گمشده در اوز

بررسی تخصصی انیمیشن Lost in Oz

گمشده در اوز

author-img

توسط : امیرحسین کهوندی فاضل ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

دورتی دختری دوازده‌ساله است که اتفاقی وارد دنیایی جادویی و عجیب و غریب می‌شود. او برای بازگشت به خانه باید مأموریت سختی را که پیداکردن عناصر جادویی است، انجام دهد. مجموعه انیمیشنی «گمشده در شهر اوز» اثری فانتزی و جادویی است که در سال ۲۰۱۵ ساخته شده است.

سال 2015 13 قسمت بیست و دو دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در این مجموعه، از طلسم‌ها و سلاح‌های مختلفی استفاده می‌شود که آن‌ها خشن به‌حساب می‌آیند. میمون‌ها به‌عنوان شخصیت‌های منفی، دائماً درحال تعقیب و آزاررساندن دورتی هستند. یکی از طلسم‌ها که به‌صورت متعدد استفاده می‌شود، حافظه‌ی قربانی را پاک می‌کند.

جزئیات
ترس

وجود طلسم و سلاح‌های متفاوت در مجموعه به خودی خود، قابلیت ترساندن کودکان را دارد. ازدست‌دادن حافظه توسط یکی از طلسم‌ها نیز ممکن است برای برخی مخاطبان آزاردهنده باشد.

جزئیات
پیام مثبت

دورتی با اعتمادبه‌نفس و تکیه بر توانایی‌هایش در دنیایی جادویی و عجیب و غریب قرار می‌گیرد؛ اما با موفقیت، همه‌ی مشکلات و سختی‌های فراوان را پشت سر می‌گذارد. دورتی دوستان جدیدی پیدا می‌کند و با کمک و همراهی آنان به مصاف سختی‌ها می‌رود. شجاعت دورتی و دوستانش ازدیگر پیام‌های مثبت این مجموعه است.

جزئیات
الگوی مثبت

دورتی با وجود سن کم و قرارگرفتن در دنیایی جدید و چالش‌های فراوان، با سخت‌کوشی و شجاعت، به شخصیتی مثبت و قابل الگوبرداری تبدیل می‌شود. او برخلاف شخصیت‌های این مجموعه طلسم و قدرت جادویی ندارد؛ اما با تکیه بر توانایی‌های خودش به موفقیت می‌رسد. خستگی‌ناپذیری و هوش بالا ازدیگر ویژگی‌های دورتی است.

فرزند شما به کدام ویژگی دورتی بیشتر علاقه‌مند شده است؟

دورتی چرا برای بازگشت به خانه، اصرار دارد؟

نقش دوستان دورتی در موفقیت او چیست؟

کدام بخش داستان از نظر شما واقعی است؟

خلاصه: فرزند شما به کدام ویژگی دورتی بیشتر علاقه‌مند شده است؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه