• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

هتل ترانسیلوانیا: هیولاهای خانگی

هتل ترانسیلوانیا: هیولاهای خانگی

بررسی تخصصی انیمیشن Monster Pets: A Hotel Transylvania

author-img

توسط : گیتی بهامیر ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

4 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن کوتاه «هیولاهای خانگی هتل ترانسیلوانیا» ژانر فانتزی دارد و داستان یک دراکولای مهربان است که با سگش در هتلی زندگی می‌کند. ولی چون سگ او هم‌بازی ندارد، مدام سراغ دراکولا رفته و او را اذیت می‌کند. تااینکه دراکولا به فکر پیداکردن دوستی برا سگش می‌افتد و ماجراهایی را پیش ‌می‌آورد.

سال 2021 60 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

عصبانی‌شدن هیولا از لیس سگ، ژله‌های کوچک از پوز پخ عصبانی می‌شوند و می‌روند و سگ با دیدن گربه عصبانی می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

پیام مثبت این انیمیشن دوستی بین گربه و سگ است و هر کس باید با دوستی که مناسب خودش است ارتباط داشته باشد و همچنین کمک‌کردن هیولا برای پیداکردن یک دوست و هم‌بازی برای سگ کار مثبتی بود.

جزئیات
الگوی مثبت

هیولا در این انیمیشن کارهای مثبت زیادی انجام می‌دهد. مثل مسواک‌زدن هر روز، ورزش‌کردن، حمام‌کردن، صبحانه‌خوردن، مطالعه‌کردن، اتوزدن لباس برای مرتب‌بودن.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن چون از خشونت‌ها، ترس و ناهنجاری‌های فانتزی و الگو و پیام مثبت خوبی برخوردار است برای کودکان مثبت ۷ سال مناسب است. والدین می‌توانید درباره‌ی شخصیت‌های این انیمیشن که هیولا و سگش و گربه‌ی شنی هستند با فرزندان خود صحبت کنید.

از فرزندتان بپرسید که نظرش درباره‌ی رفتار هیولا چیست. به فرزندان بگویید که پیداکردن دوست برای خودشان را باید طوری در نظر بگیرند که دوست آن‌ها کسی باشد که از نظر سنی خانوادگی و اخلاقی مناسب آن‌ها باشد که این دوستی بتواند دوام داشته باشد.

خلاصه: والدین به بچه‌ها بگویید که معیارهای انتخاب دوست را طبق اصول درست رعایت کنند که دوستی‌شان دوام بیشتری داشته باشد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزندان بخواهید که برای شما بگویند چرا پوز پخ همه‌جا به سراغ هیولا می‌رود و از او می‌خواهد با او بازی کند؟ هیولا چگونه شخصیتی است و رفتارش با دیگران چگونه است. از بچه‌ها بخواهید بگویند که چرا پوز پخ نمی‌توانست به‌راحتی دوست پیدا کند.

خلاصه: والدین از فرزندان بخواهید که بگویند چرا پوز پخ هیچ دوستی نداشت و تنها بود؟

داستان انیمیشن

هتلی است که در آن یک هیولا همراه با سگش، پوز پخ، باهم زندگی می‌کنند. سگ که هیچ دوستی ندارد هر روز صبح با بیدارشدن هیولا به سراغ او می‌رود. وقتی مسواک می‌زند، برایش توپ می‌زند. حمام که می‌رود سراغش می‌رود و ورزش می‌کند هم همینطور. موقع صبحانه و اتوزدن لباس‌هایش هم او را راحت نمی‌گذارد.

هیولا که دیگر خسته شده به فکر پیداکردن دوستی برای او می‌افتد. هر کس را می‌آورد به‌گونه‌ای یا فرار می‌کند یا با پوز پخ جور درنمی‌آید. سگ کوچکی می‌آورد سگ کوچک با دیدن پوز پخ از ترس خودش را خیس کرده و فرار می‌کند. خفاش می‌آورد که سگ را با خود این‌ور و آن‌ور می‌برد. یک خفاش کوچک می‌آورد که از دهانش آتش بیرون می‌آید. یک هیولای ژله‌ای که پوز پخ با انداختن توپ روی او تکه‌تکه‌اش می‌کند و تکه‌های کوچک با عصبانیت از آنجا می‌روند.

در آخر مستخدم خانه قفسی را می‌آورد که شن‌های درون آن تبدیل به یک گربه‌ی کوچک می‌شود که با قدرتی که دارد می‌تواند با او دوست شده و زمانی که هیولا می‌خواهد نفس راحتی بکشد و گربه و سگ باهم به سراغ هیولا می‌روند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Derek Drymon

نویسنده: Jennifer Kluska

تهیه‌کننده: Michelle Murdocca

بازیگران: Brian Hull Derek Drymon Jennifer Kluska

شخصیت‌ها:

توو: هیولا؛ کسی که در یک هتل به نام ترانسیلوانیا با سگش زندگی می‌کند.

پوز پخ: سگ هیولا که هیچ دوستی نداشت و می‌خواست همیشه با هیولا بازی کند.

گربه‌ی شنی: تنها دوستی که توانست با پوز پخ کنار بیاید و با هم دوست شوند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Sony

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد