• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

یک آرزوی تاشده

بررسی تخصصی انیمیشن A Folded Wish

یک آرزوی تاشده

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«یک آرزوی تاشده» انیمیشنی کوتاه و صامت درباره‌ی دوخواهر ژاپنی‌ است. این خواهران دوقلو و کوچک از بیماری رنج می‌برند و آرزوی بهبودی دارند. آن‌ها قصد دارند هزار پرنده‌ی کاغذی بسازند تا طبق افسانه‌ای ژاپنی آرزویشان برآورده شود. صمیمیتی که در رفتار دوخواهر مشخص است، می‌تواند الگوی مناسبی برای کودکان باشد. درعین‌حال به پایان‌رسیدن این اثر با مرگ یکی از خواهرها همراه است که ممکن است باعث تحریک احساسات کودکان شود و تأثیر عمیقی روی آن‌ها بگذارد.

سال 2020 7 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

این انیمیشن یک پایان‌بندی غم‌انگیز دارد. پس از نمایش دو دختربچه که خواهرانی صمیمی هستند، پایان داستان با مرگ یکی از خواهرها و ناراحتی و اشک‌ریختن خواهر دیگر همراه می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

سراسر این انیمیشن نمایش روابط صمیمانه‌ی دوخواهر است. آن دو با هم بازی می‌کنند و از بودن باهم لذت می‌برند، از بیماری یکدیگر ناراحت می‌شوند و آرزوی بهبودی یکدیگر را دارند. آن‌ها صمیمانه برای برآورده‌شدن آرزویشان در کنار یکدیگر درناهای کاغذی می‌سازند. یکی از پیام‌های این انیمیشن، حقیقت تلخ ازدست‌دادن عزیزان است که در مرگ یکی از خواهرهای داستان نمایش داده می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

روابط صمیمانه‌ی خواهران دوقلوی داستان با یکدیگر، الگوی مناسبی از روابط خواهرانه است.

جزئیات
ارزش آموزشی

مبنای این داستان یک افسانه‌ی ژاپنی به ‌نام «هزار درنای کاغذی» است که طی این افسانه هرکس هزار درنای کاغذی بسازد، آرزویش برآورده می‌شود. خواهران این داستان، این افسانه را باور کردند و برای رهاشدن از بیماری با کمک هم درنای کاغذی می‌سازند.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن درام درباره‌ی دو خواهر است. رفتارهای صمیمانه‌ی خواهران کوچک با یکدیگر الگوی مناسبی برای مخاطبان کودک است و می‌توانند آشکارا صمیمیت و اهمیت‌دادن به خواهر را در رفتارهای شخصیت‌ها مشاهده کنند. درعین‌حال همدلی کودکان با شخصیت‌های داستان باعث می‌شود مرگ یکی از خواهرها که در پایان اتفاق می‌افتد، تأثیر عمیقی روی آن‌ها بگذارد. این موضوع حتی می‌تواند باعث نگرانی در کودکان شود. بنابراین باتوجه به شناختی که از روحیه‌ی فرزند خود دارید برای انتخاب محصول اقدام کنید.

ممکن است دلیل ساختن پرنده‌های کاغذی برای مخاطبان کودک مفهوم نباشد. این مسئله به یک افسانه‌ی ژاپنی به نام «هزار درنای کاغذی» اشاره دارد که والدین می‌توانند درباره‌ی افسانه و میزان صحت آن با کودکان خود صحبت کنند.

کودکان تا سنین نزدیک به نوجوانی می‌توانند عمیقاً از تماشای مرگ و ازدست‌دادن نزدیکان متأثر شوند؛ اما اگر فرزند شما در سنینی قرار گرفته است که می‌تواند مرگ و ازدست‌دادن اطرافیان را درک کند، می‌توانید درباره‌ی ازدست‌دادن عزیزان با او صحبت کنید و به او یادآوری کنید که این مسئله اجتناب‌ناپذیر است. راه‌های کنارآمدن با این حقیقت را به فرزند خود بگویید.

خلاصه: والدین عزیز به تأثیری که مرگ یکی از خواهران داستان روی کودکان می‌گذارد، دقت کنند. این موضوع می‌تواند باعث نگرانی عمیق در کودکان شود.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی پیام انیمیشن با کودکان خود صحبت کنید و سعی کنید تأثیر ناراحت‌کننده‌ی پایان‌بندی فیلم را در آن‌ها کاهش دهید. اگر صلاح دانستید درباره‌ی ازدست‌دادن نزدیکان و راه کنارآمدن با این حقیقت با فرزندان خود صحبت کنید.

می‌توانید درباره‌ی افسانه‌ی ژاپنی هزار درنای کاغذی به فرزندتان توضیح دهید و از او بپرسید که تا چه حد افسانه‌ها قابل باورند. از آن‌ها بپرسید راه‌های دیگر برای کمک‌کردن به بهبودی یک بیمار چیست؟

خلاصه: درباره‌ی پیام انیمیشن با کودکان خود صحبت کنید و سعی کنید تأثیر ناراحت‌کننده‌ی پایان‌بندی فیلم را در آن‌ها کاهش دهید.

داستان انیمیشن

داستان درباره‌ی خواهرانی دوقلو و صمیمی است که هردو از بیماری رنج می‌برند. آن‌ها با مادربزرگشان زندگی می‌کنند و روزها باهم بازی می‌کنند و پرنده‌های کاغذی می‌سازند. آن‌ها قصد دارند «هزار درنای کاغذی» بسازند تا طبق افسانه‌ی «ژاپنی»، آرزویشان برآورده شود و این آرزو خوب‌شدن بیماری آن‌هاست. هرگاه یکی از خواهران بیماری‌اش بدتر می‌شود، دیگری با ساختن درنای کاغذی، به او امید بهترشدن می‌دهد. یک روز که یکی از خواهرها حالش بدتر شده است، خواهر دیگر سراسیمه مشغول ساختن درنا می‌شود تا جان او را نجات دهد؛ اما اضطراب او باعث می‌شود درنای کاغذی پاره شود و همزمان او خواهرش را از دست می‌دهد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Yeow Chien Huey / یوچین های

نویسنده: Quah Yu Sean / کوه‌یا سین

نام بازیگران: Elise soong / اِلیز سونگ

کشور سازنده: ژاپن

کمپانی سازنده: The One Academy / ساخته‌شده توسط یک آکادمی دانش‌آموزی

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه