• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

کریسمس بیگانه

کریسمس بیگانه

بررسی تخصصی انیمیشن Alien Xmas

author-img

توسط : محمدعلی عبداللهی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  موجودات فرازمینی تلاش می کنند تا زمین را غارت کنند، تنها روح هدیه دادن و خیرخواهی می تواند جهان را نجات دهد. این انیمیشن صحنه‌های ترسناک یا دلهره آور ندارد و پیام مثبت آن هدیه دادن و بخشندگی است. اما در آن در مورد جشن کریسمس و موجودات فرازمینی مواردی وجود دارد که لازم است در مورد آن با بچه‌ها گفتگو کرد. از جمله اینکه تا کنون هیچ آدم‌فضایی‌های بد و قوی در دنیا دیده نشده و این حاصل خیال‌پردازی فیلمسازان است.

سال ۲۰۲۰ 40 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

خشونت شدید و آسیب زننده‌ای در این فیلم وجود ندارد اما ایکس یک آدم فضایی است که چون کوچکتر از بقیه است، دست انداخته می‌شود. همچنین در انتهای فیلم آدم فضایی‌ها به زمین حمله می‌کنند و مردم شهر کریسمس را دستگیر می‌کند. البته در درگیری‌های مردم و آدم فضایی‌ها نوعی طنز وجود دارد.

جزئیات
ترس

در این فیلم اتفاقاتی وجود دارد که ممکن است باعث دلهره بچه‌ها شوند، هرچند ساخت انیمیشن به هیچ وجه واقع گرایانه نیست. مثلا صحنه‌هایی که ایکس روبات همراهش را باز طراحی می‌کند یا حمله آدم فضایی‌ها به شهر کریسمس.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

آدم فضایی‌ها عادت دارند دزدی کنند و طماع هستند، البته آنها در انتهای فیلم متوجه می‌شوند که بخشندگی و هدیه دادن کار خوبی است.

جزئیات
پیام مثبت

پیام مثبت این انیمیشن بخشش، مهربانی و خیرخواهی بدون چشم داشت است. مردم شهر تلاش می‌کنند تا همه چیز برای جشن کریسمس آماده شود در عین حال در خود شهر هم یک جشن برپاست و مردم در شادی یکدیگر شریک هستند.

جزئیات
الگوی مثبت

هالی دختر خوش قلب و مهربانی است که محبت او به ایکس و هدیه‌ای که می‌دهد، احساس جدیدی را در ایکس به وجود می‌اورد. پدر هالی مرد مسئولیت پذیری است که باید سورتمه جدید بابانوئل را آماده کند تا هدایای یچه‌های دنیا به موقع به دستشان برسد. بابانوئل هم فرمانده و رئیس شهر است و با جدیت برنامه رساندن هدایا را پیگیری می‌کند.

جزئیات
ارزش آموزشی

در این فیلم در مورد ساخت سورتمه ضدجاذبه و مافوق صوت صحبت می‌شود و پدر هالی که مخترع شهر است برای ساختن آن تلاش می‌کند. و در نهایت آن سورتمه براساس یک نقشه ساخته می‌شود. همچنین ساخت یک دستگاه و برنامه نویسی کردن یک روبات.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن در مورد یک آدم فضایی است که برای قصد بدی به زمین آمده اما به قطب شمال می‌رود و در آنجا با رسم کریسمس و هدیه دادن آشنا می‌شود و تصمیمش عوض می‌شود.

نشان دادن آدم‌فضایی‌هایی که باهوش و دارای تکنولوژی بالایی هستند و برای قصد بدی به زمین می‌آیند در فیلم‌ها رایج است، این اتفاق ممکن است باعث شود بچه‌ها احساس ناامنی کنند، حتی اگر دلیل آن را متوجه نباشند. پیشنهاد می‌کنم در مورد خیالی بودن آدم فضایی‌ها با بچه‌ها صحبت کنید یا قصه‌ای را برای آنها بگویید که در آن آدم‌فضایی‌ها به زمین می‌آیند تا به مردم زمین کمک کنند.

کریسمس یک جشن مذهبی است اما در این فیلم هیچ اشاره‌ای به آن نمی‌شود و در عوض آن را با موجودات خیالی و اعتقاد به جادو مرتبط کرده است. به نظر می‌رسد این فیلم سعی دارد این جشن را از ریشه مذهبیش جدا کند و به عنوان یک سنت هویت‌بخش و لذت‌بخش در جامعه نگه دارد. بنابراین به نظر می‌رسد تاکید بر جنبه‌های دینی آن مهم باشد.

از طرف دیگر کریسمس، بابانوئل و گرفتن کادو برای بچه‌ها جذاب است و ممکن است باعث شود احساس خلاء کنند. یادآوری مراسم عیدنوروز با شروع بهار و عیدی گرفتن بچه‌ها می‌تواند برای آنها الهام بخش باشد.

خلاصه:

یک انیمیشن کودکانه در مورد آدم فضایی‌ها و کریسمس که خشونت و صحنه‌های دلهره آور کمی دارد. البته آنچه در آن حرف آخر را میزند، بخشش و محبت است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

به نظر تو کریسمس برای چه کسانی در دنیا مهم است، و آغاز سال نوی ما چه ویژگی‌ای دارد؟ خوبی‌های هرکدام چیست؟

به نظر تو آدم فضایی‌ها واقعیند یا خیالی؟ کوتوله‌ها چطور؟ چرا فیلمسازها از آنها استفاده می‌کنند؟

داستان انیمیشن

موجودات فرازمینی که طمع زیادی دارند و کارشان غارت سیارات است، تلاش می کنند تا نیروی جاذبه زمین را از بین ببرند و وسایل مردم را بدزدند. به همین دلیل یک آدم فضایی به نام ایکس را به زمین می‌فرستند. ایکس در زمین با یک دختر کوچولوی مهربان و با بخشندگی و کارهای خیرخواهانه مردم آشنا می‌شود. ایکس بعد از اینکه لذت محبت کردن و محبت دیدن را درک کرد، به مردم شهر کمک کرد و جلوی آدم‌فضایی هایی که قصد داشتند زمین را غارت کنند، گرفت.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: استفان چیودو Stephen Chiodo

نویسنده: Kealan O'Rourke,Dan Clark,Noah Kloor

نام تهیه کننده: john Bartnicki

نام بازیگران: Keythe Farley,Dee Bradley Baker,Kaliayh Rhambo,Michelle Deco,Barbara Goodson

نام شخصیت ها: اکس: یک آدم‌فضایی باهوش که به خاطر جثه کوچکش جدی گرفته نمی‌شد، به همین دلیل تصمیم گرفت ماموریت حمله به زمین را انجام دهد.    زی: فرمانده آدم‌فضایی‌ها که تصمیم می‌گیرد به زمین حمله کند و وسایل آن را بدزدد.  بابانوئل: پیرمردی که هر کریسمس برای بچه‌ها هدیه می‌برد و در این فیلم قرار است با وسیله جدیدی این کار را انجام دهد.  ابی: مخترعی که در شهر کریسمس کار می‌کند و قرار است سورتمه جدید بابانوئل را بسازد.   هالی: دختربچه‌ای که با ایکس دوست می‌شود و به او محبت می‌کند و همین باعث می‌شود که زمین نجات پیدا کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Chiodo Brothers Productions, Fairview Entertainment, Golem Creations

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه