• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

پسر اژدها

بررسی تخصصی انیمیشن DragonBoy

پسر اژدها

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«پسر اژدها» انیمیشنی کوتاه و صامت با موضوعی رمانتیک است. شخصیت‌های آن دانش‌آموزانی هستند که در تئاتر مدرسه قرار است نمایش بازی کنند. در صحنه‌ی نمایش یک شوالیه و یک اژدها باید در مقابل یک پرنسس باهم مبارزه کنند؛ اما در واقعیت هم بازیگر نقش اژدها به‌دلیل علاقه‌مندبودن به دخترِ نقش پرنسس، با بازیگر شوالیه رقابت دارد. موضوع رمانتیک اثر و علاقه‌مندشدن به دختر همکلاسی و نیز صحنه‌های کوتاهی از مشت‌زدن و حمله با شمشیر که جزئی از نمایش است، ممکن است برای والدین مسئله‌ی مهمی باشد که برای انتخاب محتوا لازم است به آن دقت کنند.

سال 2011 4 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

روی صحنه‌ی نمایش، بازیگر نقش شوالیه با شمشیر به سمت بازیگر اژدها حمله می‌کند. این دو بازیگر به یکدیگر مشت می‌زنند و این صحنه از نمایش مورد تشویق تماشاگران قرار می‌گیرد و بازیگر پرنسس از اینکه اژدها به شوالیه مشت زده است، خوشحال می‌شود. پرنسس برای نجات اژدها دکور نمایش را روی شوالیه می‌اندازد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بازیگر پرنسس دکور نمایش را روی شوالیه می‌اندازد تا اژدها را نجات دهد. نادیده‌گرفتن بازیگر شوالیه برای رسیدن به علاقه‌ی خود، رفتار بد پرنسس محسوب می‌شود. یکی از ویژگی‌های بد شوالیه که باعث شده پرنسس از او خوشش نیاید، خودنمایی درمقابل تماشاگران است.

جزئیات
پیام مثبت

موضوع اصلی این انیمیشن درباره‌ی عشق و علاقه است. شجاعت به‌خرج‌دادن در این مسیر می‌تواند از پیام‌های انیمیشن باشد. پسری که قرار است روی صحنه نقش اژدها را بازی کند، از بازیگر پرنسس خوشش آمده است؛ اما چون فکر می‌کند پرنسس بازیگر نقش شوالیه را دوست دارد، شانسی برای خود نمی‌بیند و علاقه‌ی خود را ابراز نمی‌کند تازمانی‌که متوجه می‌شود اشتباه می‌کرده است و بازیگر پرنسس هم او را دوست دارد. او سرانجام جرئت پیدا می‌کند و به پرنسس یک گل تقدیم می‌کند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

موضوع اصلی این انیمیشن روابط احساسی یک دختر و پسر دانش‌آموز است و پیام آن می‌تواند تشویق‌ مخاطب به ابراز علاقه‌اش باشد. شاید والدین این محتوا و پیام را برای فرزند خود مناسب ندانند. بنابراین لازم است در انتخاب اثر دقت کنند. از آن‌جایی‌که نوجوانان عمدتاً با مسائل عاشقانه مواجه می‌شوند و امکان دارد اولین عشق خود را تجربه کنند، درصورت تماشای این انیمیشن همراه با نوجوانان، بهتر است آنان را دراین‌باره راهنمایی کنید. نوجوانان عمیقاً با سؤالات اخلاقی مواجه می‌شوند و فرصت خوبی است آنچه در این زمینه درست و اخلاقی می‌دانید، با استدلال منطقی به نوجوانان توضیح دهید. اگر فرصتی برای صحبت با فرزندان نوجوانتان پیش آمد، سعی کنید بحث را به‌سمت نصیحت یا تحمیل عقاید پیش نبرید. به‌نظرات فرزندتان گوش کنید و نظرات خود را با استدلال بیان کنید.

خلاصه: موضوع رمانتیک اثر ممکن است برای فرزند شما سؤال ایجاد کند یا تجربه‌ی شخصی در این زمینه داشته باشد. با نوجوانان خود درباره‌ی رفتار درست در این زمینه صحبت کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر برای فرزند شما درباره‌ی رفتار درست در لحظات رمانتیک سؤالی پیش آمده یا در سنینی است که تجربه‌ی شخصی در این زمینه دارد، بهتر است درباره‌ی رفتار درست در این زمینه با او گفت‌وگو کنید و آنچه را که اخلاقی است، به او یاد بدهید.

خلاصه:  درباره‌ی رفتار درست در زمینه‌ی عشق و ابراز علاقه با فرزندان گفت‌وگو کنید و آنچه را که اخلاقی است به او بیاموزید.

داستان انیمیشن

قرار است دانش‌آموزان روی صحنه‌ی نمایش داستانی را اجرا کنند که در آن یک «شوالیه‌ی شجاع»، «پرنسس» را از دست «اژدها» نجات می‌دهد. پسری که نقش اژدها را دارد به بازیگر نقش پرنسس علاقه‌مند است؛ اما درمقابل پسری که نقش شوالیه‌ی شجاع را بازی می‌کند، شانسی برای خود نمی‌بیند. اتفاقاً دختری که نقش پرنسس را دارد از خودنمایی‌های شوالیه خوشش نمی‌آید. روی صحنه، شوالیه و اژدها باهم درگیر می‌شوند و همان‌طور که انتظار می‌رفت شوالیه درحال شکست‌دادن اژدها بود؛ اما پرنسس قلعه که اژدها را دوست دارد، دکور نمایش را روی شوالیه می‌اندازد و اژدها را نجات می‌دهد. بازیگر نقش اژدها از این اتفاق خوشحال می‌شود و یک گل به پرنسس تقدیم می‌کند. درحالی‌که پرنسس و اژدها یکدیگر را در آغوش گرفتند، تماشاگران برای این نمایش ایستاده دست می‌زنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Bernardo Warman, Shaofu Zhang, Lisa Allen / برناردو وارمن، شائوفو ژانگ، لیزا آلن

نویسنده: Bernardo Warman, Shaofu Zhang, Lisa Allen / برناردو وارمن، شائوفو ژانگ، لیزا آلن

نام تهیه‌کننده: Caitlin Satchell / کیتلین ساتچل

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Academy of Art University San Francisco, Tudobem Todubom Animation Studios

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه