• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

پوکمون برای همیشه

پوکمون برای همیشه

بررسی تخصصی انیمیشن Pokeman The First Movie

author-img

توسط : الهام طالبی ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پوکمون‌ها شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای هستند که به دلیل محبوبیت زیادی که پیدا کردند، تبدیل‌ به شخصیت‌های انیمیشن شدند. «پوکمون برای همیشه» در سال 2001 در کشور ژاپن تولید شد که یک ماجراجویی تخیّلی و دوستانه است. سَم و اَش برای نجات جنگل از دست گروه ‌شرور ‌راک که قصد داشتند با شکار پوکمون‌ها و دادن قدرت جادویی آن‌ها را شرور کنند تلاش می‌کنند و موفق می‌شوند. این انیمیشن دارای الگوهای و پیام‌های ‌مثبت زیادی مثل دوستی و مهربانی است و خشونت‌های این انیمیشن فانتزی است و ترس‌های آن بسیار کوتاه و گذراست.

سال 2001 69 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

خشونت در این انیمیشن خشونت‌های فانتزی و کوتاه است مثل مبارزه پوکمون‌ها باهم، پوکمون‌ها قدرت جادویی دارند و بدون سلاح با هم مبارزه می‌کنند مثلاً پیکاچو قدرت تولید برق دارد اما در اواسط داستان که گروه ‌شرور‌ راک قصد حبس کردن پوکمون‌ها و تبدیل ‌آن‌ها به پوکمون‌های شرور را دارد، خشونت جدّی‌تر است که این خشونت برای دفاع از جنگل و پوکمون‌های داخل جنگل توسط شخصیت‌های مثبت انیمیشن صورت می‌گیرد. مبارزه‌ی سویکوان با سلبی که تبدیل به یک پوکمون شرور شده و مبارزه‌ی اَش و پیکاچو با شکارچی شرور از این نوع خشونت‌های فانتزی است و درنتیجه با کمک و همراهی هم موفق می‌شوند گروه ‌شرور ‌راک را از بین ببرند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

اول داستان سِلبی از دست شکارچیان شرور فرار می‌کند و در این صحنه موسیقی اضطراب‌آور پخش می‌شود، تازمانی که سَم به او کمک می‌کند و او را از دست ‌شکارچی نجات می‌دهد. از دیگر ترس‌های این انیمیشن می‌توان به ظاهرشدن ناگهانی شکارچی شرور گروه ‌راک اشاره کرد که این ترس همراه با خشونت کمی همراه است. اَش و سَم گروه شرور راک را از بین‌ می‌برند و اجازه نمی‌دهند به جنگل آسیب برسانند.

جزئیات
پیام مثبت

از پیام‌های مثبت این انیمیشن می‌توان به دوستی و محبت در گروه دوستان اشاره کرد، دوست‌داشتن جنگل و محیط زیست، ازبین‌نبردن موجوداتی که در جنگل زندگی می‌کنند و همین‌طور اشاره به اینکه شکارکردن حیوانات و حبس آن‌ها در قفس‌ها چقد بد است. سَم و اَش که به‌تازگی باهم دوست شده بودند از یک گونه‌ی نادر از پوکمون به نام سلبی محافظت می‌کنند و تمام پوکمون‌های داخل جنگل برای کمک به آن‌ها تلاش زیادی می‌کنند. در این انیمیشن به مفهوم دوستی و همراهی دوستان در مواقع سختی اشاره شده است که پیام مثبت خوبی برای فرزندان شما می‌تواند باشد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

مادربزرگ دایانا که با مهربانی یک قرص ‌نان به سَم داد که می‌خواست وارد جنگل شود. سَم که به سلبی، پوکمون سبزرنگ نادر، کمک کرد و او را از دست شکارچیان ‌شرور نجات داد. اَش و دوستانش که به سَم و سلبی کمک کردند تا گروه ‌شرور راک را از بین ببرند و جنگل را از دست آن‌ها نجات دادند. تمام پوکمون‌های داخل جنگل که همگی به ‌هم کمک کردند برای ازبین‌بردن گروه ‌شرور راک و موفق شدند جنگل را نجات دهند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن تخیّلی باعث تقویت قوه‌ی تخیّل و خیال‌پردازی در فرزندان شما می‌شود. بهتر است هنگام تماشای انیمیشن کنار فرزند خود بنشینید و باهم انیمیشن را تماشا کنید و هنگامی که شخصیت‌ها کارهای مثبت انجام می‌دهند. مثلاً در گروه دوستی به هم کمک می‌کنند رفتار آن‌ها را تشویق‌کنید تا تأثیر مثبت در فرزند شما داشته باشد. ترس در این انیمیشن کوتاه و گذراست. خشونت‌های این انیمیشن نیز فانتزی است و مبارزه شخصیت‌های مثبت با شخصیت ‌شرور و منفی این انیمیشن برای حفظ جنگل و مردم است که شخصیت‌های مثبت با کمک هم پیروز می‌شوند.

خلاصه: ترس و خشونت‌های این انیمیشن فانتزی است و دارای پیام‌ها و الگوهای مثبت زیادی است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

‌اهمیت جنگل و موجودات دیگر در زندگی چیست؟ اگر گروه ‌شرور راک موفق می‌شدند جنگل‌ را نابود‌کنند، چه آسیب‌هایی در زندگی برای انسان‌ها پیش می‌آمد؟ اگر به‌جای سَم و یا اَش بود و می‌دید جنگل درحال نابودی است چه کاری انجام می‌داد؟ اگر او هم یک پوکمون مثل سِلبی داشت و می‌توانست در زمان سفر کند دوست داشت به گذشته سفر کند یا آینده؟ اگر به گذشته سفر می‌کرد کدام یک از اشتباهاتش را تکرار نمی‌کرد؟

خلاصه: ‌اهمیت جنگل و موجودات دیگر در زندگی چیست؟

داستان انیمیشن

سَم پسر ‌ماجراجو که وارد جنگل‌ شد تا نقاشی پوکمون‌ها را بکشد، اما متوجه می‌شود شکارچی به‌دنبال شکار یک پوکمون کمیاب به نام سِلبی است. سِلبی پوکمون‌ می‌تواند در زمان سفر کند. سَم سلبی را نجات می‌دهد به 40 سال آینده سفر می‌کنند. آشکی همراه با پوکمون خود پیکاچو و دوستانش برای پیدا‌کردن پوکمون‌ها در سفر هستند. یک پوکمون به نام سویکوان می‌بینند وارد جنگل می‌شوند تا او را پیدا ‌کنند، در جنگل سَم را همراه سلبی می‌بینند، سلبی ترسیده بود. سم و اَش برای نجات سلبی تلاش می‌کنند و موفق می‌شوند اما گروه‌ شرور راک که هدفش تسلّط بر کل دنیا بود سلبی را می‌گیرد و وارد توپ سیاه می‌کند و سلبی تبدیل می‌شود به یک پوکمون‌ شرور که به جنگل آسیب می‌رساند. پوکمون‌های جنگل کمک می‌کنند تا گروه شرور ‌راک نابود شود.

صحنه‌های ترس کوتاه است و خشونت‌های این مبارزه به‌صورت فانتزی است. سَم و اَش به سلبی کمک می‌کنند تا از جادوی شرور شکارچی گروه راک نجات پیدا کند و موفق می‌شوند اما سلبی که خیلی آسیب دیده بود بی‌جان می‌شود و پوکمون‌های جنگل ناراحت می‌شوند و تمام پوکمون‌ها یک‌صدا سلبی را صدا می‌زنند تا دوستان سلبی که پوکمون‌هایی شبیه خودش هستند ظاهر می‌شوند برای کمک به سلبی و موفق می‌شوند. سلبی سفر زمان را باز می‌کند تا با سَم به زمان خود بروند. همه‌چیز به‌خوبی تمام می‌شود و با کمک دوستان جنگل نجات پیدا می‌کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Kunihiko Yuyama

نویسنده: Satoshi Tajiri ‎

تهیه کننده: Kunihiko Yuyama

بازیگران: Rica Matsumoto, Veronica Taylor, Rachael Lillis, Ikue Ôtani

شخصیت‌ها:

پوکمون‌ها: ابتدا نام بازی‌های رایانه‌ای بودند که با استقبال فراوان تبدیل به شخصیت‌های انیمیشن شدند. پیکاچو، سِلبی، سویکوان پوکمون‌های معروف این انیمیشن هستند.

سَم: کسی که برای ماجراجویی وارد جنگل شد و نقاشی پوکمون‌ها را در دفتر خود می‌کشید، برای کمک به سِلبی تلاش زیادی کرد و همراه او به 40 سال آینده وارد شد و همراه اَش و دوستانش جنگل را از دست گروه‌شرور راکت نجات داد، درآینده پروفسور پوکمون می‌شود.

اَشکی‌کیتچام: استاد تازه‌کار پوکمون که همرا با پوکمون خود پیکاچو و دوستانش براک و میستی برای پیداکردن پوکمون‌ها وارد جنگل می‌شود.

دایانا: همراه مادربزرگش از ورودی جنگل محافظت می‌کند و کمک زیادی برای نجات جنگل کردند.

کشور سازنده: ژاپن

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد