازانه و یا باعث اعمال خشونت نشود. همچنین خود شکست‌های مکرر، باعث پرخاشگر شدن کودکان می‌شود به همین خاطر این بازی را برای سنین پایین توصیه نمی‌کنیم. لازم به ذکر است که طراحی کارکاتر دخترک برای بازیکنان می‌تواند حساسیت زا باشد. از آنجایی که نوجوانان دنبال استقلال و هویت برای خود می‌گردند نمی‌توان از زمان بندی برای بازی، به عنوان راه حل قطعی استفاده کرد و چه بسا استفاده زیاد از این کار آسیب زا باشد. پیشنهاد ما این است که برای تعدیل آسیب‌های این بازی، سعی کنید درباره راه درست رسیدن به خواسته‌های خود، با فرزندتان صحبت کنید همچنین بازی‌هایی با آسیب کمتر را به عنوان جایگزین برای فرزندتان تهیه کنید.

خلاصه‌ی آن:

گرفتن حق خود، نکته‌ی مثبت این بازی است ولی همراهی آن با چالش‌هایی که رد کردن آن‌ها نیاز به مهارت دارد و خشونت زیادی که برای گرفتن حق در بازی وجود دارد، باعث شده است این بازی کمی دشوار باشد و همچنین به خاطر خشونت و لگوهای نامناسب برای سنین کم مناسب نباشد.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

پیشنهاد تیم ارزیابی کدومو به شما والدین این است که اگر می‌خواهید این بازی را برای فرزندتان تهیه کنید، لازم است درباره نحوه صحیح رسیدن به خواسته‌ها، با فرزندانتان صحبت کنید. همچنین درباره اینکه خشونت راه مناسبی برای دسیابی به خواسته‌ها نیست هم لازم است با فرزندتان صحبت کنید تا خشونت توجیه شده در این بازی، اثر منفی زیادی بر فرزند شما نگذارد. این بازی می‌تواند باب گفت و گوی خوبی هم درباره پس گرفتن حق خود باشد. چیزی که فرزندان ما دراین سنین نیاز دارند، کمک به آن‌هاست تا بتوانند بهترین رفتار خودشان با محیط اطراف را پیدا کنند. نه خیلی خجالتی باشند که حقشان خورده شود، نه به قدری پرخاشجو باشند که نتوانند با بقیه افراد به تعامل مناسبی دست پیدا کنند. لازم است درباره صحبت‌های منطقی با افراد و مراجعه به قانون برای گرفتن حق خود صحبت کنیم. چه بهتر اگر بتوانیم با حقوق اولیه آن‌ها در جامعه هم آشنایشان کنیم. امیدواریم که ارزیابی تیم کدومو توانسته باشد به شما و فرزندتان کمک کرده باشد تا در کنار داشتن محیطی شاد در خانواده از آسیب‌های این محصول رسانه‌ای دور باشید.

خلاصه‌ی آن:

پیشنهاد ما این است که اگر تصمیم گرفته‌اید این بازی را برای فرزندتان تهیه کنید لازم است درباره خشونت موجود در بازی، نحوه صحیح مطالبه خواسته‌هایشان با آن‌ها گفت و گو کنید.

ماجرای بازی

در بازی تپه‌های اژدها، دخترکی در بالای برجی که در آن حبس شده است، منتظر کمک است که ناگهان یک سرباز به سمت برج می‌اید. با دیدن آن سرباز، دخترک خوشحال می‌شود که نجات پیدا کرده است اما غافل از اینکه آن سرباز برای دزدیدن صندوقچه‌ی طلای دخترک آمده است. وقتی دخترک متوجه می‌شود صندوقچه‌ی طلایش دزدیده شده است، بر اژدهای خودش سوار می‌شود تا برود و صنوقچه را پس بگیرد. وظیفه بازیکن این است که دخترک را راهنمایی کند که چگونه در میان تپه‌ها حرکت کند تا از شر سربازان دشمن و تله‌های بین راه، در امان باشد. با گذشتن از هر مرحله غول‌های پایانی هر مرحله نیز قوی‌تر شده و بازیکن برای شکست دادن آن‌ها باید سلاح‌های خود را ارتقا بدهد و همچنین حواسش به جان اژدهای خود باشد، چون ممکن است در بین راه و یا در نبرد با غول پایانی هر مرحله به خاطر حمله‌هایی که به دخترک می‌شود، جانش را از دست بدهد. برای همین باید زره اژدها ارتقا داده شود تا بازیکن در امان باشد. همچنین بعد از گذشتن از چند مرحله، می‌تواند اژدهای را نیز قوی‌تر کند تا راحت‌تر دشمنان را شکست بدهد.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): android , ios

نام ناشر: cezary rajkowski

نام توسعه دهنده:  rebel twins

تاریخ انتشار: 26/02/2015 - 7/12/1393

تاریخ آخرین به روزرسانی: 26/10/2020 - 05/08/1399

نیاز به اینترنت: ندارد

امکانات آنلاین: نمایش تبلیغات ، امکان احیا مجدد به وسیله تمشای تبلیغ ، خرید درون برنامه ای ، امکان رقابت و مقایسه به وسیله امتیازهای کسب شده

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه