بد‌ترین پسر دنیا

بررسی تخصصی کتاب Legend of the Worst Boy in the World

بد‌ترین پسر دنیا

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ویل در خانواده به دنبال هم‌صحبتی می‌گردد تا مشکلات روز‌مره‌اش را با او در میان بگذارد. او تصمیم می‌گیرد با پدر بزرگش صحبت کند. ویل برای او تعریف می‌کند هنگامی که دو سالش بوده، برادر چهار ساله‌اش او را از خانه بیرون می‌برد و بعد مادر نجاتش می‌دهد.

سال 2007 ۸۲ صفحه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

مارتی چهارساله‌ است و با برادر کوچکش ویلی، برخورد خوبی ندارد؛ به سرش ضربه می‌زند، او را می‌ترساند و سعی می‌کند از خانه بیرونش کند. مادر، ویلی را پیدا می‌کند و سر مارتی فریاد می‌زند. او ویلی را تهدید می‌کند که برای تنبیه کردنش در پارک خانه‌شان زندانی‌اش می‌کند.

جزئیات
ترس

وقتی ویلی کوچولو در خیابان گم می‌شود، تعلیق داستان و نگرانی از بابت اتفاقی که ممکن است برای او بیافتد می‌تواند برای خوانندگان حساس‌تر ترسناک باشد. پدربزرگ داستان مبارزه‌اش با کوسه و مجروح شدنش را تعریف می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

برادر کوچکتر ویلی به مادرش می‌گوید که دوستش مثل بزرگتر‌ها برچسب خالکوبی می‌زند، ولی مادر به او اجازه نمی‌دهد از آن برچسب‌ها استفاده کند. پدربزرگ تعریف می‌کند که در کودکی کیف مدرسه‌اش مورد سرقت قرار گرفته، مادر برای نجات دادن ویل به او دروغ می‌گوید تا بغلش کند، تصویری کاریکاتوری از فضای شخصی ویل در حالی که روی سرویس بهداشتی نشسته است کشیده شده. مارتی برادر کوچکش را مخفیانه و دور از چشم پدر و مادر به بیرون از خانه می‌فرستد و برادرش را فریب می‌دهد و به او می‌گوید این یک بازی جدید است.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

اهمیت گفتگو در خانواده و گوش دادن به درد دل‌های دیگران، توجه کردن به محیط زیست، هم‌چنین به کارگیری سبک زندگی دوست‌دار محیط زیست مانند استفاده از کهنه به جای پوشک برای کودکان خانواده، بی‌تابی نکردن در مواجهه با مشکلات، توجه به این نکته که مشکلات ما پایان دنیا نیستند و هر کسی برای خود مشکلاتی دارد، همه‌ی این ها از پیام‌های مثبت کتاب هستند.

جزئیات
الگوی مثبت

شرح کلی معیار: پدر بزرگ برای گوش دادن به درد دل‌های نوه‌اش، ویل، وقت می‌گذارد و سعی می‌کند به صورت غیر مستقیم به او نکاتی آموزنده درباره‌ی زندگی یاد بدهد.

جزئیات
ارزش آموزشی

پدربزرگ درباره‌ی خط هیروگلیف صحبت می‌کند، ویل معنای کلمه‌ی «نتیجه‌ی اخلاقی» را از مادرش می‌پرسد و او برایش توضیح می‌دهد.

ویل درباره‌ی مشکلاتش با پدربزرگش صحبت می‌کند. به نظرت اگر جای او بودی با چه افراد دیگری میتوانستی درد دل کنی؟ /به نظرت هنگامی که پدر و مادر ویل فرصت صحبت کردن با او را نداشتند، ویل چه احساسی داشت؟/ هنگامی که مارتی برادرش را به بیرون خانه فرستاد چه قصدی داشت؟ آیا او متوجه عاقبت کارش بود؟

خلاصه: به نظرت هنگامی که پدر و مادر ویل فرصت صحبت کردن با او را نداشتند، ویل چه احساسی داشت؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه