• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی کتاب ماجراهای کاپیتان زیرشلواری (Adventures Captain,s Underwear)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2381 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازی‌گوشی و شیطنت جورج و هارولد، آقای کروپ را خسته کرده و موفق شد تا بعد از بازی فوتبال مدرسه مچ‌شان را بگیرد. جورج و هارولد هم تصمیم می‌گیرند آقای کروپ را هیپنوتیزم کرده و او را تبدیل به کاپیتان زیرشلواری کنند.

سال 1391 128 صفحه جزئیات کامل اثر
2 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 18 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

داستان دربارۀ بازی‌گوشی‌های جورج و هارولد است که بسیار خلاق‌ هستند و شیطنت‌های بسیاری دارند. خراب‌کاری‌های آن‌ها خصوصاً خراب‌کاری در مسابقۀ فوتبال مدرسه می‌تواند برای فرزندتان جذاب باشد و بخواهد این رفتار را تقلید کند. برای همین لازم است تا با فرزند خود دربارۀ بازی‌گوشی‌های جورج و هارولد و پیامدهای آن صحبت کنید.

در این داستان، یکی از پسرها عاشق داستان‌نویسی است و دیگری عاشق نقاشی و باهم داستان‌هایی می‌نویسند که شخصیت‌ها و قهرمانان جالبی دارد. اگر فرزندتان علاقه‌مند به ابرقهرمان‌ها و داستان‌سرایی است، با او دربارۀ قهرمانِ ذهنی‌اش حرف بزنید و سعی کنید تا با هم کتاب، یا نشریۀ دست‌سازی تولید کنید که داستان و نقاشی‌هایش را فرزندتان ساخته باشد، شما در این‌کار راهنمایی‌اش کنید تا هم با فضای ذهنی کودکتان آشنا شوید و هم ذهنیت او را دربارۀ قهرمان بدانید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اگر جای بازیکنان تیم فوتبال یا تماشاچی‌ها بودی، از خراب‌شدن بازی فوتبال چه حسی پیدا می‌کردی؟

اگر متوجه می‌شدی که کار یکی از بچه‌های مدرسه است، با او چه می‌کردی؟

ادامه متن

داستان اثر

جورج و هارولد دو پسربچۀ بازی‌گوش هستند که علاوه بر خراب‌کاری، باهم داستان‌های کُمیک جذابی می‌سازند. یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های داستانی آن‌ها کاپیتان زیرشلواری است. آن‌ها شیطنت‌های بزرگی در بازی فوتبال مدرسه انجام دادند و بازی را خراب کردند و فکر می‌کردند که هیچ‌کس از اینکه آن‌ها مقصرند، باخبر نمی‌شود؛ ولی آقای کروپ، مدیر مدرسه، از آن‌ها زرنگ‌تر بود و با دوربین‌هایی که در مدرسه گذاشته بود از خراب‌کاری آن‌ها مطلع شده بود. برای همین آن‌ها مجبور به قبول یک توافق‌نامۀ تحمیلی شدند که دیگر بازی‌گوشی نکنند. بعد از مدتی جورج و هارولد که از این وضعیت خسته شده بودند، انگشتری می‌خرند که می‌شود با آن دیگران را هیپنوتیزم کنند. پسرها آقای کروپ را هیپنوتیزم می‌کنند تا فیلم را از او بگیرند. برای شیطنت بیشتر، به او می‌گویند تا کاپیتان زیرشلواری شود. آقای کروپ هم کاپیتان زیرشلواری می‌شود و به نبرد با بدی‌ها و خلاف‌کارها می‌رود. جورج و هارولد هم تلاش می‌کنند تا شرایط را به حالت عادی برگردانند و در این بین ماجراهایی اتفاق می‌افتد.

جزئیات اثر

  1. کارگردان/ مؤلف: دیو پیلکی
ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : سپهر حسینی

۱۶ آذر ۱۴۰۰

مناسب سن 18 +

آشغال

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ماجراهای کاپیتان زیرشلواری

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>