گروهبان استابی: یک قهرمان آمریکایی

بررسی تخصصی انیمیشن sgt Stubby An American Hero

گروهبان استابی: یک قهرمان آمریکایی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه
9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

روایت یک داستان واقعی از شجاعت و فداکاری یک سگ به نام استابی، در جنگ جهانی اول. «رابرت کانروی» سرباز ارتش آمریکایی، برای حفاظت از کشور و خانواده‌اش، به‌طور داوطلبانه، به جبهۀ جنگ می‌رود. او در جنگ، با دوستانی آشنا می‌شود که با هم همکاری گروهی و روابط دوستانه‌ای دارند و در موقعیت‌هایی، یکدیگر را نجات می‌دهند.

سال 2018 84 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

باوجوداینکه فیلم در بستر جنگ پیش می‌رود، اما در آن صحنه‌های دلخراش جنگی وجود ندارد. فیلمساز تلاش کرده است که نبرد و زدوخوردها را بر روی نقشه ترسیم کند و ماجرا را روی آن شرح دهد. در بخشی از انیمیشن، حملات شیمیایی و تیراندازی وجود دارد که در هیچ‌کدام کشته‌شدن کسی به نمایش درنیامده‌ است. شاید کودکان کم‌سن‌وسال در برابر نمایش نبردها، بمب‌گذاری‌ها، مشاهدة اسلحه و صحنه‌های جنگ جهانی اول، آسیب‌پذیرتر باشند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

باوجوداینکه این فیلم در بستر جنگ روایت می‌شود، در آن صحنه‌های ترسناک وجود ندارد. صحنه‌های نبرد یا حضور «استابی» در جنگ و نجات سربازان و اسیرگرفتن آلمانی‌ها،‌ می‌تواند برای کودکان کم‌سن‌وسال کمی ترسناک باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

باوجود ممنوعیت نوشیدن نوشیدنی‌های خاص در نبرد، همچنان سرباز فرانسوی این کار را انجام می‌دهد و به «رابرت» نیز تعارف می‌کند. وجود الفاظی مثل "گورتو گم کن" در دوبله اثر، می‌تواند ناهنجاری اجتماعی تلقی شود.

جزئیات
پیام مثبت

روحیة وفاداری، پشتکار، شجاعت و کار گروهی در این انیمیشن می‌تواند برای فرزندان شما جذّاب باشد. سربازان شجاع و حتی «استابی» به عنوان قهرمانان ملّی شناخته می‌شوند. روحیة وطن‌دوستی و دفاع از کشور پیامی مثبت برای فرزندان شماست. در این انیمیشن به کشور و نیروهای مسلّح آن، افتخار می‌شود. افراد درصورتی‌که پشتکار داشته باشند و شجاعت به‌ خرج دهند، می‌توانند ارتقا پیداکنند. استابی به خاطر شجاعتش به درجة گروهبانی رسید.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

باوجوداینکه شخصیت‌های این اثر در صحنه‌های نبرد هستند، اما سرشار از شجاعت و روحیات انسان‌دوستانه‌اند. شخصیت‌هایی مثل دوست آلمانی «رابرت» فارغ از نژادشان، برای کشور تلاش می‌کنند. کار گروهی میان سربازان و «استابی» نیز می‌تواند الگوی خوبی برای فرزندان شما باشد. روحیۀ نجات یکدیگر و عشق به زندگی و خانواده در میان سربازان از دیگر موارد مثبت این اثر است.

جزئیات
ارزش آموزشی

روایت جنگ جهانی اول و ترسیم نقشة جنگ می‌تواند اطلاعات تاریخی خوبی به فرزندان شما بدهد. آن‌ها می‌توانند نام برخی مکان‌ها و عملیات‌ها را یاد‌ بگیرند. فرزندان شما با سگ‌های نجات آشنا می‌شوند و آموزش‌هایی را که برای موقعیت‌های حساس به آنان داده می‌شود می‌بینند.

روایت نبرد جنگ جهانی اول، می‌تواند برای فرزندان شما مبهم باشد. والدین می‌توانند دربارۀ تاریخ این جنگ، با فرزندان خود، صحبت کنند.

روحیات یک قهرمان در صحنه‌های نبرد و جنگ می‌تواند یکی از موضوعاتی باشد که والدین از کودکان خود بپرسند. چرا برای یک قهرمان، شجاعت و پشتکار مهم است؟

کار گروهی در نبردها از ضرورت بسیاری برخوردار است. می توانید از کار گروهی به ‌نمایش ‌درآمده در این انیمیشن با کودکان خود صحبت کنید.

با فرزند خود دربارة سگ‌های نجات که در شرایط سخت به کمک انسان می‌آیند صحبت کنید. آیا کودکان شما به این موضوع، علاقه‌مند شده‌اند؟

آیا این انیمیشن که برگرفته از یک داستان واقعی است، برای کودکان شما نیز به حقیقت نزدیک بود؟ آیا توانستند این داستان واقعی را باور کنند؟ آیا فیلمساز در این باورپذیری موفق بود؟

خلاصه:  دربارة روحیات یک قهرمان، باورپذیری اثر و کار گروهی، با فرزند خود صحبت کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه