• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن پوکمون برای همیشه (Pokeman The First Movie)

author-img

توسط : الهام طالبی ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 6 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پوکمون‌ها شخصیت‌های بازی‌های رایانه‌ای هستند که به دلیل محبوبیت زیادی که پیدا کردند، تبدیل‌ به شخصیت‌های انیمیشن شدند. «پوکمون برای همیشه» در سال 2001 در کشور ژاپن تولید شد که یک ماجراجویی تخیّلی و دوستانه است. سَم و اَش برای نجات جنگل از دست گروه ‌شرور ‌راک که قصد داشتند با شکار پوکمون‌ها و دادن قدرت جادویی آن‌ها را شرور کنند تلاش می‌کنند و موفق می‌شوند. این انیمیشن دارای الگوهای و پیام‌های ‌مثبت زیادی مثل دوستی و مهربانی است و خشونت‌های این انیمیشن فانتزی است و ترس‌های آن بسیار کوتاه و گذراست.

سال 2001 69 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن تخیّلی باعث تقویت قوه‌ی تخیّل و خیال‌پردازی در فرزندان شما می‌شود. بهتر است هنگام تماشای انیمیشن کنار فرزند خود بنشینید و باهم انیمیشن را تماشا کنید و هنگامی که شخصیت‌ها کارهای مثبت انجام می‌دهند. مثلاً در گروه دوستی به هم کمک می‌کنند رفتار آن‌ها را تشویق‌کنید تا تأثیر مثبت در فرزند شما داشته باشد. ترس در این انیمیشن کوتاه و گذراست. خشونت‌های این انیمیشن نیز فانتزی است و مبارزه شخصیت‌های مثبت با شخصیت ‌شرور و منفی این انیمیشن برای حفظ جنگل و مردم است که شخصیت‌های مثبت با کمک هم پیروز می‌شوند.

خلاصه: ترس و خشونت‌های این انیمیشن فانتزی است و دارای پیام‌ها و الگوهای مثبت زیادی است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

‌اهمیت جنگل و موجودات دیگر در زندگی چیست؟ اگر گروه ‌شرور راک موفق می‌شدند جنگل‌ را نابود‌کنند، چه آسیب‌هایی در زندگی برای انسان‌ها پیش می‌آمد؟ اگر به‌جای سَم و یا اَش بود و می‌دید جنگل درحال نابودی است چه کاری انجام می‌داد؟ اگر او هم یک پوکمون مثل سِلبی داشت و می‌توانست در زمان سفر کند دوست داشت به گذشته سفر کند یا آینده؟ اگر به گذشته سفر می‌کرد کدام یک از اشتباهاتش را تکرار نمی‌کرد؟

خلاصه: ‌اهمیت جنگل و موجودات دیگر در زندگی چیست؟

داستان اثر

سَم پسر ‌ماجراجو که وارد جنگل‌ شد تا نقاشی پوکمون‌ها را بکشد، اما متوجه می‌شود شکارچی به‌دنبال شکار یک پوکمون کمیاب به نام سِلبی است. سِلبی پوکمون‌ می‌تواند در زمان سفر کند. سَم سلبی را نجات می‌دهد به 40 سال آینده سفر می‌کنند. آشکی همراه با پوکمون خود پیکاچو و دوستانش برای پیدا‌کردن پوکمون‌ها در سفر هستند. یک پوکمون به نام سویکوان می‌بینند وارد جنگل می‌شوند تا او را پیدا ‌کنند، در جنگل سَم را همراه سلبی می‌بینند، سلبی ترسیده بود. سم و اَش برای نجات سلبی تلاش می‌کنند و موفق می‌شوند اما گروه‌ شرور راک که هدفش تسلّط بر کل دنیا بود سلبی را می‌گیرد و وارد توپ سیاه می‌کند و سلبی تبدیل می‌شود به یک پوکمون‌ شرور که به جنگل آسیب می‌رساند. پوکمون‌های جنگل کمک می‌کنند تا گروه شرور ‌راک نابود شود.

صحنه‌های ترس کوتاه است و خشونت‌های این مبارزه به‌صورت فانتزی است. سَم و اَش به سلبی کمک می‌کنند تا از جادوی شرور شکارچی گروه راک نجات پیدا کند و موفق می‌شوند اما سلبی که خیلی آسیب دیده بود بی‌جان می‌شود و پوکمون‌های جنگل ناراحت می‌شوند و تمام پوکمون‌ها یک‌صدا سلبی را صدا می‌زنند تا دوستان سلبی که پوکمون‌هایی شبیه خودش هستند ظاهر می‌شوند برای کمک به سلبی و موفق می‌شوند. سلبی سفر زمان را باز می‌کند تا با سَم به زمان خود بروند. همه‌چیز به‌خوبی تمام می‌شود و با کمک دوستان جنگل نجات پیدا می‌کند.

جزئیات اثر

کارگردان: Kunihiko Yuyama

نویسنده: Satoshi Tajiri ‎

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد پوکمون برای همیشه

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>