ما اینجا هستیم: یادداشت هایی برای زندگی در زمین

بررسی تخصصی انیمیشن

ما اینجا هستیم: یادداشت هایی برای زندگی در زمین

author-img

توسط : فاطمه سادات میرشریفی ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«ما اینجا هستیم»، با نام لاتین Here We Are: Notes for Living on Planet Earth انیمیشنی است که در مدت زمان کوتاهی، اطلاعات مفیدی را درباره‌ی ستارگان، کره‌ی زمین و ویژگی‌هایش، جایگاهش در کیهان، موجودات و انسان‌هایی که در آن زندگی می‌کنند به مخاطب ارائه می‌کند. این اثر در ژانر خانوادگی و علمی ساخته شده و محصول سال ۲۰۲۰ است.

سال 2020 40 جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

پدر و مادر فین، به علوم مختلف علاقه‌مند هستند و دوست دارند فین درباره‌ی همه‌چیز بداند. برای همین با مهربانی و صبوری، به سؤالات فین پاسخ می‌دهند و او را در کنجکاوی و جست‌وجوگری تشویق می‌کنند. در حین پاسخ‌دادن به سؤالات فین، اطلاعاتی درباره‌ی ستارگان و منظومه شمسی به مخاطب داده می‌شود. در موزه‌ی «همه‌چیز» نیز، مطالب بسیار مفیدی درباره‌ی زمین به مخاطب آموزش داده می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

پدر و مادر فین، الگوهای خوبی برای تعادل در احساسات و تشویق به علم‌آموزی و کنجکاوی هستند. آن‌ها با رفتار محبت‌آمیز خود، فین را به‌سمت چیزی که باید بداند، سوق می‌دهند. آن‌ها با پافشاری روی نظرشان و احترام به نظر فین، او را به طبیعت می‌برند تا با «زمین» آشنا شود. همین باعث می‌شود تا فین هم برای رسیدن به خواسته‌اش تلاش بیشتری کند و خلاقیت به خرج دهد و متوجه شود که همیشه، همه‌چیز به میل یک نفر پیش نمی‌رود و باید به نظرات دیگران هم احترام بگذاریم. فین نیز الگوی مناسبی برای علم‌آموزی، خلاقیت، کنجکاوی و ادب است که در کنار خانواده‌اش، برای بیشتردانستن تلاش می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ارزش آموزشی

جست‌وجوگری فین و حمایت والدینش برای آموزش‌دیدن او، اطلاعاتی درباره‌ی زمین، صورت‌های فلکی، طبیعت و جانوران را بیان می‌کند که برای مخاطب نیز از ارزش آموزشی برخوردار است. نوع آموزش در این اثر، در‌نهایت موجب می‌شود تا مخاطب نسبت به زمین و شگفتی‌های آن احترام بیشتری قائل شود و برای حفاظت از آن احساس مسئولیت کند.

از فرزندتان بخواهید داستان را برایتان تعریف کند و بگوید چه چیزهایی از این داستان یاد گرفته است؟

از او بپرسید درباره‌ی زمین چه می‌داند؟

از او بخواهید اگر اطلاعات بیشتری درباره‌ی زمین دارد و در انیمیشن مطرح نشده است، برایتان بازگو کند.

از او درباره‌ی ویژگی‌های فین و والدینش بپرسید؛ درباره‌ی محبت و احترام متقابل، اهمیت‌دادن به طبیعت، کنجکاوی و علم‌آموزی.

خلاصه: از فرزندتان بپرسید که درباره‌ی زمین چه می‌داند و از این انیمیشن چه چیزهایی یاد گرفته است؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه