هاروی و موزه‌ی جادویی

بررسی تخصصی انیمیشن Harvie And The Magic Museum

هاروی و موزه‌ی جادویی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن یک انیمیشن ماجراجویانه است. هاروی عاشق بازی‌های کامپوتری و برنده‌شدن است؛ اما پدرش که صاحب یک موزه است، با اینکه پسرش وقت زیادی صرف بازی‌های کامپیوتری می‌کند، مخالف است. روزی هاروی وارد قسمت‌های ناشناخته‌ای از موزه می‌شود و این‌بار افتخار و شهرت را در نجات‌دادن موزه‌ی پدرش می‌بیند. این انیمیشن اهمیت میراث فرهنگی و تلاش برای نجات دیگران را به فرزندان شما نشان می‌دهد.

سال 2017 86 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

عروسک‌ها هنگام گفت‌وگو با یگدیگر همدیگر را مسخره می‌کنند، گفت‌وگوی‌ آن‌ها شامل خشونت کلامی اندکی است. عروسک شوالیه و اسبش بیدار می‌شوند و صحنه‌های خشونت‌آمیزی را ایجاد می‌کنند. شوالیه با کمان به‌سمت دیگران تیر پرتاب می‌کند و باعث ترس و وحشت هاروی، مونیکا و عروسک‌ها می‌شوند. این صحنه‌ها شامل خشونت فیزیکی هستند.

جزئیات
ترس

آقای بستر و عروسک‌های دیگری که همراه با او بیدار می‌شوند، ظاهر ترسناکی دارند. آقای بستر، پدر هاروی و برخی از مردم شهر را به عروسک تبدیل می‌کند. بستر، هاروی و مونیکا را زندانی می‌کند تا بتواند به اهداف خودش برسد. او برای اینکه صفحه را از هاروی بگیرد، مونیکا را به گروگان می‌گیرد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

هاروی که عاشق بازی‌های کامپیوتری است، برای اینکه بتواند از شب تا صبح بازی کند پدر خود را فریب می‌دهد و به او دورغ می‌گوید. هاروی موقعی که مشغول بازی است، به سگش توجه نمی‌کند و سگش مجبور می‌شود در گلدان دستشویی کند. آقای شهردار که مرد خودخواهی است به میراث فرهنگی شهر توجهی نمی‌کند و می‌خواهد موزه را تخریب کند.

جزئیات
پیام مثبت

در این انیمیشن اهمیت میراث فرهنگی و وظیفه‌ی ما در مراقبت از آن‌ها، نشان داده می‌شود. تأثیرات مخربی را که استفاده‌ی بیش‌ازحد از بازی‌های کامپیوتری برجای می‌گذارد، می‌توان در رفتار هاروی مشاهده کرد. رابطه‌ی هاروی و پدرش با وجود اختلاف‌نظرها و عدم تفاهم‌ها در آخر انیمیشن خوب و مطلوب می‌شود و آن‌ها یکدیگر را باور و درک می‌کنند. هاروی برای نجات پدرش و مردم شهر تلاش می‌کند و در آخر موفق می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

هاروی پسری است که بقیه برایش مهم هستند و برای نجات جان آن‌ها تلاش می‌کند. پدر هاروی پدری دلسوز است که می‌خواهد رابطه‌ی خوبی با فرزندش داشته باشد. او به میراث فرهنگی اهمیت زیادی می‌دهد. مونیکا دختری مهربان است که به هاروی کمک می‌کند.

با فرزندان خود درباره‌ی میراث فرهنگی کشورمان و اهمیت حفظ و نگهداری از آن‌ها صحبت کنید.

با فرزندانتان درباره‌ی اینکه چگونه می‌توانیم در استفاده از بازی‌های کامپیوتری تعادل ایجاد کنیم، گفت‌وگو کنید و فواید و ضررهای بازی‌های کامپیوتری را شرح دهید.

با فرزندانتان درباره‌ی راه‌هایی که هاروی می‌توانست پیدا کند تا اختلافاتش با پدرش سر بازی‌های کامپیوتری از بین برود و پدرش او را بهتر درک کند، گفت‌وگو کنید.

خلاصه: با فرزندان خود درباره‌ی میراث فرهنگی و حد تعادل استفاده از بازی‌های کامپیوتری گفت‌وگو کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه