• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن وکسیل (Vexille)

author-img

توسط : فاطمه سادات حجتی ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«وکسیل» انیمیشنی با ژانر اکشن، محصول کشور ژاپن در سال 2007 است. این انیمیشن داستان مبارزه‌‌ی گروهی از سازمان ملل به نام گروه شمشیر، با شخص قدرت‌طلبی به نام کیساراگی است که از پیشرفت تکنولوژی و صعنت ربات‌سازی علیه بشر استفاده می‌کند و با تبدیل‌کردن انسان‌ها به ربات، به‌دنبال حکومت بر جهان است. این انیمیشن صحنه‌های خشونت‌آمیز و پرهیجانی از درگیری گروه شمشیر و کیساراگی را به نمایش می‌گذارد.

سال 2007 106 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در انیمیشن «وکسیل» میزان خشونت به فراخور موضوع و ژانر اکشن، بسیار زیاد است و صحنه‌های اکشن مثل به‌کاربردن انواع سلاح‌ها برای کشتن انسان‌ها را شاهد هستیم. بنابراین، می‌تواند کمی روحیه‌ی پرخاشگری را در فرزند شما افزایش دهد.

نکته قابل توجه این انیمیشن برای والدین این است که با انتشار ویروسی مسری در بین مردم و به بهانه‌ی ساخت واکسن، نوعی ژن را به بدن انسان منتقل می‌کنند و آن‌ها را به ربات انسان‌نما که احساس ندارند و به آب و غذا و خواب نیاز ندارند تبدیل می‌کنند. لذا ممکن است این انیمیشن نوعی از بدبینی را در فرزند شما به وجود آورد. بنابراین، والدین باید با فرزندان وارد گفت‌وگو شوند و درمورد غیرواقعی‌بودن این انیمیشن به آن‌­ها توضیح دهند و با ابراز حمایت خود به آن‌­ها اطمینان دهند که در شرایط سخت مراقب آن‌­ها هستند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزند خود درمورد شخصیت‌های مثبت مانند وکسیل و ماریا و شخصیت‌های منفی مانند کیساراگی و سایتو صحبت کنید. از او بپرسید چه ویژگی‌هایی آن‌ها را به شخصیت‌های مثبت و منفی تبدیل کرده؟ از فرزندتان بپرسید با توجه به شرایط قرن بیست‌ویکم و پیشرفت تکنولوژی و جنگ سرد و... نقش دانشمندان در این دوران چه بوده و غلبه با چه رویکردی بوده است؟ رویکرد کمک به بشریت یا نابودی آن؟

خلاصه: با فرزند خود درمورد انحصارطلبی و قدرت‌طلبی صحبت کنید و از او بخواهید نتایج و آثار این ویژگی‌های اخلاقی را بیان کند.

داستان اثر

انیمیشین «وکسیل» روایت استفاده از علم علیه بشریت و مبارزه با آن است. کیساراگی، مدیرعامل شرکت دایوا و تولیدکننده‌ی ربات‌های پیشرفته، شخصیت سیاه انیمیشن است که با استفاده از پیشرفت تکونولوژی و تبدیل انسان‌ها به ربات‌های انسان‌نما قصد تسلّط بر آن‌ها و حکومت بر دنیا را دارد، اما سازمان ملل متوجه هدف او می‌شود و گروه شمشیر (متشکّل از 7نفر: زک، لئون، وکسیل و...) را به مأموریت مبارزه و توقیف کارهای کیساراگی اعزام می‌کند.

در این مبارزه که با صحنه‌های بسیار خشن و اکشن همراه است، بسیاری از اعضای گروه شمشمیر مانند زک، لئون و... کشته می‌شوند و تنها وکسیل است که زنده می‌ماند. او پس از تعقیب‌وگریزهای پی‌درپی، با دوست قدیمی خود، ماریا، ملاقات می‌کند و به آن‌ها که مدت‌ها درحال آماده‌سازی ابزارهایی برای حمله و مبارزه با کیساراگی بودند کمک می‌کند و درنهایت با تلاش فراوان وکسیل و فداکاری ماریا موفق می‌شوند که شرکت دایوا و کیساراگی را از بین ببرند و توکیو و جهان را از نابودی نسل بشر نجات دهند.

جزئیات اثر

کارگردان: Fumihiko Sori

نویسنده: Fumihiko Sori, Haruka Handa

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد وکسیل

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>