• امروز : ۸ بهمن ۱۳۹۹

پت و مت

بررسی تخصصی انیمیشن Pat and Mat

پت و مت

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن ژانر کمدی دارد و ساخته‌ی کشور «چک» است. پت و مت دو کاراکتر کمدی هستند که مشکلاتی برای هم به‌وجود می‌آورند و سعی در رفع آن مشکل می‌کنند؛ اما موفق نمی‌شوند. در این انیمیشن هم پت طی اشتباهی دیوارها را کثیف می‌کند و مت به کمکش می‌آید؛ ولی دوباره همان اشتباه را انجام می‌دهند و دیوارها را کثیف می‌کنند.

سال 1979 8 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

مت به سراغ پت می‌آید و به او کمک می‌کند تا کثیفی دیوارها را با کاغذدیواری بپوشاند. آن‌ها باتلاش توانستند موفق شوند؛ اما دوباره همان اشتباه را انجام دادند. این دو شخصیت هرگز با به‌وجود آمدن مشکلات جدید، دلسرد نمی‌شوند و سعی در حل مشکل با روش‌های تخیـلی و نامتعارف دارند.

جزئیات
الگوی مثبت

مت وقتی متوجه شد پت به کمک نیاز دارد، به او کمک کرد تا به هدفش برسد. او می‌تواند الگوی خوبی برای مخاطب باشد تا در مواقع نیاز به کمک یکدیگر بشتابند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

1) از او بخواهید خلاصه آنچه را که دیده است، بیان کند.

2) پیام مهم انیمیشن را بیان کند.

3) اگر جای پت بود، چه راه چاره‌ای می‌اندیشید.

خلاصه: از او بخواهید پیام مهم انیمیشن را بیان کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن می‌تواند ذهن کودک شما را ضمن خنداندن، خلاق کند. او یاد می‌گیرد که باید در مواقع نیاز به دوستان و اطرافیانش کمک کند تا موفق شوند؛ اما باید مواظب باشند یک اشتباه را دوبار تکرار نکنند؛ زیرا دوباره دچار مشکل می‌شوند. پس باید در هراتفاقی تجربه‌ای کسب کنند و مراقب باشند. دیدن همت و تلاش پت و مت می‌تواند روی فرزندتان تأثیر مثبتی بگذارد که در لحظات سخت ناامید نشود و به دنبال چاره باشد.

خلاصه: تلاش و پشتکار پت و مت و ناامیدنشدن آن‌ها می‌تواند تأثیر خوبی بر فرزندتان بگذارد.

داستان انیمیشن

«پت» برای سرو غذا، تن ماهی می‌آورد؛ اما هنگام بازکردن، آب تن به دیوارهای اتاق می‌پاشد. او به فکر چسباندن کاغذدیواری می‌افتد؛ اما به تنهایی موفق نمی‌شود. «مت» از راه می‌رسد و به او کمک می‌کند و دیوارها را کاغذ می‌کشند. بعد از مرتب‌کردن اتاق، تن ماهی را می‌آورند؛ اما هنگام بازکردن دوباره آب تن به دیوارها می‌پاشد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Marek Benes, Lubomir Benes / مارک بنس، لابومیر بنس

نویسنده: Lubomir Benes/ لابومیر بنس

نام تهیه‌کننده: Lubomir Benes / لابومیر بنس

نام شخصیت‌ها:

پت و مت: دو کاراکتر طنز و خلاق که سعی می‌کنند با به‌کاربردن وسایل و ابزارهای مختلف اوضاع را مرتب کنند؛ اما موفق نمی‌شوند.

کشور سازنده: جمهوری چک

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه