پسر اژدها

بررسی تخصصی انیمیشن DragonBoy

پسر اژدها

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«پسر اژدها» انیمیشنی کوتاه و صامت با موضوعی رمانتیک است. شخصیت‌های آن دانش‌آموزانی هستند که در تئاتر مدرسه قرار است نمایش بازی کنند. در صحنه‌ی نمایش یک شوالیه و یک اژدها باید در مقابل یک پرنسس باهم مبارزه کنند؛ اما در واقعیت هم بازیگر نقش اژدها به‌دلیل علاقه‌مندبودن به دخترِ نقش پرنسس، با بازیگر شوالیه رقابت دارد. موضوع رمانتیک اثر و علاقه‌مندشدن به دختر همکلاسی و نیز صحنه‌های کوتاهی از مشت‌زدن و حمله با شمشیر که جزئی از نمایش است، ممکن است برای والدین مسئله‌ی مهمی باشد که برای انتخاب محتوا لازم است به آن دقت کنند.

سال 2011 4 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

روی صحنه‌ی نمایش، بازیگر نقش شوالیه با شمشیر به سمت بازیگر اژدها حمله می‌کند. این دو بازیگر به یکدیگر مشت می‌زنند و این صحنه از نمایش مورد تشویق تماشاگران قرار می‌گیرد و بازیگر پرنسس از اینکه اژدها به شوالیه مشت زده است، خوشحال می‌شود. پرنسس برای نجات اژدها دکور نمایش را روی شوالیه می‌اندازد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بازیگر پرنسس دکور نمایش را روی شوالیه می‌اندازد تا اژدها را نجات دهد. نادیده‌گرفتن بازیگر شوالیه برای رسیدن به علاقه‌ی خود، رفتار بد پرنسس محسوب می‌شود. یکی از ویژگی‌های بد شوالیه که باعث شده پرنسس از او خوشش نیاید، خودنمایی درمقابل تماشاگران است.

جزئیات
پیام مثبت

موضوع اصلی این انیمیشن درباره‌ی عشق و علاقه است. شجاعت به‌خرج‌دادن در این مسیر می‌تواند از پیام‌های انیمیشن باشد. پسری که قرار است روی صحنه نقش اژدها را بازی کند، از بازیگر پرنسس خوشش آمده است؛ اما چون فکر می‌کند پرنسس بازیگر نقش شوالیه را دوست دارد، شانسی برای خود نمی‌بیند و علاقه‌ی خود را ابراز نمی‌کند تازمانی‌که متوجه می‌شود اشتباه می‌کرده است و بازیگر پرنسس هم او را دوست دارد. او سرانجام جرئت پیدا می‌کند و به پرنسس یک گل تقدیم می‌کند.

ادامه متن

اگر برای فرزند شما درباره‌ی رفتار درست در لحظات رمانتیک سؤالی پیش آمده یا در سنینی است که تجربه‌ی شخصی در این زمینه دارد، بهتر است درباره‌ی رفتار درست در این زمینه با او گفت‌وگو کنید و آنچه را که اخلاقی است، به او یاد بدهید.

خلاصه:  درباره‌ی رفتار درست در زمینه‌ی عشق و ابراز علاقه با فرزندان گفت‌وگو کنید و آنچه را که اخلاقی است به او بیاموزید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه