• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن موریس شگفت‌انگیز (The Amazing Maurice)

author-img

توسط : الهه سادات کاظمی ارزیاب کدومو

2 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

376 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

انیمیشن «موریس شگفت‌انگیز» داستان گربه‌ای سخنگو است که با موش‌های باهوشی به همراه یک پسر به دنبال کلاهبرداری از مردم هستند و پس از ورود به یک شهر جدید برای کلاهبرداری با ماجراهای متفاوتی روبه‌رو می‌شوند. این اثر محصول سال 2022 آمریکا است که در ژانر ماجراجویی،کمدی و فانتزی ساخته شده‌است. در این اثر مقدار اندکی ترس و خشونت وجود دارد. به عنوان مثال به تله‌ موش‌ها، شاه‌موش و مبارزه سگ‌ها با موش‌ها می‌توان اشاره کرد. پس بهتر است خانواده در کنار کودکان خود به تماشای آن بنشینند.

ژانر : ماجراجویی

سال 2022 93 دقیقه جزئیات کامل اثر
-2 مناسب خانواده 6 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن در مورد گربه سخنگویی است که با همکاری موش‌ها و یک پسر برای به دست آوردن پول، مردم شهرها و روستاها را گول می‌زنند و حتی موریس مطرح می‌کند که انسان‌ها همیشه همدیگر را گول می‌زنند و این‌کار را دوست دارند. در این انیمیشن موجود ترسناکی به نام شاه‌موش وجود دارد که هم ظاهر دلهره‌آوری دارد و هم شخصیت ترسناکی است. همچنین والدین باید توجه داشته باشند که در این اثر ما با صحنه‌های خشونت‌آمیز همراه با ترس همچون مبارزه سگ‌ها با موش‌ها، تله‌گذاری، مخوف بودن مرد فلوت‌زن در جنگل و مبارزه شاه‌موش با موش‌ها روبه‌رو هستیم. بهتر است والدین با کودکان خود در مورد اینکه آیا گول زدن دیگران کار مناسبی هست یا خیر صحبت کنند. همچنین با فرزندان کوچکتر خود همراه باشند که با دیدن صحنه‌های خشونت و ترس، دلهره‌ای برایشان به‌وجود نیاید.

خلاصه:  انیمیشن موریس شگفت‌انگیز درباره گربه‌ای سخنگو است که با تعدادی موش و یک پسر همکاری می‌کند تا با هم پول به دست بیاورند. در این اثر ترس و خشونت و همچنین ابراز عشق وجود دارد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با کودکان در مورد موضوع کلاهبرداری و پول به دست آوردن از این طریق گفتگو کنید. آیا می‌شود با گول زدن دیگران به نتایج درستی رسید؟ کتاب خواندن چقدر به حل مسائل و مشکلات کمک می‌کند؟ خودباوری و اعتمادبه‌نفس چه اثری در روحیه کیث گذاشت و اگر شما جای کیث بودید چه کاری انجام می‌دادید؟

خلاصه: در مورد شخصیت‌های داستان موریس شگفت‌انگیز با کودکان خود صحبت کنید که دوست دارند به جای کدوم شخصیت در داستان می‌بودند و چرا؟

ادامه متن

داستان اثر

داستان موریس شگفت‌انگیز درباره گربه سخنگویی است که با تعدادی موش و یک پسر فلوت‌زن به دنبال کلاهبرداری از مردم شهرها هستند. موریس برای جمع کردن پول بیشتر، موش‌ها را با داستان تخیلی بامزی گول زده‌است. جایی که در آن حیوانات در کنار هم به خوبی زندگی می‌کنند. آن‌ها برای دریافت پول بیشتر وارد شهری می‌شوند که باتوجه به اینکه شهر خوبی است اما در آن هیچ غذایی وجود ندارد. برای حل این معما با دختر شهردار همکاری می‌کنند تا بفهمند با اینکه شهر هیچ موشی ندارد غذاها کجا هستند. در این میان آن‌ها می‌فهمند که شاه موش مسئول این اتفاق است. موش‌هایی که با پیوستن به همدیگر به‌صورت یک شخصیت واحد درآمده‌اند و تمام غذای شهر را از آن خود کرده اند. در آخر با اتحاد همدیگر و فلوت‌زنی پسر، شاه موش را شکست می‌دهند و شهر را به حالت قبل از قحطی برمی‌گردانند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Tobi Genkel

نویسنده/ مترجم: Terry Rossio , Terry Pratchett

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد موریس شگفت‌انگیز

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!